ALS Hastalığın tedavisi yok peki bu neyin bağışı?

Bağış yapan kovayla su döküyorlarmış :D soğuk su içmek az gelir tabi ki tedavisi olmayan hastalığın bağışımı olurmuş?

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• Şu anda başından aşağı soğuk su dökenleri hepsi yalan belki de. Bağış yaptıkları falan yok. Bu sabah hberlerde izledim amerikada toplanan yardım 32 milyon dolar türkiye de ise sadece 15bin tl. İzlediğimiz onca futbolcu hülya avşar demet akalın şahan gökbakar sadece reklam yapıyorlar.

0|0
    0|0
    • kesınlıkle. dun sabah radyoda haberlerı dınlerken 67 bın tl toplanmış. ve bunu veren ınsanlar cok buyuk paralar kazanan futbolcular komedyenler starlar vs. her bırının bu mıktarı vermesı gerekırken olana bak !!!

• Bizim saygılı ünlülerimiz sadece kaç defa retwetlendiğine kaç like aldığına baksın daha önemlisi var mı sanki onlar için.

Erkekler Ne Diyor 13

• Aslında iş sadece bilinçlendirme amaçlı ancak şovda yok değil tabi, mesela bunu kışın yapsalardı ne kadar tutardı diye bir sormak gerek? Yaz günü işte dökün gitsin buzlu kovayı baştan aşağı, sonra bende duyarlı oldum de :)

1|0
    0|0
  • ben ilk bu hastalığı futbolcu sedat'la duymuştum.. hayatımda görüp görebileceğim en boktan hastalıklardan birisi yavaş yavaş ölüyorsun herkes senin eriyip gidişini izliyor ama ellerinden hiç bir şey gelmiyor.. tedavisi (yada olurda yaşatırmıyız denemeleri) tam 12 yıl sürdü sedat'ın 12 yıl futbol oynayamadı para kazanamadı ailesi ona bakmaya çalıştı işlerinden güçlerinden oldular. yıllarca hastane de yattı sedat hastane masraflarıda oldu yani.. çocukları belki sedat sağlıklı olsaydı daha iyi eğitim alacaktı daha farklı bir durumda olacaktı onlarda olmadı benim bildiğim kadarıyla sedat şanslıydı aslında zamanında para kazanmıştı sevenleri vardı yardımı dokunuyordu insanların ona ve ailesine..
    Peki sedat kadar şanslı olmayanlar ne olacak? Buna ek olarak tedavisi olmayan derken henüz tedavisi bulunamamış demek daha doğru olacaktır tedavinin bulunabilmesi için araştırma geliştirme faaliyetleri yapmak gerek bunun için para gerek..

Şimdi anladın mı ALS'nin bağışı nasıl olurmuş. Soğuk su sana yeterli olacaktır afiyet olsun...

0|0
    0|1
  • senelerce kanserden ölen insanlarımız oldu ama artık kanser hücresi ile beslenen bakteriler keşfedildi bir çok hastalığın tedavisi bulunuyor bunlar içinde para gerekiyor malesef sen bağış yapmak zorunda değilsin sorun değil bırak insanalr bir çok insna abuk sabuk gelen şekillerdede olsa ön ayak olup kampanyalar yapsınm dikkat çeksin belki ibrilerinin ilham kaynağı olurlar ve bir hastalık için umut olur...

0|0
    0|0
  • kafandan aşağa bir kova soguk suyu boca edip senden birilerine meydan okuyabilirsin bağış yapmayı unutma

0|0
    0|0
  • herkes bir tribe girmiş hastalığa dikkat cekmek adı altında kendi reklamlarını yapma peşindeler. yazık

0|0
    0|0
  • Kardeşim bu nasıl bir hastalık bilgi verir misin

0|0
    0|0
    • Sinir sistemine bagli olarak kasın fonksiyonlarni yitirmesi kas erimesi hastalgi :)

• hastalığa çare bulmak için bilimsel çalışmalar yapılır bu çalışmalar için de paraya ihtiyaç duyulur genelde. bir uyanık sen değilsin. gerçi rizeliysen böyle düşünmen normal

0|0
    0|1
  • Riluzol diye bir ilacı var oda 6-7 ay ömrü uzatıyor. Kesin tedavisi yok.

0|0
    0|0
  • Olay ; uzun yaşatabilmekte...

0|0
    0|0
  • bilmem :S

0|0
    0|0
  • Sadece bir şov..

0|0
    0|0
  • Yabancıların bağış toplamasına pek güvenmiyom zaten

0|0
    0|1
  • Afrika nın 1 yıllık su ihtiyacını harcadilar sonrada diyolar kuraklık var tabii olur :)

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• ne hastalığıymış bu hem bence sov ya yapan göstermemeli bu tip şeylerle

1|0
    0|0
  • Tedavisi olmasa bile hastanın daha rahat şartlarda yaşaması için yapılan bağışlar olma olasılığı nedir sence?

0|0
    0|0
  • Şov yapıyorlar. Bir hastalığa dikkat çekerken bu kadar mutlu olunur mu? Saygısızlık birsürü insan can çekişirken bunlar eğleniyorlar. Hadi bağış yaptınız anladım da bu mutluluk niye hastalık bu kadar komik mi?

0|0
    0|0
  • onlara gerekli imkanları sağlayıp biraz da olsun yaaşam kalitelerini arttırmak için diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Yemin ediyorum salaksınız. Hakkında zerre bilginiz olmayan konularla ilgili yorumlar yapıyorsunuz ve her biri çok komik. Yazık be size.

0|0
    0|0
  • ağlıcaklar sonra suyumiz yoktiiir haa

0|0
    0|0
Yükleniyor...