Kültür farklılığının ne gibi sonuçları olabilir sonuçları nelerdir?

Öncelikle herkese iyi geceler. Aklıma bir soru takıldı ve tartışmaya açık olduğunu düşündüm. Yaşadığım bazı şeylerle ilgili bir kaç şey dikkatimi çektim. Malumunuz Türkiyemizde çok fazla bir kültür var. Geçenlerde arkadaşımla tatile İzmire gittim, yol üstünden geçerken Uşak'tada bir kaç gün kalıp gezelim dedik. Buralarda kibar konuştuğumuz zaman çok temiz karşılıklar alıyorduk. Birde doğu tarafını gezelim dedik ve 2 günlüğüne Urfaya gittik. burada resmen yabancı gibi görüldük, insanlar muhattap olmuyor, başından kovuyor, aldığımız şeylerden dolayı hizmetlerine teşekkür ediyor fakat resmen kovuluyorduk... Aradaki bu kadar uçurum sizce neden? Çözüm ne olmalı?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende doğu turu yapmıştım dediğin gibi bende de oldu adamlar direk dışlıyorlar doğu batı ayrımı yapıyorlar bir arkadaşım vardı Urfali sürekli siz batılılar diye başlıyordu söze tabi herkes aynı değil de çoğunda bu var

0|0
    0|0
    • Dediğin gibi geneli olmasada bir çoğu öyle. Yoksa bir yeri sordum adam nasıl yardımcı oldu böyleleride var.

Erkekler Ne Diyor 1

• Çözüm bilinçlendirmekten geçiyor. Doğu kültürüne maruz kalan çocukları bilinçlendirirsek gelecek için güzel bir adım atmış oluruz.

0|0
    0|0
    • Haklısın, fakat buna da izin vermiyolar.. Eğitimi aileler engelliyor.

• Ben onların da zamanla bilinçleneceğini düşünüyorum. Şöyle düşün ; şimdinin çocuğu ileri de büyüyünce "Ben küçükken neden eğitim almadım? Neden araştırmadım?" diye sorarsa kendine -ki soracaktır- bu şekilde aileler de bilinçlenmiş olur.

• Umarım dediğin gibi olur. Hepimiz bu ülkenin insanıyız, hepimiz düzeyli bir toplumda yaşayalım.

Yükleniyor...