Erkek arkadaşım benim kadar sosyal değil. Ilişkinin geleceği için hangisi daha önemli?

Ben eğlenmeyi, gezmeyi, arkadaş ortamlarını, dans kurslarını vs. seven bir insanım. Ama erkek arkadaşım çok asosyal. Bu yaşta eğlenemeyeceksek ne zaman eğlenicez yahu :( Ama annem böyle şeylerin ilerde öneminin kalmayacağını önemli olanın tartıştığımızda, moralim bozuk olduğunda gönlümü almaya çalışması olduğunu söylüyor. Evet erkek arkadaşım bu konuda hassastır üzülmeme hiç dayanamaz. Ama sorun şu ki ben bu konularda üzülüyorum çünkü erkek arkadaşım hayatımızı ve ilişkimizi çok monotonlaştırıyo :( Bu konularda uyuşmadığımız ve bu yüzden mutsuz olduğum için ilişkimiz çok monotonlaştığı için ilişkimizi bitirmek mantıklı mı? Yoksa annemin dediği gibi geleceği düşünerek mi hareket etmeliyim?

Güncellemeler:
bikaç şey daha eklemek istiyorum ben onu sosyalleştirmeye yaklaşık 1 buçuk yıldır çabalıyorum. onun hoşlandığı şeyleri yapmaya çalışıyorum ama o erkek arkadaşlarıyla yapmayı tercih ediyo ve çoğu zaman bu yüzden beni ihmal ediyo :S ben ona saygımdan bişey demiyorum.ama ben benim hoşlancağım şeyleri yapcak olduğumda sürekli engelliyo kısıtlıyo.kendisi hoşlanmıyo olsa bile bence bana saygı göstermeli diye düşünüyorum.yoksa sırf dans kursuna gelmiyo diye erkek arkadaşımdan ayrılcak değilim :S

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• bir ilişkinin yürüyebilmesi için birlikte vakit geçirmenin önemi oldukça fazladır.. sen sosyal o asosyal ise zaten sizin ileriyi düşünme gibi bir durumunuz söz konusu olmamalı.. tabiki ilişkini bitir demek bana düşmez.. eğer seviyorsan şans vermek istiyorsan onunla konuş sosyal olmasını sağla ..eğer aynı şeylerden hoşlanmıyorsanız zaten birlikte olmanızın anlamı yok. annenin söylediğine de bakma ..elbette önerilerini değerlendir ama bu senin hayatın bi daha dünyaya gelmeyeceksin bu zamanların olmayacak.. annenin zamanıyla şimdiki zaman arasında dağlar kadar fark var ..tabiki hepimizin aynı şekilde..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ya sen ömrününü sonuna kadar dans kursuna mı gideceksin? ya da ne bileyim farklı birşeymi yapacaksın ki.

Onunla gezemiyor musun ?

Onunla sinemaya gidemiyorm usun?

Arkadaş ortamlarından cok seninle yalnız kalmayı tercih etmek istedigi aklına gelmedi mi?

Sen ondan ne buluyorsun bunu önce düşünmelisin

Ayrıca neden gitmesin ki sosyal ortamlara. Seni kıskanıyor diyedir. Sebep budur. ONu zorla götürüp alıştırmalısın. Eglenmek bir yere kadar güzeldir. Ama sevgilin çok sert biriyle sosyal ortamda biri sana tutup bir laf söyler bu dellenir. bunu da düşün.

Sadece yavaş yavaş alıştır ortama.

0|0
    0|0
  • Ahhhh ahhh Dilara bebiş ah.Sakın erkek arkadaşın da erkeklersoruyor.com a senin kendi hallerinden dert yanıyor olmasın:)İlişkide önemli olan sevgi,saygı ve sadakattir.İlişkinizde bu 3 unsur varsa gerisi boş,birde neden sen erkek arkadaşını kendine ayak uydurmaya çalışıyorsun?sebep ne?daha az eğlendiğin içinmi?peki sen git erkek arkadaşına ayak uydur.Neden değiştirmek istemiyorsun?belli ki bu çocuk seni seviyor ve senden hoşlanıyor,anlattığına göre iyi niyetli ve sana sağdık,sence bunlar ilişkide önemsiz şeylermi?

Bak eyer senin sevgilin ile olan ilişkin eylence olarak daha iyi olacak ise sen bırak bu adamı gitsin,çünki o seni değil,sen onu hak etmiyorsun.Yok eyer senin bir ilişkide aradığın,sevgi,saygı,ve sadakat ise bırak yazık etme kendine ve ona.Bunu aşmak gayet kolay,biraz o fedakarlık edecek biraz sen, orta yolu bulacaksınız, gerisi kolay.İkinizede sevgi,saygı,ve mutluluklar diliyorum.

