Kürtçe müzik dinliyorum şu an ve içim tatlı bir heyecanla doldu. Önyargısız duygularınızı yazar mısınız?

Bir yeri tanımak için oranın müziğini dinlemek gerek demiş yazar...

kürtçe müzik dinliyorum şu an ve içim tatlı bir heyecanla doldu.şu da var kendimi taşın üzerinde çıplak ayak koşacak kadar doğal hissediyorum.önyargısız duygularınızı yazsanız?

link

link

link

link

en sondaki özellikle...sanki buharlaşıyorsun sıcak olmadan.onu dinliyorum.birazdan mutlu mutlu sokakta dolaşacağım.

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• ben inanmıyorum öyle birşeye ve beni bi yere götürmüyo ben ülkemizin %90 ını gezdim egeden güneydoğuya karadenizden akdenize kadar gezdim insanlarını gördüm doğunun insanları haz aldığım bir toplum değil o yüzden şarkılarıda türküleride ilgimi çekmiyor

1|1
    0|1
    • doğunun insanı batının insanı Türkiyenın insanı .. aslında hepimizn insanı ..

bence çok önyargılısın kardesım

• aptal olurum zaten senden yana olmadım ya karşı fikirliyim ya kendi fikirlerim varya kendi beynimi kullanıyorum ya ülkemi sahipleniyorum ya aptalımdır doğru sizin gibi ülkeyi bölmek isteyen demokratik özerklik isteyenlerin uyanıklığı karşısında aptalım haklısın

Erkekler Ne Diyor 6

• link bu linde komple verilmiş.Bir yeri tanımak oranın kültürünü tanımakdır.Kültür dinlediğimiz müzikde yapılan davranışlarda ve düşüncelerde gizlidir.Bu giz bazen güzel bir nota ile daha hızlı yayılır gözlerden beyinlere.

0|0
    0|0
  • bir yeri iyi tanımak için sadece müzik dinlemek yetmez insanları ile birlikte yemek yemek lazım onlarda kalmak lazım mısafır olmak lazım..

ben sürekli gezen biri olarak bir gezimde

tuncelide hakkarili bir eve misafir olmustum..

dedıgım gıbı batı olsun karadenız olsun akdenız olsun hep gezerım

ama ınanınkı tuncelıdekı aıle bızı bır agırladı kı

ben bu kadar ilgi bu kadar misafirperver insanı bır arada ılk defa gordum..

ayrıca ben izmirliyim.. adanada yasıyorum ..bilgi olarak

0|1
    0|0
  • ne kullanıyon sen abla?

0|1
    1|2
  • kürtçe müzik komik

0|0
    0|0
  • aynen bende de dope dinledikten sonra bi kedi kesme hissiyatı doğuyor

0|0
    0|1
  • Doğu'nun ve Karadeniz'in müzikleri otantik ve güzel oluyor. Halay zımbırtılarından bahsetmiyorum ama. Bence birde Kardeş Türküler'den dinlemelisin. Kendini bambaşka diyarlarda bulursun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bende kürtçe hiç anlamasamda dinlemesi çok hoş. yaşama sevinci veriyo. özellikle aynur doğan - keççe kurdane :)) hayeee hayeee :) arabada son ses dinlenesi bi parça

1|0
    0|0
  • Müzik dinleyerek tanıyamazsın o yeri.. O müzikte anlatılmak isteneni bilmek gerekir.. Hikayelerini araştırmak gerekir.. O şekilde daha çok seversin bilmediğin yerleri..

0|0
    0|0
    • müzik dildir.önemini ve değerini kavrayamadığımız şeyleri hissetmemiizi sağlar.diymi.

• kesinlikle öyle ama anlamını da bilmek gerekir..

• aman ne güzel

0|1
    1|1
  • hivron'u dinlemişliğim vardı , sözlerini anlamasam da duygu yüklü şarkılar olduğu apaçık belli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...