En sevdiğiniz ayet hangisidir? 😎?

Bütün ayet ve hadisler ve güzeldir. Ancak bazen insanı kendine bağlayan bir ayet ve hadis vardır. Sizinki hangisi? 😎

Gökleri ve yeri bedî olarak (örneksiz) yaratandır. Bir işi kadâ ettiği (olmasını istediği) zaman, o şeye sadece “Ol!” der. O, hemen olur.
(Bakara 117. Ayet)

Güncellemeler:
Bu ateistleri anlamıyorum. Şu güzel ayetlere rağmen hala inkar ediyorlar. Ne demişti Nihat Hatipoğlu ben ateistlerin Allah'a inanmadıklarına inanmıyorum. Mutlaka Allah'ın adını ağızlarına alıyorlardır. Şu güzel ayetleri görüp inanmamak eldemi.

0|0
20|8

En İyi Kız Görüşü

• Çok var ama okulumun (İstanbul Üniversitesi) kapısında yazan ayet beni her zaman gururlandırmıştır.

"Şüphe yokki biz sana apaçık bir fetih verdik."

Fetih Suresi/1. Ayet

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Ey (Allah’ın rızasıyla) huzura eren nefis! (Rabbini) hoşnut etmiş ve (sen de Rabbin tarafından) hoşnut edilmiş olarak Rabbine dön

Fecr 27/28

1|1
    0|0
  • Bakara/256: Dinde zorlama yoktur.

Tevbe/5: .. Müsrikleri, puta tapanlari buldugunuz yerde öldürün..

Tevbe/28-29: Ey iman edenler! Allah’a ortak kosanlar ancak bir pislikten ibarettir. Artik bu yillarindan sonra, Mescid-i Haram’a yaklasmasinlar. Eger yoksulluktan korkarsaniz, Allah dilerse lütfuyla sizi zengin kilar. Süphesiz Allah hakkiyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’in ve Resûlünün haram kildigini haram saymayan ve hak din Islam’i din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun egerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savasin.

Zuhruf/32: Dünya hayatinda ki geçimlerini aralarinda böldük ve bazilarini, bazilarindan üstün kildik.

Enfal/12: .. Artik onlarin (kafirlerin) boyunlarini vurun, parmaklarini dograyin..

en sevdıgım ayetler bunlar :SD:F:G:

1|1
    0|0
  • ankebut 2:
    insanlar (yalınız) inandık demeleriyle bırakılıvereceklerini, kendilerinin imtihana çekilmiyeceklerini mi sandı (lar)?

1|2
    0|0
  • Duha Suresi 3
    "Rabbin seni terk etmedi ve darılmadı da."

2|2
    0|0
  • Sizin hayır bildiğinizde şer, şer bildiğinizde hayır vardır. Siz bilmezsiniz ALLAH bilir..

Bakara Suresi / 216. Ayet

Ve Kalpleri Birbirine Isındıran Yalnızca ALLAH'tır!!! [Enfal suresi / 63]

1|1
    0|0
  • Nur suresi 26. ayet "Temiz kadınlar temiz erkeklere, kötü kadınlar kötü erkeklere yakışır."

0|1
    1|0
    • O tam öyle değil kötü ve temiz diye ayrılmıyor

• inan umurumda değil. kendine iyi bak. ayrıca yazdığın kısım ayet değil, ayetin bir kısmı.

• Bilemezsinki ; belkide Allah bundan sonra daha guzel bir kapi acar
    Talak suresi -1

2|2
    0|0
  • ayetel kürsi

1|1
    0|0
  • "O, Allah'ı bırakıp da kendine ne zarar ne de fayda veren şeylere tapar. Bu da derin sapıklığın ta kendisidir." hac suresi 12.

0|1
    0|0
  • hiçbiri

2|0
    1|2
  • Helal olsun sana

0|1
    0|0
    • En Hani ayet. 😎

• Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.

• Ikra!

0|1
    0|0
  • "Korkmayin, sizinleyim
    Duyuyorum ve goruyorum"

0|1
    0|0
  • Rabbane duasi

0|1
    0|0
  • Ayet değilde Rahman süresine aşığım

0|1
    0|0
  • Ayetel kürsi ve Fatiha süresi.

0|1
    0|0
  • Ayetel kürsi

0|1
    0|0
  • kalpleri birbirine ısındıran allahdır enfal suresii <3

0|1
    0|0
  • İnsirah...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ey inananlar, yemeğe dâvet edilmeden Peygamberin evlerine gitmeyin, dâvet edilirseniz yemek vaktini beklemek üzere daha önce gitmeyin; fakat çağrılınca gidin ve yemek yiyince dağılın, konuşmak için uzun uzadıya oturmayın; şüphe yok ki bunlar, Peygamberi incitir de utanır sizden ve Allah'sa doğruyu söylemekten çekinmez ve kadınlarından bir şey istediğiniz zaman perde ardından isteyin; bu, sizin yürekleriniz bakımından da daha temizdir, onların yürekleri bakımından da ve Allah'ın Peygamberini incitmeniz câiz olmadığı gibi onun eşlerini de bundan böyle ebedîyen almayın; şüphe yok ki bu, Allah katında pek büyük bir günahtır.

Ne zaman görsem bir gülme alır beni

1|0
    2|1
  • İnşirah Suresi 5-6. Ayet : Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Güçlüğün yanında bir kolaylık daha vardır.

Duha Suresi 3. Ayet : Rabbin seni terk etmedi. Ve sana darılmadı da.

2|1
    0|0
  • kardeş bu ateistlik filan hikaye bizim iş yerinde bir kadın var şu ana kadar gördüğüm en bilgili ateist ve çok araştırıyor konuştuk bak böyle oldu
    +ateistsin demek sence bunca düzen tesadüf yani?
    -aslında ateist değilim ben deistim tabi bir yaratıcı var ama müslümanların yaratıcısı bana uymuyor kuranıda 16 yaşımda okumuştum
    +ben kuranı okumadım sadece mantığımla yaşadıklarımla yaptığım çıkarımlarla inanıyorum
    -o zaman sende deistsin müslüman değilsin
    +hayır müslümanım dua ettiğim ve iyi birisi olduğum zaman işlerim yolunda gider bu bile yeter müslüman olmama
    neyse aradan 3 gün geçti bir muhabbetin arasında dediği lafa bak
    -demekki ben allahın sevdiği kuluymuşum
    bilinçaltında oda inanıyor ama sadece inkar ediyor

0|0
    0|0
  • En sevdigim ayet alak suresi 1. Ayet
    En sevdigim sureler Bakara (ozellikle yahudilerle ilgili kismi) , Rahman (gunesin ve ayin olculeri ve deniz le ilgili ayetler), inşirah ve kadir suresi.

0|1
    0|0
  • Ayetel kürsiyi her okudugumda gözlerim doluyor nedense

1|1
    0|0
  • "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya yarın ölecekmiş gibi ahirete çalışın."

Hadis-i Şerif

0|1
    0|0
  • Kardeşim gördüğüm en güzel konulardan biri tebrik ediyorum seni, ne yazıkki bildiğim ayet yok yalnız her gördüğümde okurum ve gerçekten güzel anlamlar içeriyor hepsi.

1|0
    0|0
  • Allahin bütün sözlerini seviyorum ve senin ne haddine hangisini seviyorsunuz sorusunu sormak gerzek beyin

0|0
    0|0
Yükleniyor...