Lenin, Karl Marx, Friedrich Engels gibi insanların düşüncesini bilen kitaplarınnı okuyan gelsin?

arkadaşlar bir arkadaşıma bu insanların kitaplarından hediye edecegim ilk olarak düşüncelerini anlatan bir kitap hediye etmek istiyorum hangisi olabilir acaba kitaplarından önerir misininiz?

1|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın ve Aile'yi önereceğim, hatta elimi uzatıp alıntılayım;

"Sayfa 128- kadın ile erkeğin gerçek eşitliği, her ikisinin sermaye yoluyla sömürülmesinin ortadan kalkmasından sonra gerçekleşecektir"

Feministler gibi dans ederek değil... Neyse

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• oo harikasınn doğru yoldasın :)) Karl Marx tavsiye ederim hangi kitabını alsan bilgi ve aydınlatıcıdır zaten. Veya Friedrich Nietzsche de alabilirsin :)

0|0
    0|0
    • en başından bşlamazsak arkadaşımı çok sıkabilir en başından başlamak istiyorum o yüzden sizlere dogru kitabı spruyorum :) dedigin gibi bütün kitapları aydınlatıcıdır fakat komunzmi sosyalizmi bilmeden direk ortadan ve sondan başlamasını isteiyorum kafası karışmasın :)

• Dar Ağacında Üç Fidan :) Burdan başlayabilirsin bence önce kendi ülkemizin sosyalizmini öğrensin sonra iyice açılır ve dünyanın :)

• konu açılmıştı lenin ve diger kişilerin adı geçti meraklandı okumak isterim bunları dedi onları veremem :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Kendi doğdukları ülkelerde denenip bitirilmiş , dünyanın en önemli üniversitelerinde bile gözünde " fosil " yönetim düşünceleri olarak adlandırılan rejimlere ait kitaplar.

1|1
    0|0
  • kitapları gerçekten sıradan kitaplara göre biraz ağır yorumları var
    kavgam da biraz zorlanmıştım şu an Nisan tezleri ve ekim devrimini okuyorum gerçekten kavgamdan daha ağır olduğunu anladım...

0|0
    0|0
  • Marx biraz ağır ama en iyisi Kropotkin Ekmeğin Fethini al iyi kitaptır. Ama bana sorarsan al Nietzsche ver hediye okusun ondan sonra duramaz ufku açılır bir daha kitap kapatmaz. Komünizmi sosyalizmi anarşizmi hepsini öğrenir ondan sonra

0|0
    0|0
  • Hepsi aynı bokun soyu nasılsa birini hediye et gitsin

0|0
    0|0
    • öpüşrlim mi diye nick koymuşsun sen neyin soyu oluyorsun?

• soyunda hz. adam hz. havvva dan mahsetmemişsin kur-anda bunlar cedin olarak geçmiyor mu? hakaretlerine cevap bile vermeyecegim ne oldugun nickinden belli zaten

• Eline 1 tane şecere-i kitap almamış arkadaşım :D Soy incelemesi Hz. Nuh'tan alınır ve veHz. Nuh 2. Adem Baba olarak geçer Kur-an'da:D Yav beni daha fazla kendinle muhattap ettirme Allah aşkına :D Sen git arkadaşlarınla '' dövlat bizi bahmiyi '' de ne bileyim kendi kardeşimiz dediğiniz Deniz Gezmiş gibi o kişiye gizli gizli aşk yaşa ya da ne bileyim komünizm eşitliktir deyip Stalin gibi sırf Müslüman olduğu için sırf Türk olduğu için 2 milyon Azerbaycan Türk'ünü yak. Hadi ekmeğine bak kardeşim beni daha fazla şu cahilliğine indirme

• Das kapital 3 cilt :)
    Ama belki ozeti cardir

0|0
    0|0
  • OO süper , Komunist Manifesto olabilir Karl Marx , doğru yoldasın kardeşim:)

0|0
    0|0
    • Proleterler ve Burjuvalar , Ezenler ve ezilenler :)

• 3 Ciltlik Das Kapital var ama önce Komunist Manifestoyla başlamalısın

• Özünü anlatan kitapları sırayla böyle okursun yani bir kitapta herşeyi kapamazsınki

Yükleniyor...