Motörhead ile ilgili yardım?

Merhaba arkadaşlar ben metal müzik dinlemeyi çok seven ve aynı zamanda dindar olan bir insanım. Bazıları bu ne perhiz ne lahana turşusu diyecektir ama benim gibi olan kişi sayısı çok fazla. Ben özellikle satanist veya şarkılarında dine küfreden grupları dinlemiyorum. Motörhead'i bilirsiniz, efsane bir rock n roll grubudur. Bu adamları yaklaşık 5 senedir dinlerim, gayet de severim. Ancak aklıma takılan sorular var
Motörhead'in Bad Religion, Don't Need Religion, God Was Never Your Side gibi şarkılarını dinlemek dinen beni küfre sokar mı?
İlk ikisini dinlemesem de sonuncu hüzünlü bir parça arada sırada dinlerim.
Şimdiden çok teşekkürler

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• motörhead sağlam gruptur iyidir fakat genel anlamda kumar alkol ve seks sık sık şarkılarında yer alır sarhoş olup yoldan çıkmak grubun felsefesidir desem yalan olmaz bolca da argo küfür vardır geçmiş zamanlar da arabesk dahi dini anlamda sakıncalı bulunmuştur isyan barındırdığı için ama bence önemli olan senin hayattaki duruşun alkol alıp seks yapmıyorsan yani zina bence dinlediğin müzik seni günaha sokmaz

0|1
    0|0
    • Sağol kardeşim ben müziği müzik için dinlerim bu yaşıma kadar dinleyip hala imanımdan bir şey kaybetmediğimi düşünüyorum sonuçta iradem sağlamdır ama elfaz-ı küfür denen bir şey var insan farketmeden dinden çıkabiliyor soruyu o yüzden sordum ama bence önemli olan tasdik etmek ben de tasdik etmediğime göre sakınca olmaz diye düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• uzak durmak en iyisi...

0|0
    0|0
  • Lemmy is God derler bilirsin. müziği için dinlediğini düşün ve sözlerini o kadar takma derim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• evet sokar.
    çünkü müzik=beste demek altyapısında anlam barındıran şey demektir. bir anlam bulunur, onun üzerinden beste yapılır. veya tersten yapılır ama sonuçta anlam barındırır. ve sen o müziği dinleyerek o anlama boyun eğmiş olursun. kısaca cevap evet.
    Edit: Dinlediğiniz MÜZİK sizi kontrol eder!

0|0
    0|0
    • Tabi kardeşim sen de haklısın ama ben müziği müzik için dinliyorum şu ana kadar düşüncelerimi değiştirmedi hala imanlı biriyim peki düşüncelerimizi etkilemiyorsa yine de dikkat edeceğim sağol

• notaları dinliyor olman ona katılman anlamına gelir, bu da onu kabul ettiğin anlamına gelir. neyi kabul ediyorsun? bestenin anlamını. anlam ne? bariz belli. sen düşün.

Yükleniyor...