Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar bir video izledim orada gördüm Atatürk'ün mason olduğu iddia ediliyor. Siz bu konu hakķında ne düşünüyorsunuz?

0|0
9|51

En İyi Erkek Görüşü

• Youtubede Mason'ların Tarihi Videosu Var. Türkçe. Orada Herşeyi Anlatıyor. Atatürk'ün Bunları Nasıl Ülkeden Kovduğunu ve Atatürk'e Nasıl Yalvardıklarını. Herşeye Rağmen Atatürk Bunları Kovmuştur ve Atatürk'e Yalvarıp Vaadettiklerini İsmet İnönü Haini Yapmıştır.

1|0
    0|0
    • Gercekten ya Inonu cok iyi bir cumhurbaskani degildi

• eğitim yıllarından hatırlarsınız. milli bayramlar kız çocuklarının bacaklarıyla kutlanıyordu. bacak bayramına çıkmıştı bir tanesinin adı hatta. bir de bunlara katılmak mecburiydi. tarihimizden bizi nefret ettirmek için olan şeylerden değil mi bu? ilk kutlamalar nasıl yapılmış onlara iyicene bakmak gerekiyor. bunun araştırmaları da yapılmış.

daha neler sayılabilir. elin gavurunun daşak geçtiği sözde alimleri geldiler bize okuttular ya la. biz de salak gibi öğrendik. üniversite de yine benzer bir durum var. sözde hoca geliyor proletarya dan bahsediyor, ne demek bu diyorum, işçi sınıfı diyor. kelime kökeni ne diyorum, bilmiyorum diyor veya orasını karıştırma diyor. üniversite kelimesi türkçe değilse bizi kim eğitiyor diyorum, bilmiyorum diyor. felan filan. diplomayı alıp hayırlısıyla gö. tüme sokabilirim belki de.

• Haklısın Bu Konuda. Bende Araştıracağım.

Erkekler Ne Diyor 50

• son zamanlarda Atatürke saldırmak moda oldu..
    saldıranların dedelerini Atatürk çok güzel s**miş zamanında.. şimdi onun acısını çıkartıyor "Müslüman görünümlü yahudi tohumları".. Türk görünümlü ortadoğulular.. Karadeniz rumları.. Fars kırmaları..

1|0
    0|0
  • atatürk mason değil, yahudi de değil. nurcu kürtçü haini yobazı iftira için hazır kıta olunca başvurdukları söylemlerden biri.

1|1
    0|0
  • İnanırım. İslam düşmanı olduğu zaten biliniyor. Mason olduğuda belli zaten. İslam dünyasına en büyük darbeyi yaptı. Öbür tarafta yatacak yeri yok. Zebani ve şeytan bile kafatasından şarap içmez. 😎

0|1
    1|1
  • Kılıçdaroğlu alevi, demirtaş zaza, erdoğan da en büyük vatanperver değil mi zaten?

1|1
    0|0
    • Tabi erdogan caliyor ama caldigi parayla yol yapiyor canim :D

• Bu lafa da hastayım..
      "anamı skiyor ama parasını da veriyor" gibi bişey.. ya ne cins milletiz arkadaş.. kafası güzel bunların.. :D

• Erduvanin g otunun giliyiz hulooo :D

• Tabi Atatürk Mason demi Devam devam Atatürk için resmi bile gerçek değil ayıcı yusuf bile idda edildir Çünkü Mason ya atatürk Ondan dendi Masonlar tarafından O sarı Lider Öldürülmelidir... Kitap okuyun !! Eğer Mason olsaydı masonluk tarihi için kurulan en büyük ülke TÜrkiye diyelim ozaman yapmayın adı Çürütülmeye çalışan adamı inceleyin yaptığı tek bu ülkede düzen çalışmaya sağlamak :) yapmayınnn

0|0
    0|0
    • abi ingilizce yazıp translate'te mi çevirdin? nedir bu? :D

• Hızlı yazdım abi :D Türkçeyle anlaşamıyoruz yabancı belki daha çok ilgimizi çeker diye ne yapçan parmaklar düşünebilen bir beynin hızına yetişemiyor eğer yetişseydi çok güzel sorularda sorar sevapta verebilirdi :)

• cevapta olucaktı o bak :)

• Buna karar verebilmek icin once yahudileri bilmek sonrada masonlari tanimak gerekir. Eger bilmiosak mason diyenlerin siyasi gorusune bakilir. Destekledikleri kimlerle is ceviriyosa oda onlardandir. Mason olan nye mason cematlerini kapatirsin mal bunlar delinin biri kuyuya bir tas atiyo 40 aptalda tasin pesinden kuyuya atlio. O kuyu cehenem kuyusu olsun onlara beyinsiz nankorlere. Nankorlugun hicbir dinde yeri yoktur

0|0
    0|0
    • locaları kimler açmak istedi? atatürk bunları neden reddetti? önemli sorular bunlar da.

