Beyler yurt dışından araba getirtsek gümrükte ne kadar vergi alınıyor bilgisi olan ?

türkiyede 130 bn euroluk araba yerinde 70 75 bn euro arada var yaklaşık 120 130 bn lira gümrükte 100 milyar vergi alcak halleri yok heralde

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı hesaba gelir. Mesela BMW 760Li getireceksin. Tr de vergiler dahil 600 bin TL. Almanya'dan 100 bin TL aldın diyelim gümrükten geçerken ödeyeceğin vergilerle 600 Bine gelir :D

Yurt dışından araba getirmek ucuza maal olmaz yani. Hem her isteyende kolay kolay getirtemez arabayı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• ben çifte vatandaşım Bulgaristan dan 20-25 bin arabalar TR de 70-80 bin arası BMW-Mercdes- Audi v.s gidiyor eğer TR kaydetirmek istersen arabayı burdaki değeri neyse ona göre masraf etiriyorlar sana dışardan araba getirilmesin burda vatandaşa pahalı pahalı satılsın diye .

Denemesi bedava :)

0|0
    0|0
    • en azından galericinn aldıgı parayı aradn çıkartırım dıodum karın illaki olur ama 3 5 yani degmez o kadar ugraşmaya

• değmez dostum hükümetimiz bu konularda iyi çalışmış yoksa kimse vermez 10 bin liralık araçlara 30 bin lira ne biçim sevmek toplumu varya bilemezsin dibine kadar ne varsa :)

• bir suru kili tuyu var o isin, yani astari boyunu gecer, bu bir devlet politikasi, devlet yurtdisindan arabaya izin verse turkiye nufusuna yakin araba olur heryerde.

0|0
    0|0
  • o işleri yapanlar uyku ilacı almadan uyuyamıyor.hileli işler.arabalar aksusuarsız gümrükten geçiyor aksusuarlar hepsi kaçak.yada düşük fatura ile veya başka yöntemler.

0|0
    0|0
  • Alıyorlar tabiki.

0|0
    0|0
  • aradaki fark 100 milyarsa güzel güzel alıyorlar...

0|0
    0|0
  • Getiremiyorsun işte bir ara araştırmıştım bunu

0|0
    0|0
  • motor hacmine göre vergi ödersin ayrıca AB ya da ikili anlaşmamız olan ülkeler haricinde örneğin bir Japonya ya da Meksika gibi getirirsen gümrük vergisi de ödersin.

KDV falan da tabi ödenecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...