Çingeneler ve kültürleri konusunda görüşlerinizi alabilir miyim?

Cigan(çingene) müziği;

balkan tınılarının bir çeşit harmanı,

örnek olarak shantel, fanfare ciocerlia, max pasham, goran bregovich. Konuyu daha da pekiştirmek için bkz. Gadjo Dilo

Balkan Türk' ü olmamdan dolayıdır belki bilemiyoru ama bu tınılar bana çok sıcak tınılar gibi geliyor.

müzikal altyapılarına kesinlikle diyecek bir kelime bulamıyorum ama olağan üstü belki bunu tanımlar..

sizce.?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruya en kolay cevap verecek kisi sanirim benim, Romanyadayim ve burasi agzina kdr cingene dolu.10 yildir burdayim calisip evine ekmek goturenini gormedim, en iyi yaptiklari 1. siradaki is Calmak, 2.si kadin ticareti, 3.su hap ticareti. Araba hirsizliginda bir numaralar, iki alt komsular cingene hep baska ulke plakali araclari kapi onunde goruyorum, gece olur yatmazlar 1e 2ye kdr gurultu patirti, kisacasi Allah belalarini versede kurtulsam.Dinledigi muzikler hepsi amele muzigi hic hosunuza gidecegini sanmam.Romen cingeneleri bildiginiz kap kara gece gorunce korkacaginiz tipler, bu kdr yani. Oh be icimi doktum. Burda cingenelere Zigan diyolar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kadınlarını her zmn çok güzel bulmuşumdur

2|0
    0|0
  • oooo 8.9 luklar süperler bayılıyorum onlara hele düğünleri off off off vur patlasın çal oynasın adetleri çok farklı ve çok hoş

0|0
    0|0
  • Vakitlerini boş geçirmeyi seven insanlar topluluğu..

0|0
    0|0
  • çingeneleri araştırmak lazım ben bazılarını severim ;)

0|0
    0|0
  • sorudan hiçbişi anlamadım ya .s.s..s

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çingene diyorsunuz daha çok bizim Trakya da vardır. Kapı gıcırtısına oynarlar ve kendilerine nas konuşma hitapları vardır. Müzik ile eğlenmesini bilen mutlu olan bir kesimdir. Bize de biraz bulaşmıştır. Düğünlerde oynamalardan ve arada "bea" demekten kendimizi alıkoyamıyoruz :)

0|0
    0|0
  • mesleksiz çingenelerden çocukları devlet korumasına alınması kendilerininde kısırlaştırılması lazım.olmaz böyle şey denilen hadisler güpegündüz yol ortasında oluyor

0|0
    0|0
  • Bn kıbrıs çingenesi birini tanıyorm ii biriydi diğer insnlr gibi yani .s

0|0
    0|0
  • anarşizmlerine gurban <3

0|0
    0|0
Yükleniyor...