Bu siteye "genel kültür" için gelen var mı?

Sitenin kültür seviyesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sitede yazılıp çizilenleri okuyor ve beğeniyor musunuz? Bu sitedeki insanlar size bir şey kattı mı?

Üye ismi vermeden yazarsanız sevinirim, hangi üye iyi sorusu değil sonuçta ve de reklam olmasın...

0|0
811

En İyi Kız Görüşü

• Yorumlardan öğrenilen bilgiden hayır gelmez kültür de artmaz fakat kendi adıma daha önce duymadığım veya ilgi duymadığım bir cümleyi araştırmak dolaylı yollardan sitenin bana faydasıdır.
    İşin gözlem kısmı da var tabi ben mesela biz türklerin bu kadar faşist olduğunu bilmezdim :)
    Veya insanların sürekli değiştiğini düşünüp hala fi tarihinden kalma tabulara bu kadar sıkı sıkıya bağlı olduğunu bilmezdim.

0|2
    0|0
    • KS gibi sitelere takılan insanlarla alakalı. Toplumun genelini yansıtmaz bence. Faşistlik yok değil ama bizim toplum, KS'den yansıdığı kadar da pis değil

Sonuçta isminde "kızlar" geçen site, cinsellik bölümüyle reklam yapıyordu, üyelerin çoğu bunu görüp geliyor

• Bunu bazen bende yapıyorum :) Çünkü bir yandan ergenliğin o neşeli, umursamaz tavrı , enerjisi, yaptırdığı saçma hareketleri özlüyorum.
      Yinede popüler kültürden kopamayıp sivrilmek uğuruna yaş 25-29 aralığında nice insanlar var ki herhangi bir soruda bir fikir sunmuyor. Argo ve inceden laf sokuşturmak ve takip listesini artırmak yeterli oluyor. Tam olarak neyin tatminsizliğini yaşadıklarını bilmesem de :) sağlıklı bir davranış olmadığı gibi iyi örnek de olmuyorlar fakat bir şey değişir mi sanmam.. Kısır bir döngü var, burada 18-24 aralığında sorgulayan insanlar var azınlıkta olan ilerde de aynen devam ederler. Bu zincirin bir yerden kırılması lazım.

• Bu "popilik" kaygısı gerçekten tuhaf. İnsanlar kendi değerlerini takipçi sayısı, kalp sayısı, fan sayısı ile ölçer hale geldi. Çok basit bir örnek; Hadise'nin 10 milyon, Zülfü Livaneli'nin 1 milyon fan'ı oldu diyelim, bu durum Zülfü abimizi daha değersiz yapmaya yetmez. Youtube'da Hüseyin Kağıt'ın 20 milyon kere dinlenmesi, onu büyük sanatçı yapmaz. Tüketim objesidir sadece. Yarın öbür gün unutulur gidecek, kalıcılığı olmayacak.

Bütün bu "internet fenomenleri" de yarın öbür gün unutulacak. Her şeyi kullan-at gören insanlar bir noktadan sonra sosyal medyadan da sıkılacak. Eğer araya başka bir "uyuşturucu" sokulmazsa, bir şeyler değişir diye umuyorum.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Siteye kimsenin genel kultur seviyesini yukseltmek icin geldigini zannetmiyorum aslinda, sonucta bir Tübitak arayisinda olmak da abes kacar kanimca, site amacini sloganiyla bile apacik belli etmekte " kadin ve erkek iliskileri " seklinde.
    Haliyle ulkemizde kadin erkek iliskilerinin genelinin sahip olabildigi kadar bir seviye ve kalite var bana gore, bunun da " Yaşananani ne ki, yansiyani ne olsun? " fikrindeyim, ha bunun yaninda ucundan kiyisindan genel kultur de almissam ne mutlu der koyarim cebime. Ama gitgide gitgide bu alişilmişin dişina cikma da azaliyor gordugum kadariyla, gözüm kapali bile soyleyebilirim bunu, ki göz kapatilamayacak bir gercek aslinda, o ayri..

0|1
    0|0
    • Güzel bir yorum. Hatta EİC olabilirdi de... TÜBİTAK arayışı ya da "kültür devrimi" değil elbette de, hani sitenin seviyesinin iyice düştüğünü gözlemlediğim için sordum. Hatta sıfırın altına düştü diyeceğim

• Biliyorum, insanların çok düşünmediğini, benim gibilerin "kuruntu" yaptığını... Bana sadece tuhaf geliyor. Reelde o kadar da samimi olmayan insanların facebookta birbirleriyle ahbap gibi yazışması falan... Ya da kapı komşusu oldukları halde yüz yüze hiç fotoğraf albümü incelemeyenlerin, sanaldan birbirlerinin fotolarının altına iltifatlar yağdırması... Bu gibi şeyler ilginç. Gerçekten de her şey "geyik".

