Sivas Şehrinin Türkiyenin 3 Bölgesine Yayıldığını Biliyomuydunuz? :)?

Kokoca coğrafya normaldir tabi merkezi iç anadoluda olduğu için hava durumlarında vs iç anadolu geçer ancak kuzeyinde 4 ilçesi Karadeniz bölgesinde kalıyor suşehri koyulhisar akıncılar gölova falan birde ufak bir kısmı divriği sanırım Doğu Anadoluda kalıyo şehre bak be :) Başka yoktur herhalde 3 bölgeye yayılan şehrimiz? :)

0|1
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Evet biliyorum hatta sivasta 3 farklı şive fardır karadeniz şivesi iç anadolu şivesi ve güney doğu şivesi ^^ ne kadar ilginç dimi :D

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 6

• Akincilarda yaşadim Suşehri'ne de cok gittim Zara'da doğum yerim 15 yilim gecti Sivas'ta ulan Sivas :))

0|2
    0|0
  • Evet. Ben kimlikte Suşehri/Akıncılarlıyım. Biz horon ediyruk gardaşım kim ne derse desin. Hâlâ daha gemençecilerimiz ve yaşlı tulumcularumuz, mevcuttur. Fistanımız, peştemalimiz, guşağımız, gasketimiz, köstek zencirimiz, külot pantulumuz, çizme veya gunduramız bizim yöresel giyimimizdir. :) Sivas'tan bölgesel, yöresel, şivesel, giyim-guşamsal, folklorik olarah farhlıyuk. :) Kelkit Vadisi denür bizim yöreye. Giresun'un Alucara, ŞebinGareysar, Çamoluh ve Ordu'nun Mesudiyesi bizim Goyulhisar, Şuşehri, Ahıncular ve Golova'yla aynı yöredür. Keşke il olsah.. :)

0|0
    0|0
  • diye biliyodum

0|1
    0|0
  • 2 bölge var. erzurum 3 ilçesi karadenizde.

0|1
    0|0
    • 2 bölge çok var :) İspir başı çeker tulumuyla ztn bence Rizeye bağlasalar daha iyi :)

• Biliyodum

0|1
    0|0
  • Ewet

0|1
    0|0
Yükleniyor...