Yabancı dizi izlemeyen ve nefret eden bir tek benmiyim. 😎?

Yabancı dizi izlemiyorum. Sevmiyorumda daha doğrusu bir iki Türk dizisi hariç hiç dizi izlemiyorum. Ama yabancı dizi izleyenler ne anlıyorlar. Ben sevmiyorum açıkcası. Sizde benim gibi nefret ediyormusunuz yabancı dizilerden. 😎

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• bir tek yabancı dizi izledim o da breaking bad bitirdim onu şu an ne türk dizisi ne yabancı izlemiyorum kafam rahat :D breaking bad den önce izlediğim bir dizide yok ama vakitsizlikten benimkisi izlemediğin bilmediğin şeylerden niye nefret ediyosun anlamadım

0|0
    0|0
    • Film izleyiniz o zaman. 😎

• Her cümleden sonra imza mı atıyon ne ergensin ya

• Hee ergen. 😎

• Alt yazıli film izlemeyi seviyorum

0|0
    0|0
    • Bende film izlerken altyazı tercih ediyorum. Ama yabancı dizi izlemiyorum.

• Ben de seviyorumda ergenler cok abarti bu isi. Yok izledikten sonra Turjiye yi asagilamalar insanlari karsilastirmalar filan soguttular beni.

0|0
    1|0
    • Aynen ya benimde arkadaş konuşup duruyor. 😎

• Hiç seyretmedim şu güne dek.

0|0
    0|0
    • Bende izlemedim. Sanırım bize hitap etmiyor. 😎

• Bende Türk dizilerinden nefret ediyorum nedense

1|0
    0|0
    • Çok saçma geneli. Hep aşk ve entrika. 😎

• Ben de nefret ediyorm

0|0
    0|0
  • Izledinmi hic

0|0
    0|0
    • Hayır. 😎

• Yabancı dizi kastım. 😎

• Peki oyle olsun

• Yok be severim 😉

0|0
    0|0
  • Sevmem bir ara vampir günlükleri vardı ama güzeldi

0|0
    0|0
  • Sen sadistçe şeyler izliyordun çünkü

0|0
    0|0
    • Evet genelde film izliyorum. Sadistce filmleri izlemek hoşuma gidiyor. ^.^ 😎

• izlemem ama nefret de etmem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• yabancı dizileri çok seviyorum, türk dizileri gibi saçma olmuyorlar. mesele arka sokaklar örnek olarak Criminal Minds, CSI (izlemedim ama biliyorum) ile kıyaslayacak olursak arka sokaklarda hiç kurgu yok bir sonraki bölümde ne yapacakları belli değil, sanki senarist akşam içerken "ya bu seferde çocuk kaçırıp satan suçlular hakkında bir bölüm yapalım, bu haftayı atlatarım gerisi Allah kerim." der gibi. ama yabancı dizilerde her bölüm için ayrı bir emek sarf ediyorlar, ha türk dizilerinin hakkını yemeyelim mesela Kardeş Payı güzeldi, ama intikammış meczedirmiş bu tür uyarlamalar hep saçma oluyor. Beren Saatim oynadığı İntikam Dizisi orjinali ABC kanalında olan Revenge dir türk uyarlamasına bakacak olursak konuşmaları benzetmişler hatta birebir aynı (sadece 1. bölüm için geçerli) fakat 2-3 bölümden sonra orjinal diziden bağlantısı kopuyor kendi başlarına apayrı bir dizi çekiyorlar, mesele beren saat 1 bölümde adamı dövdü haberlere çıktı dövüş sanatı eğitimi falan filan orjinalinde Emily VanCamp neredeyse 2-3 bölümde bir adam dövüyo adamlara normal geliyor kendi ülkesinde haberlerde hiç çıkmıyor, beren saat bir bölümde öpüşme sahnesi çekiyor hemen bizim haberlerde gazetelerde çarşaf çarşaf fotolar internette haberlerde videolar orjinalde kadın iç çamaşırlarıyola dolanıyor seks sahnesi çekiyor sorun yok. Meczedir dersek The O. C den uyarlıyolar (sözde uyarlama) ama bakacak olursak aynı intikam gibi 1. bölümü benzetmeye çalışmışlar fazla becerememişler yine kendi çaplarında dizi çekmeye devam etmişler dizinin orjinali ile hiç bir bağlantısı yok kendi kafalarına göre dizi çekiyorlar. YANİ KISACASI TÜRK DİZİLERİNİ YERMEK İSTEMİYORUM FAKAT KENDİ BAŞLARINA HİÇBİRŞEY BECEREMİYORLAR YABANCI DİZİLER İSE BU ÖRNEK VERDİKLERİM GİBİ ADAMLAR ÖNEM VERİYOR BİZİM GİBİ BİR DİZİYİ 1500 BÖLÜMÜ ANLAMSIZCA ÇEKMİYORLAR.

