Sokrates, meşhur Savunması'nın sonlarına doğru, idamından yana oy veren jüri üyelerine döner ve der ki:?

"Ben yaşlı ve yavaşım, ölüm de yavaştır... Sizler genç ve hızlısınız, kötülük de öyle...

... beni yavaş olan geldi buldu, sizi ise hızlı olan..."

... ya da buna benzer bir şeydi...

... siz ne dersiniz bu söz karşısında?

Teşekkürler, esenlikler...

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• kimilerine göre ölüm bir kurtuluş olabilir. ve insanın ölümü kendi isteği ve iradesiyle olmuyorsa, burada kişinin kendi vicdanını rahatsız edecek bir durum yoktur. oysa kötülük... öyle midir? değildir. Aslında her ne kadar kötülüğün insanı bulduğunu söylesek de , insanın yaptıkları ve yapmadıklarının sonucudur ona iyiliği ve kötülüğü giydiren... kötülüğün bedeli elbette ağırdır, buna bağlı olarak yapılacak vicdan muhasebesi elbette çetindir, acıdır. dolayısıyla, Sokrates huzurlu imiş, ölüme giderken dahi. Gerisini varsın işleri çetin olan o insancıklar düşünsün imiş...

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• karga burunlu sokratesim benim :/ nasıl korkmadan ölüme gitti ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bir atamız demiş ki '' hem yoksul hem zki büyük'' ya da buna benzer bişe

0|0
    1|0
  • Hic birsey diyemezdim onlarda diyememistir eminim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Önden buyur dayım!

0|0
    0|0
  • hızlı atın moku seyrek düşer veya, hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun,
    mahkemelerin adaletinden yana sürekli bir kaygı içindeyim, insanın sağladığı adalet dansözden farksızdır, o sebepten sokrates ne derse desin, sonuç belli, adamın canını alacaklar, kötülük olsa neye yarar, iyilik olsa neye yarar,

0|0
    0|0
  • Kanki sen niye bunlarla kendinide bizide yoruyosun :)

0|0
    0|0
    • Efendim,

... kendimi yoracağım işlerin kararı elbet bana aittir, ancak, siz bunlarla yorulmak istemiyorsanız, en basit olanı tercih edip; soruyu görmezlikten gelebilirsiniz...

• Tam kanki :(

• Dayı çok büyük konuşmuş ve ölmeyi hak etmiş. Zira yaşarken bu sözlerin hiç bir anlamı olmaz.

0|0
    0|0
  • Minareyi çalmayacaktı, kılıf bulmak o zamanlarda zordu.

0|0
    0|0
  • "bizim semtte bu sözler sökmez sokrates kardeş" derdim.

0|0
    0|0
  • Yavaş olan hızlıyı bulamaz. Hızlı olan yavaşı kolayca yakalar. Bize yetişemez

0|0
    0|0
Yükleniyor...