Sinema filmi izleme konusunda öncelikleriniz neler?

Yönetmen sinemasını mı takip edersiniz? (hangi yönetmenler)

Oyuncu endeksli mi film seçersiniz? (hangi oyuncular)

Yoksa rastgele mi izlersiniz?

Kısacası sinemaya bakış açınızı öğrenmek istiyorum.

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• Yönetmen

Gasper Noe başta olmak üzere Lors Van Trier, İnnarutu, Guy Ritchie

1|1
    0|0
    • Hepsi klas yönetmenler. Enter the Void'i izlemedim henüz çok merak ediyorum. yine kafası güzelken çekmiştir birşeyler. uygun kafayı bulunca izlerim ben de.

• "Enter The void" kafa güzelken izlemeyen bizden değldir. Bi de Hd izlenmesi gerek, o çekimler nedir aga.

• Aşmış bitirmişolayı herif

Kızlar Ne Diyor 12

• yönetmen sinemasının bende yeri var, mesela Woody Allen, Miike, Carpenter, Lynch, Bergman, Argento, Scorcese, Lumet gibi uzayip giden bi listede bu yönetmenlerin fimlerini takip etmisimdir.

Oyuncu endeksli film seçmem (yine woody allen dışında).

Bunun dışında çekim tarihi, ve genresı önemlidir. Korku sinemasının önceligi var bende.

0|2
    0|0
  • Vay arkadaş yönetmen sevmiyoruz diye cevap vermedin bağa :-)

0|2
    0|0
  • Konusu ilgimi cekiyorsa izlerim.

0|1
    0|0
  • mahsun kırmızıgül:D

0|1
    0|1
  • Yönetmeni ve türü beni alakadar eder.Christopher nolanın her filmini izlerim.Tim Burton Dark Shadows'la gözümden düştü diyebilirim onunda her filmini izlerdim.bunun dışında evde oturup izleyeceksem imdb puanına bakarım 7.0 ve üstüyse izlerim.

0|0
    0|0
  • Bir yönetmen hep aynı derecede güzel film yapamaz. Bu yüzden yönetmene bakmam. -Oyuncu içinde aynısı geçerli-

Genelde aşkı şerefsizlik boyutuna getirmeyen filmleri izliyorum. Psikolojik filmler.

0|0
    0|0
    • Yönetmenin tarzı olur. İstisnalar var tabi ama genelde böyledir. Tarzı seversen bütün filmleri izlersin.

Örnek: Krzysztof Kie lowski

• Hiç bakmadım şimdiye kadar. Güzel filmleri hep buluyorum zaten. Doğrusu bakmak hiç gelmedi aklıma.

• Rastgele izlerim genelde ama imdb puanına bakarım kesinlikle

0|0
    0|0
  • Yönetmen en önemli etkendir benim için bir filmi seçerken.

0|0
    0|0
  • Flm, dizi pek aram yok. Sinemaya bile en son fetih isimli saçma bi filmi izlemeye gitmistim. Benim onceligim yok yani. Arkadaslarim teklif ederler gidelim mi diye bende kafama eserse giderim. :)

0|0
    0|0
  • Yönetmen ve oyuncu odaklı olurum tür ağırlıklı.

0|0
    0|0
  • 5 ay olmuş ya tam 5 ay, yıllar önce gibi taro

0|0
    0|0
  • Konusu ilgimi çekiyorsa izlerim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• An' a göre değişir hafız..

Dün 'Argo'yu izledim mesela.

Elimden geldiğince tiyatro ve sinemaya vakit ayırıyorum çok sık olmasada.

Oyuncu odaklı veya yönetmen vs seçmem bütün olarak bakarım filme..

Senaryo konusu,oyunculular bu tipi canlandırabılır mı acaba dediğim an merak içinde izlemeye başlarım..

Rastgele olmadı hiç.

İsimleri sayarsam sabahlarım, herkesın bildiği oyuncu ve yönetmenler..

İlla yazıcaksam ; steven , tarantino:) , ve jack olabilir..

dany d. lewıs son donemde ıyı , ama bı nıam nelson olamaz.

0|1
    0|0
  • Film seçimimi genellikle oyunculardan yola çıkarak yaparım.Oyunucunun kalitesi aynı zamnda filmin kalitesi de demktir.

Ama

Bunu birde yönetmenle desteklemek lazım.Saglam,aykırı,farklı,bilinenin dışında bir yönetmen olmalı.İşte o zaman filmin tatından yenmez.

