Yeni Nesil Hiç mi Eski Müzikleri Sevmez / Dinlemez?

Sevgili arkadaşlar;
dikkat ediyorum da, gün içinde birileri ''müzik öneriniz'' diye konu açtığında cevap olarak müzik öneren herkes yeni şarkılardan örnekler yazıyor.

Ben 8-9 yaşlarımdayken bile çok daha eski müzikleri dinler, kasetlere kaydederek karışık albümler oluştururdum...

Merak ediyorum, yaşı çok genç olup da, daha eski müziklere merakı / ilgisi olan kimse olamaz mı?

(1-2 saat müsait olmayacağım, değerli cevaplarınıza biraz geç yanıt verebilirim)

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• müzeyyen senar, zeki müren dinlenmez mi

0|1
    0|0
    • İster yerli ister yabancı olsun, bence eskiler daha kaliteli ve daha gerçekçi müzikler.

• ses rezalet :D :D

• Ben de o şarkıyı dinlerken epey mutsuzum mu mutsuz oldum. :)

• Ben eski müzikleri çok severim diye kardeşlerim benimle dalga geçiyor. Onlar daha çok yabancı müzik dinler ^^

0|1
    0|0
    • Yerli ya da yabancı olması önemli değil, eski müzikler her haliyle güzel.
      Bir dönem Yeşilçam müzikleri ile ilgilenmiştim, yüzlerce plak almış, yıllardır aranan epey müzik deşifre etmiştim... Çok heyecanlı ve güzel bir dönemdi!
      90'larda dinlediğim Yapı Radyo derdi ki; ''Unutmayın, gerçek müzik hiçbir zaman eskimeyendir''...

• Kesinlikle doğru. Masum ve güzel hisler canlandırıyor hepsi içimde ^^

• Bir anlık hisler. :)
      Bulunduğumuz dönem ve ortam o hislerin daimi kalmasına pek de müsait olmuyor...

• @rayiha çok sever çok duygulanir ve bayılır. .

0|1
    0|0
    • Peki Rayiha örnek olarak hangi parçaları sever ve duygulanır?

• Rica ederim efendim paylaşmak güzeldir..

• Paylaşmak her zaman güzeldir.
      Katılıyorum...

• dinleyenlerin hakkını yememek lazım

0|1
    0|0
    • Zaten dinleyenlerin hakkını iade ediyorum.
      Az da olsa bilen ve seven kişiler var elbette...

• Nostaljinin tadı bambaşka

0|1
    0|0
  • Ben çok severim eskileri. 90ların bütün müziklerini bilirim ^.^

0|1
    0|0
    • İşte sizlere eski gelen o 90'ların müzikleri bile bana son jenerasyonlar gibi geliyor. :)
      Çocukluğumda da 90'ların sonlarına doğru yeni müzikleri azaltmaya, eskilere yönelmeye başlamıştım.
      Ancak 97 ve 98 yılları o dönem müziğin en canlı ve kaliteli olduğu yıllardı.

• Aynen doğru. Favorim de Tayfun - hadi yine iyisin :D

• Haha... :)
      Tayfun...

• Türkü dinlemeyen bir nesle aşina değiliz...

0|1
    0|0
  • Çok severim.

0|1
    0|0
  • yasım 21 ve zeki müren dinlerim 80lere hele bayılırıım eski müzik hep dinleriim

0|1
    0|0
    • Ne güzel!
      Ben 8-9 yaşlarımdayken, karma kasetler doldururdum radyodan, Elvis Presley, Frank Sinatra falan... :)
      Müziği ne yaş ne de ortam belirler, kişinin biraz içinden gelecek duygular.

• bencedee tabiki

• Ben nostaljik parçaları çok seviyorum 80 90lı yılların falan..

0|1
    0|0
    • Doğru ya, 90'lar da artık nostalji oldu. :(
      Zaman çabuk geçiyor, ancak nostaljik bazda daha kaliteli ve güzel müzikler genelde 80 öncesine ait.
      Ancak yine de 90'ları dinlemek, 2014'ü dinlemekten iyidir. :)

• evet hele serdar ortaç demet akalın vs den iyidir binkat :s

• 90'ların başlarında Kenan Doğulu bütün kızları çığlıklara boğuyordu. :) Hele bir kolyesi meşhur olmuştu ki, artık gına gelmişti herkesin boynunda onu görmekten. :)

• sevmem kötü geliyo kulağıma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 0|1
    0|0
  • 20 yaş altı ınsanların 50-60-70 lı yıllardakı sarkıları dınlemelerı gercekten cok zor. cok cok nadırdır.

