Gitar telim bir tuhaf oldu yardimm :(?

Benim gecen gun gitar telim koptu re teli dun gittim degistirdiler sadece re telini degistirdiler şimdi gitarimi akord ediyorum tunerden re telini la teli gibi goruyo neden bole yapti :( marka farkliligndan olabilir mi ve duzeltebilirmiym bunu cok rahatsz edici cunku :(

0|0
0|14

En İyi Erkek Görüşü

• Diger teller eskiyse arada ton farki olmasi normal. Eger onceki telin numarasi bu telin numarasindan farkliysa illaki farklilik gosterir. Tel kombinasyonu tabak takimina benzer biri kirilirsa takim bozulur. Mumkun mertebede takim degistirmende yarar var.

1|0
    0|0
    • Degistireji 2 ay bile olmamisti dun re teli takildi marka farki var duzelmez mı profosyonel calmiyorum gitari

• Tamam tesekkur ederim dikkat edicem :)

• Rica ederim ;) muzikle kal.

Erkekler Ne Diyor 13

• farklı marka teller bulundurma derim ben gitarında hepsini değiştir aynı yap daha kaliteli ses alırsın

1|0
    0|0
    • 2 hafta falan olmustr dgştireli yani daha fazlada olmusturda 2 ayi gecmedi tekrar tekrar para vermiyim dye birini dgstrdm duzelir mi ki snradan?

• Ins. Duzelir tesekkurler :)

• rica ederim

• bir kaç kez iyice sık gevset daha sonra tel kendini acar ve akor bozar bunu bir süre yap tel düzelir ve akor alır.)

1|0
    0|0
  • Ayrı ayrı değiştirdiysen teli sadaece kopan teli dğeiştirdiysen sorun olmuştur hepsini çıkarttır yenilerini taktır.

1|0
    0|0
    • Degstireli hepsini 2 ay bile olmadi :/

• Evet haklısn carsi bna uzak artk gttgm zaman göstereym duzelmezse saol :)

• Rica ederim :)

• yeni oldugundan akort atar hep markayla alakası yoktur , sap atmıs dicem alakası yok sen en iyisi 0 tel al ^^

1|0
    0|0
  • Nereye gittin kine sen. Tellerden biri kopunca hepsi değişir. Yoksa akor çekemezsin. Ayrıca kullandığın marka da önemli. Biri farklı biri farklı olmaz. Yani tüm teller aynı marka olmalı ve değişeceksen hepsini değiş.

1|0
    0|0
    • Ben zaten degştirmistm 2 ay bile olmamisti degstirdgm teller 7 senelikti ve hc acilmamisti dun gttm sadece re teli takti adam hepsini dgstrmek istemezdm ztn yeni ve marka farkli :/

• Ne yok anlamadim.

• Akor isini bilen yok cevremde muzik evine goturmem lazm oda uzak :)

• Şimdi bu durumlarda tek tel degısmek bı kez yanlış kompie degıs...
    veya o telın bıraz daha oturmasını beklemen lazım yenı bır tel olduğundan dıerlerınden farklı ses cıkarıo
    secım senın arkadaşım..

1|0
    0|0
  • Sağlıklı olması için geri kalanını da değiştir. Genelde zaten set olarak değişir ama kime değiştirttiysen el koymuş olabilir geri kalanına :)

1|0
    0|0
    • Daha 3hafta oldu degstireli hepsini snra bir baktm re teli kopmus sadece onu dgstrdim bend :/

• Düzelir dert etme :)

• Ins. Duzelir bkalm :)

• hepsini değiştir.

1|0
    0|0
  • tel takımı alsaydın keşke, bende geçen aynı re telini kırdım. Yeni bir tel takımı aldım, elime ulaşınca değiştircem. Teller arasında uyusumzluk olabiliyor bildiğim kadarıyla. Fazla bişey değil takım olarak değiştir bence

1|0
    0|0
  • gitarına cin kaçmış bacım.
    müzik gurubun varsa bir ney enstrumanı kullananı dahil etmelisin mutlaka.
    üfler.

1|0
    0|0
  • Olmazki bri yeni tel biri eski ayrıca farklı markalar komple takım değiştirmeliydin

1|0
    0|0
  • iyice sıkıp gerginleştirip bir süre bekletmen lazım... sonradan takılan tel ses düzenini bozar...

1|0
    0|0
    • Sonra duzelir dmi hc calasm gelmiyo yeni yeni başliyorum bide gitar calmaya :(

• tüm telleri birlikte değiştirmelisin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...