Rasgele film seçimi yapmam.Filmin türü,yönetmeni,oyuncları ve eskilerden olmasına dikkat ederim.Aksı takdirde hüsranla sonuçlandıgı tecrübelerimle sabittir.

0|1
    0|0
  • İşin açığı film indirme muhabbeti başladı başlayalı çok seçiciyim sinemada izleme konusunda.

Bu yüzden ilk tercihim görsellik oluyor sinemada izleyeceğim film için .

Senin asıl soruna gelirsek önce yönetmene bakarım, sonra türe en son oyunculara.

Yönetmenler- Christopher Nolan, Darren Aronofsky (filmlerini özellikle takip ettiklerim)

Oyuncular- Leo Di Caprio, Sean Penn, Natalie Portman.

1|1
    0|0
    • İşte bu ya beni anlayan biri. Adam her b*ka değinecem diye kafa bırakmıyor bütünsellik yok. Ayrıca sürekli bi ajite durumu salya sümük modu. Ağır çekim üzerine dramatik müziği koy gitsin demişler bu adama. Sinema bu mu cob :/

• :D yahu adamın bir filme sıkıştırdığı şeylere bak: Doğu sorunu,gaylik, yurt dışında yaşam, askerlik, engelli çocuklar... ne kadar noktan varsa koy yani :D

• say say bitmez :D balıkçılık yapıyordu ya dedim ahan şimdi balıkçıların derdini de anlatır bi kaç sahneyle ahahah

• Sıradan halk konuya bakar. Ben ise önce yönetmene sonra sinema sanatı skalasındaki yerine bakarım. Avangard ve sanat filmleri tercihimdir. .Trier, Tarkovsky, David Linch, Bergman, Eisnstein, Makmalbah, Mecidi, Kimki Duk vb... Türkiyede sinemayı sanat olarak yapmayı başaran ilk ve tek örneğimiz NBC^yi de saygı ve sevgi ile anar hürmetlerimi sunarım:)

0|1
    0|0
    • Saydığın yönetmenler klas. Kurusova, Angelopoulos, Haneke, Krzysztof Kieslowski gibi sinemayı sanat yönüyle ele alan diğer yönetmenleri de ekleyebiliriz. Daha çok var da bunlar ilk akla gelenler.

• aynen dostum...

• Her hafta imdb'de 6,5 puan üstü almış vizyon filmlerine gidiyorum. Sadece saçma sapan aşk, romantik-komedi tarzında filmleri falan izlemem.

0|2
    0|0
    • Hollywood romantik komedi filmlerini piyasaya sürmeyi bırakmalı acilen. Saçma sapan olmayan aşk filmi izlemek istersen, Polonyalı yönetmen Krzysztof Kieslowski'den ''aşk üzerine kısa bir film''i izlemeni öneririm.

• Hani hiç izlemiyor değilim ama çok nadirdir. Birinin tavsiye etmesi gerekiyor izlemem için. Listeye aldım. Teşekkür ederim önerin için.

• tanıdğım yönetmen yok malesef

hangi oyuncular hangi filmde bi bilgimde yok

rastgele saçma filmler geliyor

farklı bakış açılarım var aslında ama tam anlamıyla net değil yani...

0|0
    0|1
  • ben eski film izlememe olayına kıl oluyorum. İzlenmemiş her film yenidir benim için...

0|1
    0|0
  • Konu ve oyuncu kadrosu önemli. Salt yönetmeni için izlediğim filmler de var. örnek;sizin rumuz.:)

0|1
    0|0
  • ben isterim ki türk sinemasına katkım olsun. o doğrultuda hareket ediyorum

0|0
    0|0
  • Denizden babam çıksa yerim misali Crishtopher Nolan' ın konuya ve oyunculara bakmaksızın tüm filmlerini izlerim. Bilim kurgu filmleri tercihlerimin arasında ilk sıradadır.

0|0
    0|0
  • imdb yi aç puanı 7 den fazla olan filmler iyidir genelde.basit ama etkili bi yöntem:)

0|0
    0|0
    • haco imdb puanı 6 olan nice şaheserler var. İmdb puanı 8 üzeri olan nice çöp filmler var.

• tartışmaya gerek yok. Tşk.

• tartışmıyorduk ki.fikir alış verişi yapıyorduk.sayenizde hanekenin filmlerini izleyecem.ben teşekkür ederim.

Yükleniyor...