0|1
    0|0
    • Buna içtenlikle katılıyorum.
      Çünkü büyüdükleri ortamlar ve etraflarındaki insanların etkisi ile onlardan mahrum kalıp yeni olanlarla büyüyor ve onlara alışıyorlar.
      Haliyle de sonrasında eskilere rastladıklarında da ''bu ne be!'' deyip geçiyorlar...
      Üzücü...

• üzülmenize gerek yok şu an dınlemeseler bıle olgunlastıklarında 30 lu yaslarına geldıklerınde emın olun bayıla bayıla dınlıyor olacaklar.

• Bir ihtimal!
      Dilerim öyle olur da, hiç yoktan geç de olsa bazı şeylerin değerini anlamış ve faydalanmış olurlar.

• Kulağıma hoş geliyosa yeni eski önemli değil dinlerim , ortamına bağlı biraz. Ruh halim nasılsa ona göre , karşıyım dinlemem falan demedim hiç :)

0|1
    0|0
    • En güzeli bu aslında.
      Herhangi bir tarza saplanmadan, kulağa hoş gelen her müziği sevmek / dinleyebilmek.
      Güzel bir yaklaşım.
      Teşekkürler... :)

• Var kardeşim eski plaklar evde duruyor. Ve her memlekete dönüldüğünde o tozlanmış raflardan alınıp dinleniliyor.

0|1
    0|0
    • Helal olsun!
      Bende de epey plak var, bir ara arşiv yapmıştım.
      Değerini bilen nasıl da koruyor elindekileri.
      Teşekkürler...

• Si tu savais combien je t'aime adlı o müthiş Fransız şarkının aranjmanı.
      Gönül Yazar gerçekten müthiş okumuş!

• doğrudur ben ismini ezberde bilemediğim için yazmadım...

• ben 22 yaşındayım 60lı 70lı yıllardaki şarkıları bilmiyoruz ki duymadık ki hiç dinleyelim ama ben erol evgin bir iki tane şarkısını dinlerim

0|1
    0|0
    • O kadar haklısın ki!
      Zaten bu yüzden yeni nesil arkadaşlarımıza kızamıyor, onlara o değerleri sunmayan, mahrum bırakan sisteme isyan ediyorum.
      Öyleyse bir ara yerli ve yabancı şarkıların yer aldığı karma bir nostalji şarkı paketi hazırlar, buradan paylaşırım.

• Öyleyse yerli olanları ayrı bir yere, yabancıları da ayrı yere kaydederim. İsteyen o şekilde dilediğini yükler.

• öyle daha iyi olur

• Cidden bayılırım eski şarkılara esin engin vs. Daha güzel bence o şarkılar

0|1
    0|0
  • yeni nesil eskileri bilmiyorlarki dinlesinler. şimdi her gün 3 5 tane yeni şarkıcı türüyo ben bile anlamıyorum nerden geliyor bunların kaynagı. yeni nesile göre 4 yıl önceki müzikler bile eski

0|1
    0|0
    • Aynen öyle!
      Geçenler youtube'da ''Nostaljiler'' diye bir video hazırlamış birileri... İçinde Kenan Doğulu, Tarkan, Serdar Ortaç şarkıları falan var.
      Ya dedim, bunlar ne zaman nostalji oldu? Zaman ne kadar çabuk geçiyor!

• 90 dan sonra doğanlar pek bilmezler eskileri. Yeni nesil sadece kendilerini karşı cinse kabullendirmek için değişim içindeler.

0|1
    0|0
    • Harika bir bakış açısı!
      Ben de bazen bunu gözlemliyorum... Her 2 taraf da birbirlerine bir şeyleri kanıtlamak ve beğendirmek çabası ile farklı şeylere sapıyorlar.
      Hani iş sevmek ya da keyif almaktan öte, çevreye karşı bir görünüm maksadını alıyor.

• Ne yazık ki durum böyle eskileri özlüyoruz. Eski sevgileri bile.

• Retro iyidir

0|1
    0|0
  • Ben hep eski dinlerim yabancıalrdan klasik rock metal klasik vs

0|1
    0|0
  • an itibari ile dinlediğim parça Allah Allahhh.. ^_^

http://www.youtube.com/watch?v=nfJm8SvflkA

0|0
    0|0
  • ben kùçüklükten beri eski türk şarkilari dinlerim şaman türküleri orta asya türküleri osmanli marşlari ve türklük şarkulari ne yazzikki gencler sacma sapan isyankat sarkilar ile kafayi yemis

0|0
    0|0
    • O da güzelmiş.
      Hiç yoktan sanat eseri diyebileceğimiz ve geçmişin değerlerini lanse eden müziklere yönelmişsin.
      Kutlarım!
      Teşekkürler...

Yükleniyor...