1|0
    0|0
    • tabiki sevgi saygı sadakat önemli olan.ama bizim sorunlarımız bu unsurlarıda etkiliyo işte. mesela ben onu sevdiğim için onun yapmayı hoşlandığı şeyleri yapıyorum.maç izlemek gibi.pes oynamayı çok sever ve bu yüzden beni hep ihmal eder bende bana öğret beraber oynayalım dedm çok erkek var pes salonunda diye öğretmedi :S o arkadaşlaryla bişey yapacğında saygımdan bişey demiyorum.ama o kendisnin hoşlanmadığı şeyleri benim arkadaşlarımla yapmama da izin vermiyo bu saygısızlık bence :S

• aslında buna benzer bişey yaptım önceden üzüldü aradı tabiki dayanamaz küs olmamıza o sıralar dikkat etti sonra yine eskiye döndü :S demek ki bunu bi daha yapmanın zamanı geldi hem belki bu sefer işin ciddiyetini daha iyi anlar.

• Zaten bundan başka şansın da yok.Eski haline dömesinin sebebi senin verdigin taviz. Eyer taviz vermeseydin bu sekilde olmazdı. Bu sefer sakın yumuşama ve taviz verme. Ben demiyorum ki tamamen kendine ayak uydur. Sadece ara yolu bulun bu yonde konus onunla. Yoksa çok sıkarsın sonucu daha kötü olur. Yapmak istediğini yine yapsın ancak senada eşlik etsin ve seni de kısıtlamasın. Anlaşmayı sağlam yap,gerekirse yazılı kağıda dokun ve altına basın imzayı. Aksi bir durum olursa vur kafasına. Ama sıkma.

• ben ayat tarzı bana uymayan bir insanla beraber olmak istemem. İlişkilerde kafa dengi olmak, uyumlu olmak çok önemli diye düşünüyorum. Ben de gezmeyi, partilere katılmayı, arkadaş ortamıyla bir cafede oturmayı, eğlenmeyi seven bir insanım şimdi bu yaptıklarıma engel olacak biriyle benim birlikte olmam mümkün değil çünkü ben dışarı çıksam kızların genel tribi olan kimlesin kim var yanında gibi mesajlar aramalar gelecek. Onun için uyum çok önemli

0|0
    0|0
  • bende çok sosyal değilim ancak sosyal bir sevgilim olduğunda ona uyarım sosyalleşmeye çalışırım.

****genelde pcde takılan çevresi çok olmayan asosyal insanlarda dışarı çıkma hevesi olmaz, acaba diğerlerine ayak uydurabilirmiyim diye sorar korkabilir ama severse herşey düzelir onu değiştirmye çalışabilirsin bence

0|0
    0|0
    • evet işi gücü pc playstation maç o kadar :S :D ayak uydurmak için küçük bi çaba gösterse bence gayet o da eğlencekte hiç çaba göstermiyo :S

• peki birşey soracağım sen okadar sosyalken oda asosyalken nasıl çıkmaya başladınız arkadaş çevresimi ne :D nedir bunun sırrı

• onun fazla sosyal arkadaşı ve benim fazla sosyal olan arkadaşım sayesinde :D

• asosyal olmasi seni uzuyorsa ayril uzmuyrosa orta yol bulun devam edin

0|0
    0|0
  • Onu da sosyalleştir işte allah allah, gezecek misin, eğlenecek misin, dans kursuna mı gideceksin, onu da götür, seni seviyorsa senin için herşeyi yapar, sernin kadar olmaz ama yine de değişmeye çalışır. Onun için de iyi olur. Sadece karşıdan mucize bekleme durduk yerde, birlikte çabalamanız lazım. Bu kadar kolay pes etmeyin ya.

0|0
    0|0
    • yapmadım mı sanıyosun :S tamam diyo söz veriyo yapmıyo.ya da ikna ediyorum yapıyo surat asıyo moralimi bozuyo bi şekilde.ya da sonra yaparız diye kandırıyo beni hiç bi zaman yapmıyoruz :S çok uğraştım ve uğraşıorum zaten sosyalleştirme konusunda ama 1 buçuk yıl geçti hala sıfır ilerleme :S

• Kusura bakma da, seni gerçekten sevse elinden geleni yapardı, sen de en azından çabalıyor derdin. Bir ilişkinin geleceği söz konusuysa biraz poposunu kaldıracak beyefendi; yok ilişkinin geleceğini umursamıyorsa bitince de neden bitti demeyecek. Sevgi karşılıklı emek ve anlayış ister.

