Resim yapmak mı daha zordur enstrüman çalmak mı?

Ressam olmak ya da örneğin Neyzen olmak? Dha zordur diye sorup haksızlık etmeyeyim bu sanatlara ama hangisi daha fazla emek ve sabır ister? başlangıç seviyesini kastetmiyorum tabi. mesela bir Bob Ross olmak ya da Neyzen Kudsi Ergüner olmak.

Güncellemeler:
aslında insanın neye eğilimi ve yeteneği varsa o kolay gelir tabi.

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Karşılaştırılabilecek şeyler değil ki bunlar. Allah vergisi yeteneğin hangisine varsa o daha kolay değil ama daha eğlenceli ve keyifli olacaktır senin için. Keyif aldığın şeyi yapmak da kolay gelir insana. Ama yeteneğin yoksa istediğin kadar çaba harca, hepsi zor olacaktır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• ikisi de beceriye dayalı sanatlar

ikisinde de ustalaşmak için sağlam bir çalışmaya ihtiyaç vardır

yapılan hiç bir şey kolay değildir

kolay olsaydı herkes yapardı

1|0
    0|0
  • şahsen bana 50 yıl eğitim de verseler cin alinin ötesine geçebileceğimi zannetmiyorum ama enstrüman çalmışlığım çalabilirliğim var
    bence ressam olmak zor olsa gerek

0|0
    0|0
  • İkiside olmak çok kolay önemli olan yaptığını sevmek hiçbirşey çabasız olmaz ama eğer sevmediğin birşey yapıyorsan ikiside çok zor olur

0|0
    0|0
  • resim de şiir de aşk işi. ikisi de sevgisiz emeksiz olmaz :) ikisi de zordur ama keyif verir :) ben resim derim ama zaten şiirin boyalı hali resim değil midir :)

0|0
    0|0
  • Resim tabiki.

0|0
    0|0
  • resim zor tabiki , enstrüman çalmak kolay ^^

0|0
    0|0
  • resimi 2 yaşından beri yaparım resim yapmak daha kolay geliyor :D

0|0
    0|0
  • İkiside birbirinden farklı sanattır bence ikisininde zorluğu var

1|0
    0|0
  • Aynen...

0|0
    0|0
  • ne boş iş git yemek yapmayı ören ırıspı

0|0
    0|0
  • Her türlü ressamlık zordur yetenek yoksa bir cacık olmaz.

0|0
    0|0
  • Ressamlık tabi ki soru mu bu yani?

0|0
    0|0
  • ressamlık dha zordur bır aleteı zamanla cala cala ogrenırısn

0|0
    0|0
  • Bana göre ikisi de zor :/

0|0
    0|0
  • Bence resim çizmek cunku zaten ensturman çalıyorum

0|0
    0|0
  • bob rossu sanatçıdanmı sayıyorsun ya

bana göre resim yapmak ensttürman çalmaktan daha kolay

0|0
    0|0
    • bu arada kendimin sanatçı olduğumu söyleyip ukelalık yapmıyorum yanlış anlamayın, sanatçıların içinde büyüdüm sadece

• Avucuna osurup kokmak en zoru beybi

0|0
    1|0
    • işte bu yüzden Cumhurbaşkanı Rte. layık olduğumuz gibi yönetiliyoruz. geri zekalı

• Senin gibi şakirler oy veriyordur

Kızlar Ne Diyor 7

• Yetenegine bagli. Ama soyle bisey var teknik anlamda resim yapmiyorum ama enstruman caliyorum teknik falan calisiyorum iyi bir yerde ders aldim ve seviyen ilerledikce zorlasiyor. Surekli cok daha fazla calisman gerekiyor. Enstruman gercekten cook emek istiyo, teknik anlamda meslek olarak ilerliceksen.

0|0
    0|0
  • Bütün eğitim yılı çöp adam çizerek geçiren ben için resim yapmak daha zor çünkü flüt çalabiliyorum:))

0|0
    0|0
  • neye yeteneğin varsa onu yapmak daha kolaydır her zaman :)

0|0
    0|0
  • İkiside çok kolay.

0|0
    0|0
  • Ikisi de çok zor tabii ki ama ben enstrüman çaldığım için zaten, bana resim yapmak zor geliyor..

0|0
    0|0
  • Bence resim

0|0
    0|0
  • Bence resim yapmak bir enstrüman çalmaktan daha zor. Çünkü resim işi doğuştan bir yetenek istiyor, yetenek olmadı mı ancak çöp adamlarla idare edersin, ne kadar eğitim alırsan al yetenek yoksa olmaz. Ama enstrüman çalmak az biraz yeteneğin beraberinde eğitimle hallolur. Bunun günlük hayatta da örneklerini çok rahat görebiliriz misal eline klasik gitarı alan herkes akdeniz akşamlarını çalıyor ama resim yapabilen insan sayısı bir hayli az.

0|0
    0|0
Yükleniyor...