Yazarlık yönü olan kişiler hakkında düşünceleriniz ve duygularınız neler?

Ben bir yazarım ve yazarlık yönü olan kişiler ne görünümde olursa olsun bana hep ilgi çekici gelmiştir. Çevremdeki arkadaşlarım da ya yazabilen kişilerdir, ya da yazılanı çok iyi anlayıp yorumlayabilen... Siz böyle insanlara nasıl bir gözle bakıyorsunuz?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yazarlık aslında sonradan elde edilen bir şey değildir. Kişinin doğasında olan bir şeydir. 28 yaşındayım yaklaşık 12 yıldır yazıyorum. Aslında zamanla profesyonellik kazandıran bir şeydir. Ama hiç yazamayan da yazamıyor. Bir yazar olarak, yazarları sürekli olarak takip etmeyi severim. Eksiklerimi tamamlamak adına bu benim için güzel bir şeydir. Yerleri elbette farklıdır.

0|1
    0|0
    • Yazar olunmaz, yazar doğulur. "Ben yazarımn" diyen kişiler, yazar kimliklerini keşfedebilen kişilerdir. Kimisi bunu 15 yaşında keşfeder, kimisi 25 yaşında.

• Evet katılıyorum buna. Yazar olunmaz, sadece zamanla tecrübe edilir.

Erkekler Ne Diyor 14

• Yazmak benim için hobibinin dışına çıkıp hayatımın bir parçası haline gelen vazgeçilmez bir ugraş..Aynen dedigin gibi bende de yazarlara karşı bir hayranlık var.Tabi çalakelem yazanlar hariç.

Örn;Batı edebiyatı yazarlarının tasvirleri,betimlemeleri ve kişiler arasında geçen diyalogların gerçekçiligi,beni kendisine hayran bırakan bir çok sebepten biri.

1|0
    0|0
    • Eski şairlere hayranlığım yok ayrı bir mertebedir, haklısın. Yazarlık bir meslek değildir, meslek olarak nitelendirecel olursak ne mesaisi bellidir, ne tatilleri. Bakarsın 6 ay boyunca fetrek dönemi yaşıyorsun, bakarsın ilham seni yemek yerken bulmuş ve yemek masasında yazmaya koyulmuşsun.

• Aynen.Kısa bir şirin 1 haftamı aldıgını bile hatırlıyorum.Ayrıca yazarlar konusunda ayrım yapmamın sebebi, eski edebiyatçıların gerçekten bu işi hakkıyla yaptıklarına inandıgım içindir.Örnegin emile zola veya Dostoyevski gibi yazaların analiz ve tahlillerini bir çok kitapta göremedim.

• Ke sin lik le.

• Hayal gücü yüksek ve

yaratıcı zekaya sahip insanlardır

Bu arada siteden gitmene üzüldüm

Sevdiğim bir arkadaştın

0|0
    0|0
  • bence bir insan için olabilecek en güzel özelliklerden birisi :)

1|0
    0|0
  • önüme gelene yazıyorum :/

0|0
    0|0
  • her arkadaşlık ortamına şart bi tane hoş olur

0|0
    0|0
  • Kabim tanıdığım en içten yazar.Onun hissetiklerinin kağıda dökmektir.Tabi dil anlatımı ve edebiyat kurallara bağlı olarak yapmak gerekir.Böyle yapan kişileri severim.Knedisini yazdıklarıyla anlatanlar bence konuşanlardan daha etkileyici olurlar.

0|0
    0|0
    • Çok yazarın konferansına katıldım, yazabildikleri kadar iyi konuşamayanlardı çoğu. İşte bu yüzden "Yazın!" diyorlardı hepsi, ne mutlu yazabilene.

• Eğer yazarken o duygunuzu kağıda yansıtabilirseniz.Okuyanda o duyguyu hissedebilir.Yazmak içten kopan kopup gelendir.

• Kimi şiirler var ki söz sanatı içermiyor, yalnızca 4.5 satır bir şey... Hiçbir özelliği yok belki, ama içsellik öylesine üst raddede ki, insan o satırları yazana karşı çok büyük zaaf besleyebiliyor. Bu yüzden en önemlisi içsellik. Bu konuda kendime rehber seçtiğim bir söz vardır; Büyük şairler, yalnız kendileri için acı çekmezler. :)

• saygıyla bakarım ve erdemli insanlar olarak görürüm , çünkü bende bir yazarım

0|0
    0|0
  • İyi bakarım..Şeymamısın sen

0|0
    0|0
  • şimdi herkes yazar oldu

0|1
    0|0
  • güzel bende seymayım

0|0
    0|0
  • Böyle bi insan olmadı hayatımda

0|0
    0|0
  • bi yazını gönder de okuyalım

0|0
    0|0
  • ?...

0|0
    0|0
  • Örneğin ben bizim hoca farkları vardır diğer insanlardan normal ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• nasıl gözle bakmak isterdin? soruyu sorma seklın yanlıs bende yazar olmak isitiyorum mesela bana farklı gozlemi bakıcaklar smdi? yazıyorum yazıcam belli bir yastan sonra basıcam insallah

0|0
    1|0
  • Bende yazmayı seven biriyim ve dediğin gibi yazarlık yönü olan insanlar bana da çekici gelir.

1|0
    0|0
  • Benim babam da yazar güzel bir duygu:)))

1|0
    0|0
Yükleniyor...