Kızlar Ne Diyor 4

• O seni ilk tanıdığında senin ne kadar çok sosyal bir insan oldğunu eminim ki farketmiştir ve ona göre kabul etmiştir seni.Ya da beyninde şu düşünce olabilir nasıl olsa değiştirebilirim düşüncelerini.Sakın ona bu konuda garanti verme herkesin kendisine ait bir dünyası var ve herkes buna saygı göstermeli.Sonuçta yalnış bir şey yapmıyorsun ve en güzelini yapıyorsun.Sana ayak uyduramıyor sanırım ya da uyduramayacağını düşünüyor da olabilir.Fazla kafanı takma bu konuya bir insan için asla kendi hayatından taviz verme çünkü ortada yalnış bir hareket yok.Sosyal faaliyetleri yapmak istemen kadar doğal bir şey yok.İleriki zamanlarda hala anlayışsızlığını sürdürürse ilişkini bitirmekle en doğru kararı vermiş olursun.

2|0
    0|0
    • bencede ilişkimize zarar vericek bişey yapmadığım sürece istediğimi yapmalıyım ve bana saygı duymalı ama yok karışmazsa ölür :S bende dedim başından benim böyle olduğumu biliyodun o da değişirsin diye düşünüyodum diyo :S

• Bak işte aynı benim düşündüğüm gibi ya neden değişeyimki kötü bir şey yapmıyorum kendime zaman ayırıyorum de ona ve hala bu saçma düşüncelerine devam ederse görüşmeme kararı al.

• Annen doğru söylüyor bence seninle dans edecek eğlenecek bir sevgili yada arkadaş kolay bulunur ama derdini dinleyecek destek olacak değer verecek zor bulunur ve insan zaman içinde bunları aramaya başlıyor. Sevgilinin yapısının bu olduğunu düşünürsek şimdi kendini onun yerine koy ve onun açısından buraya dert yandığını düşün ''Sevgilim çok aktif ben daha durgun bir hayat yaşıyorum ona uyum sağlayamıyorum bundan sıkıldığını ve üzüldüğünü de biliyorum ama yapımı değiştiremiyorum '' Bir de bu açıdan ele al

Onun da hoşlandığı şeyler vardır mutlaka biribirinize bu konular da anlayış lı olup kısıtlamadığınız sürece sorun çıkmaz. Yapacaklarını sevgilinle yapmak isteyebilirsin mutlaka hakkın dır ama bu durum da da onu istemediği şeyleri yapmaya zorlayacaksın

0|1
    0|0
    • ama ben hep onun hoşlandığı şeyleri yapmayı teklif ediyorum onu da kabul etmiyo benim hoşlandıklarımıda yapmayı kabul etmiyo.çünkü kendi hoşlandığı şeyleri erkek erkeğe yapmayı seviyo.ben onu hiç bi zaman kısıtlamıyorum ama o benim yaptığım şeyleri sürekli kısıtlıyo anlayışlı olmuyo :S

• hıım kısıtlama varsa kötü hep bana rabbena olmaz işin zor bu durum da

• ya pardon ama sosyal olmadığı için mi ayrılacaksın sevgilinden? kendisi aşırı sosyal olsa, çevresinden kızlar eksilmese, her yere kız kankalarıyla gitse sni ihmal etse.. daha mı hoşuna gidecek? çocuk hassas ve sni sevio, daha ne istiosun ki.. bulupta bunayan kızları anlayamıyorum ya

0|1
    1|0
    • aşırı olmasın beraber mutlu olucağımız kadar olsun :S ayrıca kız kankalarından değil ama erkek arkadaşlarıyla maça gitmekten playstation oynamaktan yada pcde oyun oynamaktan zaten yeterince ihmal ediyo beni.bi de şöyle bi şey var tamam benim yaptığım şeylerden kendisi hoşlanmıyo olabilir o zaman bana saygı gösterip benim arkadaşlarımla eğlenmeme karışmamalı ama ona da izin vermiyo.ben napıyım?ot gibi mi yaşim? :S

• şöyle bir şey yapabilirsin, mesela onun da ilgi alanlarına göre bir şeyler yapmak.

dans kursunu sevmiyor ilgisini sevmiyor olabilir ama futbolu seviyordur ve arada futbol maçı izlemeye gidin, bu şekilde ortak nokta bulunabilir gibi

1|0
    0|0
    • gidiyoruz zaten çünkü ben maç izlemeyi de seviyorum.playstation oynamayı çok seviyo bana da öğret dedim tamam dedi ama sonradan playstationda çok erkek olduğu için beni götürmedi :S hiç bişe işe yaramıyo yani =/

• bu meseleyi onunla bir kez daha konuş. çünkü bu öyle hafiften bir sorun değil. ortak noktaya varmak için nasıl ki sen çabalıyorsun, onun da çabalaması lazım. yoksa eğlenceli bir ilişkin olmaz :/

Yükleniyor...