1|0
    0|0
    • Haklı olabilirsiniz. Ama bizim Türk insanı entrikayı aşkı seviyor. 😎

• haklısın enrika ve aşkı seviyorlar. asiyon dizisi olarak başlayıp aşk dizisine dönüyor, dram olarak başlayıp yine aşk dizisine dönüyorlar. kısacası bir yerde tutunamıyorlor. kendi eserlerini yapıp beğenen böyle izlesin demek yerine halkın istediğini yapıp diziyi halkın şekillendirmesine izin veriyorlar. benim yabancı dizilerde sevdiğim de bu diziyi yapıyorlar kanal beğenmiyor değiştirmeyi kabul etmeyip iptal ediliyorlar. bizde dizide kurum ve kuruluşları eleştirdikleri takdirde dizi iptal ediliyor. yabancı dizilerde adamlar kendi ülkesiyle, lideriyle dalga geçip uzun bir süre diziyi kapanmadan (kimse kapatamaz) idare ettiriyorlar, türkiyede bir dizide kalkıp yiyiyorsa en basitinden "erdoğan kim ya" desin bakalım ne oluyor, ertesi gün dizi yayından kaldırılmaz ise bende başka birşey bilmiyorum. kısacası dizi yapımcılarında suç yok türkiyede sanata ve sanatçıya gereken değer verilmiyor, özgürlük yok hep düşündükleri halk ne der? politikacılar ne der? kanal sahipleri ne der?

• Haklısınız. 😎

• Fringe - House MD - Shameless - Dexter - Vikings - Hannıbal - Spartacus - Two and a Half Men - TWD - Legend of Korra - TBBT - Supernatural - Sherlock - HIMYM - Breaking Bad - Arrow - Doctor Who - Friends - Family Guy - South Park

izlediklerim.

1|0
    0|1
    • çoğunu izledim hepside güzel dizi. favorilerim ise Arrow, Dexter ve The Walking Dead

• Zihniyet farkı işte.

1|0
    0|1
  • Allah askina senin bu gozluk takintin nedir arkadas

0|0
    0|1
  • Popüler yabancı dizileri izlemiyorum yok ben 4. sezondayım yok şu bölümdeyim falan hiç hoşlanmıyorum.

0|0
    0|0
  • canım ya olur vallaha bir gün seninde olur geçmiş olsun

0|0
    0|1
  • ben yerli dizi de izlemiyorum

0|0
    0|0
  • İzlememişsin ki. İzlesen seversin. Tabi sevmicem sevmicem diye zorlarsan asla sevemezsin. Prison Break izle mesela hoşuna gidecektir.

1|0
    0|0
  • İzlemeden karar verme.

0|0
    0|0
  • türk dizisi izlemektense yabancı dizi izle daha iyi, hoş ben ikisinide izlemem ama bir ara arrow diye bir diziyi bir kaç bölüm takip ettim.

0|0
    0|1
  • Bende nefret ederim yabancı dizilerden yabancı filmleri bile sevmem :)

0|0
    0|0
    • Filmler güzel oluyorda. Diziler iyi değil. 😎

• ben yerlilerin çoğunu saçma buluyorum, haklarını yemeyelim güzel yaparlarsa izlerim ve izleyip beğendiğim türk dizi ve filmleride olmuştur. fakat yabancılar bir ayrı güzel oluyor özellikle altyazılı olunca.

• Yabancı filmler bir harika. 😎 @aretheyasking

Yükleniyor...