Yeşillik yiyerek zayıflanabiliyorsa inekler neden şişko?

yeşillik yiyerek zayıflanabiliyorsa inekler neden şişko?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• İneklerin yapısı öyle. Zayıf bir inek bile şişman görünür. Ayrıca serada yetiştirilen inekler daha zayıf olurlar. Sürekli yeşillik yemelerinden ziyade sürekli hareket halinde olduklarından yediklerini yakıyorlar bu yüzden bu tür ineklerde ki yağ miktarı düşük oluyor. Eti ise sert olur. Ama besi hayvancılığında yani ahırda beslenilen inek daha şişman ve daha etli olur. Eti ise yumuşak olur fakat yağ miktarı da fazladır. Çünkü inek hareketsizdir. Ayrıca besi hayvancılığında sığıra sadece yeşillik verilmiyor. Un ve buğdayla karıştırılan bir besin veriyorlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• hahahah sorunu sevdim :) söyle bir durum var yanlız şişman olmak sağlıksız olmanın belirtisi değildir zayıf olmak da sağlıklı olmanın belirtisi değildir .. evet inekler şişman ama sabahtan akşama kadar otlanıyorlar yani hep yürüyorlar ve sonrasında da hep yatıyorlar vücut kitlesine göre yağ oranları çok düşüktür ama et fazladır :) insan olarak düşünürsek 1.70 boyundaki bir kız 50 kiloysa ve vücudunun % 28 inden fazlası yağdan oluşuyorsa o kız sağlıksızdır :) ayrıca insanlar ve hayvanların metabolizma ve beslenme şekilleri vücutlarının ihtiyacı olan besinler ve bunların miktarları çok farklıdır :)

0|0
    0|0
  • İri kemikli onlar

1|0
    0|0
  • bır de sunu dusun sureklı et yersek kilo alırız ama çitalar formunu koruyor bu nasıl oluyorsa o sordugun da ole oluyor :))

0|0
    0|0
    • çita gibi koşarsan zayıflyabilirsin

• tamam sen ineklerden daha çok yol yürüyorsun onlardan daha iyi metabolizman çalışıyor onlardan daha zekisin ve güzelsin

• beyın ozurlu olmayan her ınsan onlardan daha zekı.. benı hala anlamadın onlardan daha cok yol yuruyorum demedım kı :) metabozlızmam daha ıyı calısıyor da demedım ama metabolızmamız farklı dedım... sanırım bıraz fazla sınırlısın ve bu sınırın okudugunu anlamanı zorlastırıyor. Ben en ıyısı susayım sen de bıraz sakinleşte bır konuyu tartısabılecek hale gel k. i. b

• onlar haraketsiz yatıp duruyo..

0|0
    0|0
  • Demekki herşeyin fazlası zararlıymış :D

0|0
    0|0
  • Kafanda deli sorular :) genetik bence onlarin ki :D

0|0
    0|0
  • Haha 10 yıl düşünsem aklıma gelmicek bir soru

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• balık etli onlar şişman değil

0|1
    0|0
  • İneklere yaptığı etkiyi sen de yapacak değil ya. O zaman senin de sütünü sağardık.

3|0
    0|1
  • Biz gevis getiremedigumizden simdiremiyoruz atiyoruz sayesinde bağırsak çalışıyor ama inekler için o sindiriliyor ve kilo aldırıyor

1|0
    0|0
  • ineklerin yağ miktarı azdır ama :)

0|0
    0|0
  • çok yersen görürsün...
    hayvanların yapacak başka bir şeyi yok ki...
    paso ye...

0|0
    0|0
  • Biraz daha uğraşırsan ölümsüzlüğü bulursun kardeşim sen..

0|0
    0|0
  • Cevap veriyorum;

(Veremedi)

:/

0|0
    0|0
  • Bu nasıl soru l*n :D :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...