Kızlar, akıllı görünmek yerine daha güzel, erkekler olduklarından daha kibar görünürler... Tartışma zamanı!

Bir kızın, daha akıllı görünmek yerine daha güzel görünmeyi tercih etmesi doğaldır. Çünkü, erkekler de her zaman, olduklarından daha kibar görünürler...

Farah Fawcett

... Farah Fawcett 'e katılıyor musunuz?

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum, onaylamıyorum ama anlıyorum. Günümüz popüler kültürü ve sistem buna şartlandırdı insanları çünkü.

Kadın yaradılışı gereği güzel görünmeye düşkündür (M.Ö bilmem kaç tarihinde yapılan kazılarda dahi kadınların takılara, taraklara düşkünlüğü ortaya çıkmıştır ayrıca kadın çağlar öncesinde saçını boyar, takı takar, yüzünü boyarmış. (Nefertiti ve Kleopatra heykel ve resimleri örnektir)

Fakat günümüzde kadın ve erkeğe örnek olarak sunulan modeller, güzel ve bakımlı kadınlardır. Erkek ise centilmen ve fazlasıyla naziktir. Örnek modeller bunlar olduğu sürece aksini beklemek yanlıs olmaz.

Ayrıca bir şey daha eklemek isterim;

Erkekler zeki kadından korkuyorlar. Akıllı kadın onlara itici geliyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• link aslında tüm sorunun cevapları burada :)

0|0
    0|0
    • ... Oysa erkeğin kibar görünmesiyle kıyaslanarak verilebilecek bir cevap arıyordum ben !

• ... Teşekkürler.

• rica ederim.

• bir insanda akil yoksa nasil akilli görünmeyi basaricakki? hadi cirkin bir kiz makyaj su bu derken eksigini kapatabilir bi nevi, ama aptallik nasil kapatilirki? bir insan aptalsa aptaldir. zaten zeki bir kadininda illa güzel görünmek gibi bir iddiasi da olmaz.

kibar olmayan erkek de bi yere kadar kibarlik abidesi kesilebilir ama bu durumdan cok cabuk sklcaklari icin kisa bir süre sonra gercekte neyseler onu yansitmaya baslarlar.

her iki durumda aptallik alametidir (:

yalniz burdan sunu cikarabiliriz akilli olmak yerine dis görünüsüyle ugrasan kadin birkez daha aptalligini sergilemis olur,

kibar olmadigi halde kibar olmaya calisan erkek ise dis görüsünüsü yerine aklini kullanip daha farkli bir karaktere bürünmeyi tercih eder.

özet gecersek: erkek her daim aklini kullanir, kiz ise duygularini (:

(herkes icin gecerli degildir tabi gercekten mantigini kullanabilen kizlar da var ama biz burda digerlerinden bahsediyoruz)

0|0
    0|0
  • mantıklı olan kısılıgını,mantıksız olan dısılıgını kullanır(kızlar ıçın)

mantıklı olan adamlıgını,mantıksız olan yatagını kullanır(erkekler ıçın)

farah denen adama bu sozlerımle bırlıkte katılmaktayım herkes oldugundan farklı gorunmeye calıssada herkes bı nevı kendını yansıtır

0|0
    0|0
  • güzelliğe akla verdiğim değer kadar değer veririm. birini daha önemli diğerini önemsiz yapmak da saçma gelmiştir bana.

0|0
    0|0
    • ... Akıllı güzelim ben diyorsun:)

• ben sadece güzel bir gülüş beni mutlu ediyorsa, mesela, matematikte de herhangi bir konuyu anlamam aynı derecede mutlu ediyor onu söylemek istedim. hem aklın ürünleri bile güzellik barındırır.

• ... Mütevaziyim demem diyorsun .

• hiçbir zaman guzellıgımın aklımın onune gecmesini istememisimdir ama buna karsın malesef once guzel olmam dikkat ceker

0|0
    0|0
    • ... Görünüşle karşılanıp,kişilikle uğurlanma durumu ?

• kesinlikle oyle de bn tersini soylemedm zaten

• "cırkın oldugu için toplumda pek yer edinmemiş kişiler demek istedim"

... Ben mi yanlış anlıyorum ?

• Sinir bozucu bir sözmüş.

0|0
    0|0
  • e yaanniii. aşikar.

0|0
    0|0
  • valla benim elimde akıldan başka pek malzeme olmadığından herhalde, bir tek onu saçabiliyorum ortalığa. haliyle, doğruluğu varsa bile bu sözün, aritmetik ortalamanın dışında kalıyorum ben:)

0|0
    0|0
  • katılmıyorum.çünkü kaba olan bir erkek kibar görünmeyi hiç de beceremiyor.

0|0
    0|0
  • katılıyorum,şuana kadar çıktığım her erkek çıkana kadar nekadar janti nekadar janti anlatamam çıkmaya başla dersin ki bu olsa olsa kremşanti olur:)recep ivedikler:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• artan rekabet nedeniyle piyasa koşullarında ayakta durabilmek bunu gerektirir çünkü. agree with FF.

ancak ıssız bir adada tek başımıza olsak, erkeğin odun, kadının da sadece nefes alması yeterli olur.

0|0
    0|0
  • kesinlikle çok doğru :)

0|0
    0|0
  • katilmiyorum... ayakli macun reklami gibi bir kadin bunu soyleyen zaten... pek zekasini kullanmayan

0|0
    0|0
    • ... Erkeğin kibarlığına da katılmıyorsu,bence genel olarak doğru.

• evet pembe gozlukleri cikarttiklarinda :)

Yükleniyor...