• Diger onemli sorulari. soru olarak acarsak herkes dusundugunu yazabilir. Byrda benim ne yazdimin bir onemi yok

• Ataturk mason localarinin kurulmasini engelleyen izin vermeyen bir insandir. Ataturke dinsiz diyen yobazlarin oyunu bu

1|1
    0|0
  • benn inanmıyorum
    Mustafa Kemal Adamın Dibidir. ..

2|1
    0|0
  • Endonezya 1945 te bağimsiz oldu. Sukarno adli Atatürke benzer gibi Sukarno dindar bir adamidir. Mason değildir. Şimdiye kadar Dünyanin en kalabalık müslüman ülkesi Endonezya şu an iman ibadet ediyorlar türban sorunu yok her okulda kizlari okutuyorlar. Güzel ama bizim Atatürk ne yapti?

0|1
    0|1
    • Din konusunda mi diyorsun

• Peki bak halimize akp iktidari dini en basa kyodu ama nasil geriliyoruz goruyor musun

• Herkes Kur'an-ı Kerimi bilmiyormuş.. Yahu okumaya niyeti olan adam Türkçesini açıp okur..
      Şu an arapça yazıyor olsaydık, insanlar arapçasını da okumaya üşeneceklerdi.. Boşuna bahane bulmayın..

Ayrıca insanların imanı hakkında ileri geri konuşmak çok büyük günahtır..

• arkadaşlar derin konu bunlar atatürk ülkemize faydalı bir sahış olamamıştır zamanında derin kaynaklara bakarsanız bunu anlayacaksınız hiç sevmediğim akparti genel başkanı tayyip kuranda gecen bu ülkeyi fatih sultan gibi yönetecek uzun boylu başı dik birisi kurtaracak yazıyor ayetleri varmış bende bilmiyordum bunları ama öğrendim buyuklarım sayesinde o yüzden atatürkü pek sevmem bende milliyetçiyimdir ama

0|0
    0|0
  • herkes birşey söylüyor Atatürk P... Ç olsa masonda olsa bu ülke için iyi şeyler yapmıştır bunu kabul etmek lazım hatası elbette ki varıdr hatasız kul olmaz Peygamber bile hata yapıyorsa herkes yapar

0|0
    0|0
  • olabılır ne olursa olsun adam bıseyler yapmıs batırmıs cıkarmıs batırmıs cıkarmıs belkı ama bugune gelmısız artık tarıhı dogru tasnıf etmek lazım durumlarda hıc ıc acıcı degılmıs, herşey suprız yanı bakarsak

0|0
    0|0
    • Anlamadim ama neyse

• Hayir din ile ulkenin yonetilmeyecegini anladigi icin din hep 2. Planda kaldi Ataturk icin

• algı oyle olusturmak ıstemısler bızlerdende oyle dusunenler onun sayesınde var ama ne kadar dogru oldugu tartısılır

• alakalıdır. ancak lobileri kim kapattı y. rrağım derler sokakta söylesen bunu. kolay anlaşılamayacak bir adamdır. her y. rak diyene elinize tuz alıp gitmeseniz? araştırın.

0|0
    0|0
    • Arastirdim arastiriyorum

• ancak bazı inkılaplar konusunda ciddi eleştirilerim var.

okulda öğretilen sadece övmemiz gerektiğiydi. düzgün öğretilmedi bile. insanlar da büyüyünce "biz bu herifi niye övüyoz ya" dedi. sonra bilip bilmeden sallamalar falan. ustaca düşünülmüş harbiden.

• Atatürk müslümanda diyor bir videoda Atatürk ateiste diyor. Bırakın adamı ne olursa olsun, icraatlerine bakın.

1|0
    0|0
  • Ya mason olsa nolur? ? ? Bu ülke yıllarca süleyman demirel tarafından yöneltildi... bazı kesimler putlaştırmaktan bazı kesimlerde içki sigara iman konusundan vurmayı bıraksın artık ya...

