Ney üflemek ne kadar sürede öğrenilebilir?

Ya arkadşalar ilk başlarda bu kadar üstüne düşmüyordum, nasıl olsa öğrenirim er geç diye düşünüyordum. Her zaman bir merakım vardı ama çok ilgilenmedim açıkçası. Fakat son 1 aydır Neyzen Başar Dikici'den muhteşem eserler dinliyorum, olağanüstü bir nefes, muhteşem bir sanat.. Resmen aşık oldum adamın sanatına. Ney bir aşkmış meğer yahu... Gece gündüz kafamı meşgul ediyor. eylülde derse başlayacağım. ne kadar sürede öğrenebilirm? tamamen öğrenmekten bahsetmiyorum elbette, başlangıç seviyesini soruyorum? yoksa yıllar yetmez tabi :) ve zor mudur?

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• kimisi var 2 ayda ustası olur kimisi var 2 yılda ses çıkaramaz. senin gayretine bağlı

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• ne kadar yeteneğin olduğuna bağlı, bir arkadaşım var eline aldıktan ertesi gün çalmaya başladı. ben ise asla temiz ses çıkartamadım

0|0
    0|0
  • o ikiyılda ses çıkaramıyolar lafı şehir efsanesi bence iki günde ses çıkartır 1 hafta da hafiften parçaları üflemeye başlarsın profesyönellik gerçekten çok zor dudağın açısı başpareye nasıl olcak felan baya işi var ama başlangıç seviyesinde öyle fazla zorlanmazsın

0|0
    0|0
  • zor dudağını şekilden şekile sokman lazım o sesi çıkarmak için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bizzat ney calmiyorum ancak tanıdığım 2-3 ay sonra cok tatmin edici olmasa da bir kac eser uflemeye baslamisi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...