Nietzsche' den aklınızda kalan?

Nietzsche'den aklınızda kalan, işte düşünür insanlık tanımı budur dediginiz hangi yazısı var?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• "Gerçekten hayatı severiz. Ama yaşamaya değil, sevmeye alıştığımız için."
    "Sefaletlerinden kaçmak istiyorlardı. Fakat yıldızlar onlara çok uzaktı. O zaman içlerini çekerek; "Ne olur, başka bir varlık ve mutluluğa ulaştıracak tanrısal yollar bulunsa!" dediler. Böylece kendi çıkmazlarını ve kanlı içkilerini bulmuş oldular."
    "Bu ağacı ellerim sallamak istesem bunu yapamam. Fakat bizim göremediğimiz rüzgar, onu üzer ve istediği tarafa eğer. Biz en çok görünmeyen eller tarafından eğilir ve yoğruluruz."
    "Bütün soğuk maddelerin en soğuğunun adı devlettir. Onun yalanı da soğuktur. Ve ağzından şu yalanlar sızar: "Ben devlet, ben halkım.""
    "Kendi fikirleriniz için kendi özgürlüğünüzü aramalısınız. Fikriniz yenilse bile içtenliğiniz zafer kazanmalıdır."

Böyle Buyurdu Zerdüşt'ten kısa ve düşündürücü bir iki not :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Repertuarın geniş olsada hadi bir şarkı söyle dediğinde Dut gibi kalırsın ya bu da öyle bir durum. Aslında aralarından bir tanesini seçemediğimizden kaynaklandığını düşünüyorum. Benim aklıma ilk gelenler;

- insan, sonunda arzularını sever arzuladıklarını değil.
    - Tanrı öldü...
    - Beni öldürmeyen güçlendirir.
    - Kadınların hep derin olduğu düşünülür. Neden?
    Çünkü kimse onların derinine inemez. Kadınlar sığ bile değildirler.
    - Ahlaksal olay yoktur, yalnızca olayların ahlaksal yorumu vardır.

0|0
    0|0
  • nietzsche dediğin adam çok şerefsiz vahşi materyalist bir adam bence engellileri itlaf etmemiz gerektiğini söyleyen doğal seleksiyonu savunan hayvani yönlerimizi öne çıkartan acımasız biri bence öyle bir şerefsizi okuyacağına onun aksi olan gel ne olursan ol gel diyen bu toprakların yetiştirdiği mevlana gibi sevgi pınarlarını okusan daha çok yaşam enerjisiyle dolarsın bence çünkü insanı insan yapan sevgidir keşke herkes birbirini böyle kaburgalarını kırarmışcasına kucaklasa sevse ne kavga kalırdı ne de hasetlikler dünya daha güzel bir yer olmazmıydı sence de?

0|0
    0|0
    • Hadi ordan birader ya.. tamam mevlanaya bizim de sözümüz yok vesselâm büyük adamdır ama Nietzsche ye laf yetiştirmek afedersin ahmakliktan ileri gelmez.

• reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorsun o zaman sana şöyle bir şey söyleyeyim ahlak felsefesi oku biraz da

• Ahlakımla mi yargiliyorsunuz şimdi de beni?

• Ateizmin peygamberi... En guzel vecizesi sudur kanimca... Gucun var ve hukmetmek istemiyorsun. Bundan daha acinasi bir sey yok

0|0
    0|0
  • İnsanı yaratmak mı Tanrının büyük hatası; tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası unutmuştum siteden baktım :(((((((

0|0
    0|0
  • böyle buyurdu zerduşt o kitabı al oku onda üst insanı anlatır.. baş ucu kitabı yap kendine..

0|1
    0|0
  • Ona mı ait söz bilmiyorum ama güldüm.

"Freud'un yağı olsaydı kendi kıçına sürerdi"

0|0
    0|0
  • Numune bir ismi ve tipi olan bir dusunur.
    Hayatim boyunca ismini ezberleyemiyecegim biri iste

0|0
    0|0
  • İflah olunmazlara hekim olunmaz en sevdiğim sözüdür.

0|0
    0|0
  • Ağladığında

1|0
    0|0
  • Mein name is Nietzsche.

0|0
    0|0
  • tanrı öldü onu biz öldürdük

0|0
    0|0
  • Egoizm asil bir ruhun temelidir.

0|0
    0|0
  • Insanlari anladigimi sandim sonra sandigimi anladim

birtek bu var aklimda 1 cumle akilda kalan yazi olarak.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• "İnsan ağaca benzer. ne kadar yükseğe ve aydınlığa çıkmak isterse, o kadar kök salar yere, aşağılara, karanlığa, derinlere kötülüğe."Hayat felsefemi oluşturan sözlerden birisidir.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
  • 'Eğer Tanrı intihar edenleri ve Nietzsche yi cehenneme gönderirse cehennemde yanmayı tercih ederim bende' diye bir şiirde okumuştum, etkileyici gelmişti

0|0
    0|0
  • zerdüşt böyle buyurdu..

0|0
    0|0
  • "Butun babalar ölür."

0|0
    0|0
  • Bıyıklarına bittiğim şahıs.

0|0
    0|0
Yükleniyor...