Evlenmek istiyorum ama uygun eş bulamıyorum. Neden sizce?

Tipsiz de degiliz, iş güç de var ama yaş 28 oldu hala bekarım. Zamanında evlenmedik ondan mıdır niye bir türlü eş bulamıyorum. İstanbul gibi yerde evlenmek isteyip evlenemeyen var mıdır ki benden başka...

0|1
15|9

En İyi Kız Görüşü

• Eğer hala yalnızsanız ALLAH sizi birilerinden koruyor demektir.Bu sözü düşün ve aklından hiç çıkarma ne demek istediğimi anlarsın.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Zamanında karşımıza çıkan fırsatları değerlendirmiyoruz sonra da ahan da böyle evde kalıyoruz:))Denz seki'nin söylediği bir şarkı vardı tam sorununa uygun:))

Aşk dediğin laftır derler sakın kanma onlara

Yalnız sevilmekle kalma birde sevmeyi ara

Çok çabuk geçer bu günler çevren boşalır sona

Aşk dediğin laftır diyen güler karşında

Güzelliğin gençliğin henüz bitmeden

Etrafını saranların hepsi gitmeden

Sevmeyi öğrenirsen ne mutlu sana

Haydi ne duruyorsun koşsana aşka

Güzelliğin gençliğin henüz bitmeden

Etrafını saranların hepsi gitmeden

Sevmeyi öğrenirsen ne mutlu sana

Haydi ne duruyorsun koşsana aşka

0|1
    0|0
    • zamanında karsımıza cıkarla olucagı yokmus demekki :) onlara hiç uzulmuyorumda artık kimse kalmadı galiba

• hep zaten nasip kısmet :) öyle gidiyor günler aylar yıllar :)

• Gitsn ya elleme demekki daha zamanı varmış:))Gerçi daha yarım saat kadar önce bir arkadaşımla telefonda dertleşiyoduk.Dedim en güzel yaşlarımız yalnız geçti ya aşktan sevgiden uzak hayatımız ziyan oluyo valla dedim.Sorma ya diyo karşımıza adam gibi birileri de çıkmıyoki senelerdir çekilir mi böyle hayat ya diyo:))

• nasıl bir insansın?Tahmin edeyim seçicisin.Bence o yüzden bu yaşa kadar kendine uygun bir eş bulamadın eğer öyleyse bakış açını değiştirmen lazım yani beklentilerini daha lat seviyeye indirmen ya da kadınlardan soğudun veya gerçekten kısmetin daha karşına çıkmamış olabilir.Alalh'a içtenlikte dua et.Allah'ım bana uygun bir eş nasip et diye artık aradaki boşlukları sen tammlarsın iyi huylu,kaşı güzel,gözü güzel diye.

0|0
    0|0
  • Daha yaşın genç.

hemen haber sal dört bıryanda kı teyzelere san herhafta bır kız bulurlar merak etme..

0|0
    0|0
  • çok geç gibi konuştun

valla ben tıp okuyacağım diyorum 7sene

sanki 7sene de bitirebileceğim bitirdim de sınavı kazandım ohooo oldu yaş 26 27 bence dert etme evde kalmadın daha :D

0|0
    0|0
  • belki evlenebileceğin kriterdeki bir kız çıkmamıştır karşına belki hazır değilsindir evliliğe sonuçta bir yuva kurulacak ve bunu geçindirmek çocuk işi değil önemli bir kavram bence evlilik herkes taşıyamaz.Bence sen biraz bekle ve sırf evlenmek için evlenme biriyle:)

0|0
    0|0
  • bende 32 ym cok guzel olmama ragmen bulamadım.yaş ilerledikçe seciçi oluyosun.bide ruh eşini bulmak istyosun galba benim gibi.mesela ben evde kaldım galba haline şükret:(

0|1
    0|0
  • Karşına istediğin gibi biri çıkmamıştır..Sonuçta herkesin kriterleri vardır evleneceği kişide aradığı..

0|0
    0|0
    • dogru diyosun.ama artık insan bi yerden sonra cok sıkılıyor

• Kötü olduğu söylenemez çünkü bir insan her zaman fikir almaya ihtiyaç duyar..

• öyle oldu evet.ama pekte bisey degismedi sanki hayatımda :)

• okutalım bi seni hocaya:d

1|0
    0|0
  • Aşık olduğun insanla evlen derim. Sırf evlenmiş olmak için evlenirsen, sonrasında mutsuz olup bu sefer arada "yanlışlıkla" dünyaya gelen çocuklara üzülür insan

0|0
    0|0
    • ben soruyu yanlış sordum sanırım.ben illa biri olsunda hemen evleniyim istemiyorumki.bu yaş geldim sevip evlenilecek bir insan yok hayatımda.ben buna anlam veremiyorum

• gene yanlış oldu sanırım :) bu yaşa kadar olmadı degil şuan bu yaştayım hayatımda kimse yok ( şuandan bahsetiyorum )

• haha :D tamam anladım. 28 yaş , 30a 2 kala böyle ise, 30da nasıl olacaz kim bilir. O değil de ben de 3lü yaşlardan korkuyorum sanki.neyse bence karamsar oldukça daha çok engellersin her şeyi. evrene enerjini aç :D

• bulursun dert ettiğin şeye bak ya yokmu işyerinde bayan felan?