Ben sosyal medyada hiç şöyle sorgulayıcı, bilgilendirici, ufuk açan yazıların "beğeni" rekoru kırdığını da görmedim yıllardır. Nerede bir cicili-bicili bir kız fotosu var, insanlar onun altına yığılıyor. Facebook'un sadece komlo teorileri, bayrak fotoğrafları, süslenip püslenip fotoğraf çekip "paylaşmak" için kullanıldığını görüyorum. Bu korkunç bir şey bence. İnsanlar "kafa dağıtmak" şöyledursun, kafaları daha da bulanıyor, çünkü takip etme-edilme-röntgencilik-teşhircilik formatlı bir "sosyallik" kavramı var ortada. Tabii onlar bunu düşünmüyor, şu an mutlu mu, gerisini düşünmüyor

• Internet icki icmek gibi biraz belki de, herkes gercek sahip oldugu yuzunu burada gosteriyor, aslinda varolan karakterini burada yansitiyor, kendini frenlemek icin bir zorunluluk yok, -mış gibi yapmak icin herhangi bir sebep yok.. Bu da bizim gibi dış gorunus takintili ve onyargili toplumlar icin bir soguk duş etkisi yapiyor, cunku gordugumuzu direkt ambalajina gore yargilamaya endeksliyiz biz, burada butun onyargilar yerlebir oluyor, herkes gercek karakteriyle karsimiza cikiyor.. O yuzden cokta sasirmaya gerek yok belki de, burdakiler disarida gorupte belki de selam verdigin karakterler. Maalesef bunlar da hayattan acitan gercekler :)

• ben fikirlerimi paylaşmayı seviyorum farklı farklı düşünce tarzları çıkıyo örnek alıyorum bazen yanlışlarımı fark ediyorum ya da bazı olaylardan ders alıyorum güzel bir site :))))))))))))))

0|1
    0|0
  • kültür derken kime neye göre kültür herkes kendi capinda en zeki en kültürlü en sosyal üye.
    analitikdüsünce mi neydi nicki o vardi bir ara dayanamadi gitti.

0|0
    0|0
    • Ben üye ismi sormadım.

"Site faydalı oldu mu olmadı mı?" Soru buydu... Dayanamamış gitmiş, en iyisini yapmış

• Senin dediğin türler Hannibal Lecter değil miydi? :)

Bir insanın, aslında benimsemediği görüşleri, siyasi, dini, ahlaki, artık neyse, yıllarca aynı tutarlılıkla savunabilmesi bana olası gelmez. İlla ki bir açık verecektir. Uzun yıllar "üstüne bol gelen elbise" giyilmez :)

• sosyal psikolarin hayati bundan ibaret.
      psikopatlarla sosyal psikopatlar arasinda fark var yalniz. psikolar fiziksel zarar verir sosyal psikolar fiziksel zarar vermeden hayatini zikertip atar (:
      ya da onun önünde bir engelsen fiziksel zarar da verebilir ama cok nadirdir bu.
      normal bir insan yillarca rol yapamaz zaten.

• İnsanların ufkunu açmak kutsal bir görev oldu benim için :D

0|1
    0|0
  • ne genel kültürü işsiz işsiz takılıyo gibi herkes sanki. :s

0|0
    0|0
  • her türlü insan var

0|0
    0|0
  • Kesinlikle seviye dusuk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Genel olarak makara yapılıyor, yani ergen kişilerin olduğunu düşünüyorum, tabii olgun ve kültürlü insanlarda kendilerini gösteriyorlar cevaplarıyla.

0|0
    0|0
  • Bu sitedeki üyeler aynştayn olmayabilir ama herkesin farklı bir yaşamı var herkesten öğrenebileceğim bir şeyler oluyor mutlaka.. Kültür yönünden az da olsa kattıkları var sitenin.

Keşke her üye senin kadar dolu olsa da bizi bilgi yağmuruna tutsa ama olmuyor işte kjasd

0|0
    0|0
  • Atari salonundan 4 arkadaş kültür için geldik. Şimdilerde bir yandan karpuzlu soda içip diğer yandan bulmaca çözme yarışmaları yapıyoruz güzel

0|0
    0|0
  • Kızların gerçek yüzünü gördüm. Artık evleneceğim insanın önce karakterine bakıcam ardından anal oral gibi ilişkilere girmiş mi onu öğrenicem sitedeki kızların çoğu yapıyorda, bu iğrençlikleri kaldıramam yani.

0|0
    0|0
    • Açık alanda yazdıkları şeyler "kurgu" olabiliyor, sadece oraya bakıp kesin yargıya varmamak lazım

• Çoğu zaman bu sebeple buradayım ama sitenin geneline baktğımda, sanırım benim kadar ciddiye alan pek yok :)

0|0
    0|0
  • Soruların yüzde 80 i cinsel yaşam kategorisinden olduğunu göz önüne alırsak, cevabı bulmuş oluruz kanki

0|0
    0|0
  • Şahsen hem vakit geçirmek hemde insanlara yardımcı olmak için buradayım.

0|0
    0|0
  • ben gelıyorum. cok fazla sey ogrendım ufkum acıldı.

0|1
    0|0
  • genel kültür değil de vakit geçirmek için geliyorum. ara sıra yardımcı olabildiysem kârdır.

0|0
    0|0
  • evet çok şey öğrendim. hepinizin memeleri küçük

0|0
    0|0
  • Kpss ye burdan hazırlanıyorum ne diyon sen :)

1|0
    0|0
    • KS tanıtım videosu yapıldı, fonda "Benim Sadık Yarim Kara Topraktır" çalıyor, eğitim gönüllüleri kıvamında yani

Yükleniyor...