Atatürk ü dini konuda niçin eleştiriyorsunuz?

Atatürk kurtuluş savaşı başlattığında, müslüman olmayan ülkeler, Atatürk için dinden çıkmıştır diye Propaganda yaptırıp kurtuluş savaşını başlamadan bitirmeye çalıştılar, Afrika ülkelerinden müslümanları getirip halife ye destek adı altında bize karşı savaşmalarını sağladılar, Musul, Kerkük fransızların ellerindeyken ve Türk ordusu bölgeye girmeye hazırken, aynı anda doğuda dini bir ayaklanma çıkardılar, ve ordu Musul ve Kerkük é girmesi engellendi, Suudi kralı hz. Muhammed in mezarını yıkmak istediğinde, Atatürk yaptığın anda orasını başına yıkarım deyip yıktırtmadı. sorum şu atatürk ü dinsiz diye sevmeyenler, acaba Atatürkün hayatını araştırdımı, ya da bu bölgede lavrens ile yaptıkları gibi dini duyguları kullanarak halkı kandırmak bukadar kolaymı

Güncellemeler:
Eger eleştri farklıysa onuda söylerseniz saygı içinde

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• hz muhammedin allahın kulu ve elçisini olduğunu ve atatürkün de bir lider kurtuluşta öncü olduğunu söylediğimiz halde yok efendim atatürk bir put siz ona tapıyonuz diyolar. biz napalım şimdi

1|0
    0|0
    • Haklısın katılıyorum, ama karşılıklı eleştirel ortamı yaratmıyoruz sanırım, merak ediyorum bende acaba niçin eleştiriyorlar.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bugün ki sahip olunan her şeyin atatürk ve asker arjadaslarinin cesareti sayesinde olduğunu kimse cikarmasin bence aklindan. İster alkolik olsun ister dinsiz olsun yaptiklari ile değerlendirin eleştiri hakkini bile bir yerde o sagladi size peceler altında kimin eli kimin cebinde belli olmayan hayatlar yasayabilirdik. Artik alkolik ve dinsiz insanlar ülke kurtar miyor unutmayin. Beş vakit namazini kilan adamlar kendi ülkesini düşman yuvasina çevirip bir yillik karlari ile devlet mallarini satiyor. İleride savaş olmaya gerek kalmadan milletler gelip byrasi bizim burasi bizim dediğinde kendi ülkemizde misafir gibi yasicaz o zaman gorcez neyin ne olduğunu hep beraber

0|1
    0|0
  • atatürk ülkeyi kurtarmasıyla en büyük armağanı vermiştir bize. onun dini ve onun kararı. onun damarlarında akan kan benimde kanım! onun için canımı feda ederim ben. ancak bunu bilmeyen cahiller var. yok atatürk başörtüyü kaldırmışta ! adam ülkeyi kurtarmış be o olmasaydı siz olmazdınız ! şimdi üleye kukla gelmiş tayyip erdoğan diye cumhurbaşkanı falanda değil. b. o. p projesinin eşbaşkanı hatta kendi ağızıyla söylüyor. bop projesi yani büyük ortadoğu projesi ortadoğu haritadan silinecek. ama bazı götkılları bunu anlamıyo. atatürkün kurduğu ülkeyi yıktılar resmen! hırsızlık yaptılar, adam öldürdüler, kendi milletine gaz sıktılar. nasıl boyle şerefsiz oluyorlar anlamış değilim. yüzlerine tüküresim geliyor!

0|0
    0|0
  • Elestiririm

0|0
    0|0
  • Dini konuda hiç eleştirmedim.

0|0
    0|0
    • Peki niçin eleştiriyorsun

• Eleştirdiğin konuları bana mesaj atarsan ben yazacak larımı yazdım

• Mesaj atamıyorum henüz.

• Atatürk'ü seviyorum. Dinimide yaşıyorum. Ama sevince ya ataputcu oluyorum ya da ataist. Ben anlamadim gitti.

0|0
    0|0
  • Atatürkün kendi kitabında ben Allah'ın olduğuna inanmiıyorum (haşa) tabiat kendiliğinden var oldu demesi ve o kıtabta imzasını olması herşeyi acıklıyor atatürküçü lere karşı saygım var herkesin kendi görüşü ama ben şahsen sevmiyorum

0|0
    0|0
    • Hangi kitap isim verebilirmisin

• Kitap ismi veremiyorsan eğer kaldırılmışsın, öyle bişey olsaydı bunu ilk defa senden duymazdım, inandırıcı gelmedi bana.