0|0
    0|0
  • Vardır illa ki, zaten kısmetin seni bir yerde bekliyordur.

Demek ki daha zamanı var merak etme.

0|0
    0|0
  • Nasip kismet bu isler :-D

0|0
    0|0
  • Allah herkese çrkn özgüvenı versın

0|0
    0|0
  • dah 28 genç yaş arkadaşımbizde evlenmedik ama nişanlımın işi yok askere gitmedi hala bekliyoruz,iş olur aşk olmaz aşk olur iş olmaz malesef hayat böyle.

0|1
    0|0
    • dogru diyorsunuz hep birseyler eksik oluyor ama sizinki gene daha iyi en azından bir aşk var hayatınızda.işte bende eksik olanda asıl problemde bu.

• malesf 1 yıl beklememiz gerek:(sağol yinede :)

• sayılı zaman gelip gececektir.

Erkekler Ne Diyor 9

• Erkekte bana kalırsa 28 yaş öncesi evlilik için zaten erken. Geç kalmamışsın merak etme. Hayırlı bir kısmet bulursun yakında inşallah :))

0|0
    0|0
  • Karşımıza çıkan insanlardan üniversite okumak, iş bulmak, kariyer yapmak gibi zorunlu sebeplerle vazgeçiyoruz. Bu senin benim hatam değil, erkeğe bir model yüklenmiş toplum tarafından işsiz olmayacak hatta günümüzde maddi durumu iyi olacak, kızların büyük çoğunluğu da bu şekilde düşünüyor. Toplum böyle düşünürken para kazanmak için kendi hayallerimizi gerçekleştirmemiş zor olan bu ülkede başkasının hayalleri için emek, zaman harcayıp maddi karşılık alıyoruz. Devlet zaten bunu destekliyor, seni kıt kanaat geçinmeye mahkum bırakıyor hatta kimi zaman işsiz kalıyorsun. Benim gibi. Başarılı biriydim, gittiğim okulları başarıyla bitirdim, universiteden mezun olduğum gibi iş buldum, birçok arkadaşım bulamamasına rağmen. o işyeri beni, evlenme girişiminde bulunduğum insandan etti, ne yapsaydım o insanları da benim gibi karanlığa mı sürükleseydim. Düşünün ki bir işyeri %100 istihdam garantisi veriyor, sınavla bin kisi arasından seçmece yapıyor, onca egitim gormene ragmen tekrar sana 6 ay eğitim veriyor, ardından ise almıyor 1 yıla yakın bekletiyor bu süre içinde sürekli alacağız sigortalı ise basvurmayın teraneleri okuyor. sonra karşına geçip komik bir rakam veriyor, ister kabul et ister etme diyor. Mecbur kabul ediyorsun.. Fakat daha bitmiyor 18 ay boyunca seni stajyer gösteriyor, ardından şirketin adını degiştiriyor iki sefer transfer ediyor, maaşın tam güzel bir rakamı bulmuşken sirketi kapatacağım (devredeceği aşikar iken) kalanıyla insanları istifa ettiriyor maaşlarını düşürüp 4 sene önce zaten girmeye hak kazandıgın şirkete yarı maaşla girmeni istiyor, sen zaten yeni borçlardan kurtulmuşsun tam sevdiğinle evlilik hayali kurmaya başlamışsın.. İstifa etmedin diye seni işten çıkarıyor. Geçinilebilecek bir maaş olsa eyvallah ama değil. Herşeyin üzerine bir de sevgilin anlamıyor bitiyor hersey.. Suç kimsede değil, zenginlerin düzenini savunan orta hal ve fakirlerde, günümüzde istedigimizde evlenemiyorsak refah seviyemizin dusuk olmasından kaynaklanıyor. Neden-sonuç budur

0|0
    0|0
  • Yaş ilerleyince insanın kriterleri artıyor, seçmek, beğenmek zorlaşıyor bu yaştan sonra evlenirsem şöyle olsun, böyle olsun gibi düşüncelere kapılıyorlar. Hep yere sağlam basma isteği, ya anlaşamazsam korkusu...

Eee en nihayetinde de sonuç iyice evlilik çıkmazına giriyor. Şehrin de o kadar önemi yok bence!..

0|0
    0|0
  • Reis bekle kapını çalar elbet biri bu iş sabır işi kaderimdekini istiyom diyosan beklicen, ama evde oturupda sokağa çıkmamazlık yapmıcan .)

0|0
    0|0
  • Abi kusura bakma alınma ama tip yok sende .. Maddiyat iyiyse giderin olabilir.. onun haricinde üzgünüm

0|1
    0|0
  • Damat ata binmiş... Ya nasip demiş... :)))

Bir erkeği bin kız ister bir kız alır...

Please Wait...

Benim gibi... :))

Aynı kaderi paylaşıyorum arkadaşım...

0|0
    0|0
  • evlenmek zorunda değilsinki böyle düşünürsen herşey çok daha kolaylaşır

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • bu sorun sadece sen de degil be kardesim gec olsun guzel olsun