0|1
    0|0
  • Atatürk'ü öldüren Masonlar.
    Mason localarını kapatan Atatürk.

0|1
    0|0
  • atatürkün el yazması eserlerinde dinin gereksizliğinden bahsettiğini görmüştüm ne kadar güvenilir bilemiyorum

0|0
    0|0
  • bir dönem isteyerek veya istemeyerek katıldığı ve sonrasında yönetilme fikrine sıcak bakmadığı için ayrıldığı söylenir.

0|0
    0|0
    • Hic duymamistkm oyle bir seyi

• mustafa armağan ve uğur mumcu nun kaynaklarında geçen bir hikayedir net bir kaynak ve bilgi yok

• isterse katılmasın? sonralarında suikast girişimleri falan ama her yer seferberlik sonuçta. o kadar kolay gezemiyordu mimli ve şüpheli kişiler. bir şekilde bir yere kadar yırtmıştır. sonra çeşitli zehirler ile öldürüldüğü söylenir.

• Atatürkün 1935 de mason localarını kapattırması ve 3 yıl sonra ölmesi ben de soru işareti bırakmadı değil

0|0
    0|0
  • bende fransız ların 1930 yıllarında yaptıgı bır vıdeo ızlemıstım. tukce alt yazsıyla fransızca konusuyodu video da konusan sahıs daha eskı de olabılır tarıh hatırlamıyorum belgelerıyle

0|0
    0|0
  • l*n ergen izlemiş bir saçma salak video sizde bunu ciddiye alıp cevap vermişsiniz la boşverin şunları ya bu mallara desen ki filler uzaydan gelmiş ve içinde uzaylılar varmış istihbarat aracıymış desen yerler bu kadar cahiller

0|0
    0|0
  • Ağzı olan konuşuyor

0|0
    0|0
  • Benim aklıma takılan bir konu var bilen cevaplasın.

Hocamla adım aynı diye öğretmenimin kalkıp
    -Senin adın Mustafa benim adım Mustafa. Bundan sonra senin adın Kemal olsun.
    İlkokulda anlatmışlardır. Acayip saçma değil mi?

0|0
    0|1
  • Atatürk mason localarını kapatmıs biridir siz mason diyonuz

1|1
    0|0
  • Deccal olduğuda söylenir

0|0
    1|1
  • ADAMı kötüleyecek yer arıyorlar

0|0
    0|0
  • arif sağ solcu , ahmet türk kürt , kıvırcık ali kel , ankarılı namık çankırılı , atatürkte türk değilse ben artık dayanamam.

0|0
    0|0
  • Şu adamı mezarında rahat bırakın artık ya

1|0
    0|0
  • doğru tabi ki de

0|0
    2|0
    • Ben inanmiyorum ama neyse

• M. Kemal, mason olmak için ilk başvurusunu, 1905 Kasım’ından 1907 Ekim’ine kadar görevli kaldığı Şam’da yapmıştır. Mimar Sinan dergisinde Semih Tezcan “Mim Kemal Öke ve Atatürkle Diyalogu” başlıklı makalesinde, Büyük Üstad Mustafa Hakkı Nalçacı’nın torunu Ümit Nalçacı’dan rivayeten, M. Kemal’in Şam’da görevliyken Mason olmak için yaptığı başvurunun kabul edilmediğini yazmaktadır.[5] “M. Kemal 13 Ekim 1907’de (Şamdaki görevini tamamlayarak) Selanik’e döner. 29 Ekim 1907’de İttihat ve Terakki Cemiyeti’ne girer. Üye alımları ya Ömer Naci’nin evinde, ya da mason locası `Macedonia Risorta´nın bekleme odasında yapılmaktadır. Ikinci mekanda subaylar önce tekris edilerek mason, sonra yemin ettirilerek Cemiyet üyesi yaptırılmaktaydı.”[6] diyen mason yazar Tamer Ayan, üye listelerinde yer alan isimlerden bazılarını sıraladıktan sonra bir sonraki sayfada konuyla ilgili değerlendirmesini şöyle yapmaktadır:
      “Atatürk çevresindeki, hem ittihatçı, hem mason olan asker ve sivil arkadaşlarının etkisiyl

• Videoyu at ki dilim döndüğü kadar izah etmeye çalışayım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 9

Yükleniyor...