• belgelerlegercektarih.com/tag/ataturk-islam/
      Ben buna sadece bu siteden bakmadim baska sitelerdende baktim ama burada bütün belgeler var buyur bak

Erkekler Ne Diyor 4

• mustafa kemalin sevilmemesinin nedeni dinsiz olduğu için değilki dinsiz olabilir bu gayet normal din kelimesinin ağza alındığı her an hoopp laikiz tamammı diyen kemalist zihniyetin bugün mustafa kemali pürü pak dört dörtlük dindar bir müslümanmış gibi göstermek istemesinin sebebini hiç anlamadım. öyle bir hal aldıki mustafa kemal meselesi bugün bir dindar çıkıp evet inandım seviyorum dese kemalistler yine inanmayacak sevdiğine onun sevmesinide istemez zaten ancak kemalistler sever e nedir bu gaye amaç. yukarıda bahsettiğinin tamamı yalan lavrens hariç bunları doğrulayan tek belge yok. kaldıki sizin yaptığınız mustafa kemale hakarettir sizin onu savunmanıza ihtiyacı adamın ve adamın hayatı boyu karşısında olduğu değerleri o değerlerdeymiş gibi yapıştırıyorsunuz üstüne. mustafa kemalin neden sevilmediğini bence tekrar araştırmalısınız asla ateist olduğu için değil

0|0
    0|0
    • Peki niçin sevilmiyor, içki içiyor dinsiz diye Propaganda yapanlar var, sebep omu, bilgilerden hangisi yanlış bu arada, Senegal li müslüman ların yanlış tarafta savastıgını anlayınca, silahlarını bırakıp kaçmaya çalışırken idam edilmelerimi, Suudi kralı olayımı, onların kültüründe mezara yer yok zaten birtek hz. muhammed in mezarınımı yıkamamalarımı, yanlış bilgi hangisi onuda açıklarsan

• Mesela senin söylemin dindardı hafızdı diye görüş oldukça çoğaldı kemalistler tarafından bunu inkar etmen bile nefret sebebi görecekseniz herşeyi görmelisiniz tek tarafı değil. kurtuluş savaşı denen şeyle ilgili bişey söylesem iplerimiz kopar senle mesela burada tartışamayız. çanakkale ile ilgili bişey söylemedin kurtuluş savaşını çanakkaleden büyük görmekte neyin nesidir. yukarıda söyledim nefretin olası sebeplerinden birini. sendenden bazı cevaplar beklerim mesela yukarıda söylediğim 2-3 yalan neden söylenir

• Atatürk dindardı demiyoruz, sadece dinsiz dendiği için savunmaya kalkıyoruz, dini kullanmadığı için eleştirilerin hedefi haline geldiğini savunuyoruz, Çanakkale önemli bir savaş tarihimizde ama malesef alman komutan yüzünden bir sürü insanımızın plansız bir şekilde şehit olmak zorunda kaldığı bir savaş, kurtuluş savaşı ise bağımsızlığımızı elde ettiğimiz bir savaş, kıyaslamak ta saçma bunları

• Atatürk'ün dini tartışma konusu olamaz, var sayalım ki dini yok kime ne, dini olanlar bu millet için ne yapmış, sevr'i imzalarken besmele mi çekmişler? Tarihten bir haber olan bir nesil yetişiyor. Laikliğin halen dinsizlik ile tanımlayanlar var iken, bir şey anlatamazsın bu millete.

www.dropbox.com/.../...43112038351_566567753_n.jpg
    www.dropbox.com/.../icimizden_biri.pdf?dl=0
    www.dropbox.com/.../MustafaKemal.pdf?dl=0

1|0
    0|0
  • Atatürk'ü sevmemek son 12 senede moda oldu bu ülkede. Sadece radikallik adına sevmiyorlar aynı ateistler gibi. Son 12 senede ben farklıyım demeye çalışan bir çok tip ben ateistim diyor. Halbuki Atatürk Bu ülkede dini korumak için elinden geleni yaptı ama yetmemiş sanırım. Çığrından çıkmış tarikatlara engel olmaya çalıştı mesheplerdeki aşırı ve çıkarcı kişileri ortaya çıkarmaya çalıştı ama yetmedi :(

1|0
    0|0
  • İş güç kalmadı ondandır

0|0
    0|0
Yükleniyor...