Kitap okumak alışkanlık mıdır? İhtiyaç mıdır? Okuma sebepleriniz nedir?

Neden kitap okursunuz ve okuduğunuz kitaplar hakkında ne hissedersiniz? Benim kitap sevgim, okuduğum kitapları sığınacak liman olarak görmemden kaynaklanıyor sanırım. Ve kendimi genellikle o kitaplardan kopup dünyaya düşmüş bir varlık gibi hissediyorum. Sizin düşünceleriniz nedir? :)

0|0
5|19

En İyi Kız Görüşü

• kafamı dağıtıyor başta, olduğum hayattan uzaklaştırıyor hayal dünyamı genişletiyor.. Kullandığım cümlelere yeni kelimeler ekliyorum, bir hayata bir görüşe bir hayale misafir oluyorum...
    her kitap yüzüme yeni bir göz ekliyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Önceleri kitap okumaz dalga geçerdim insanlarla sonra birgün bir kitap gördüm merak ettim ve okudum sanki duygularımı tercüman etmiş,2-3 kitap derken hepsi de duygularıma tercüman oldu sanki benim için yazılmış kitaplar, öğütleri güzel, sözleri güzel Rotamı kaybetmişim bir nebze onlar belirliyor.

1|0
    0|0
  • Rahatlamak , hayalgucumun canli kalmasini saglamak. Film ya da dizilerde bize gosterileni goruruz ve dusunmeyiz. Ancak kitap okumak zihni hayalgucunu calistirir.

1|0
    0|0
  • uyumadan önce dinlenme / uykuya dalmama yardımcı olması. başka bir sebebim yok bro.

1|0
    0|0
  • Bazen yalnızlıktandır, bazen bir dosta, bizi anlayacak birine ihtiyacımız vardır. Bu dost eksikliğini kitaplardan giderirsin. Kendimizi kitaplara anlatırız ya da anlamaya çalışırız.

1|0
    0|0
  • Kırık hançer kitabıydı sanırım 6. sınıflarda falan o zamanlar bağlanmaya başlamıştım buna işe. Hem geliştirmek hem de kendi geminde istediğim yere götürebildiği için

1|0
    0|0
  • kitap dosttur, kavga etmez.

1|0
    0|0
  • Kitaba bağlanmak istiyorum ama galiba doğru kitapları bulamadığım için küçükken okumaktan soğudum. Tekrar başlıycam bunun için bana zevkli kitap öneriniz var mı

1|0
    0|0
    • Patasana, Bin Muhteşem Güneş, Semerkand, 1984... Bunlar gayet güzel eserler bence yalnız biraz sabırla okumanız gerekiyor. :)

• İhtiyaçtır.

1|0
    0|0
  • aslında okuyacak kitap bulamıyorum hep bir olay üzerine yazılmış sonu iyi biten kitaplar okumak istemiyorum

1|0
    0|0
  • okumak yaşam biçimidir
    alışkanlık ya da ihtiyaçtan farklıdır
    okumak okutturmak lazım

1|0
    0|0
  • Benim için hem ihtiyaç hem alışkanlık.

1|0
    0|0
  • Sana katılıyorum.

Senin ile aynı düşüncedeyim.

Örneğin bugün

F. Kafka > Cezalılar Kolonisi

limanındaydım. :D

1|0
    0|0
  • geliştirmek için okuyorum kendimi başka hiç bişey değil

1|0
    0|0
  • can sıkıntısından okuyorum veya uykumun gelmesi için.

1|0
    0|0
  • Kitapsız bir hayat düşünemiyorum. TV seyretmeden bir ömür geçirebilirim ama kitaplar olmadan asla :)

1|0
    0|0
  • Gölgelerin efendisi serisini oku çok sarıyor

1|0
    0|0
  • Ben kitabı kendimi geliştirmek için okuyorum.

1|0
    0|0
  • Alışkanlık kitapsız kalmak istemem.

1|0
    0|0
  • Nickim felsefe, bilgelik sevgisii

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kitap okumak için sevmek gerekir. Sürekli okursan alışkanlıga da dönüşebilir. Her kitapta kendinden bir şeyler bulma ihtimalin yüksek. Her kitap bana göre bir yaşanmışlık, bir hayat hikayesi. Bu yüzden kitap okumayı çok seviyorum. Ben de on beş günde bir kitap okurum. hatta bunun için kütüphaneye kaydoldum. oradan gidip alıyorum.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak hem ihtiyaç hem de alışkanlıktır. Şiir kitapları benim için tek sığınılacak yer ( bazı romanlar da var tabi ) :))

1|0
    0|0
    • Ikinci yeniyi sever misin

• Şiir ayrı bir dünyadır zaten. Ben genellikle şiir kitaplarını şairlerin sanatlarını kıskanarak okurum. :)

• Ben de duygularını kıskanarak okuyorum İnsan böyle duyguları nasıl hisseder diye düşünüyorum. Şimdiki aşklarla alakası olmadığı için ilginç geliyor galiba :)

• Kitap okumak aliskanlik gibi bisy bende bir yere giderken ozellikle uzun seyahatlarda mutlaka yanimda kitabim olur. Kitapsiz eksik hissediyorum gibi.. Daha cok roman, siirsel akici ve birincil agizdan yazilmis olanlari tercih ediyorum..

1|0
    0|0
  • Kitabın içinde yaşıyormuş gibi her şeyi kafamızda hayal ediyoruz. İhtiyaç

1|0
    0|0
Yükleniyor...