Yakın bir zamanda kitabım çıkacak ve kitapta yer alacak yazılardan birini paylaşma gereği duydum. Olumlu ve olumsuz eleştirilere açığım?

10 yıldır yazıyorum ve 200'ün üzerinde yazım var. Serbest şiir, deneme ve düz yazı üslubunda. Yakın bir zamanda kitap çıkaracağım, bir yayıneviyle anlaştım. Yalnızca işin maddiyat kısmı kaldı. Kitapta yer alacak olan yazılarımdan biri. Diğer yazılarımı merak edenlere blog adresimi verebilirim.

Helena

Anla dedim Helena! Saat üçtü, dışarı çıktım. Hasbelkader bilincindeyim ufkumun. Caddenin o esrarengiz şatafatları kadar, sıradandı varlığın. Trafik ışıkları gözlerinde, yeşile çalan ‘çok geç artık’ larının yansıması, yaya geçidi bedenimde bir travmaydı. Şehrin uluorta yerinde oryantal duygular, kaldırımda sergiledi hünerlerini. Anla dedim Helena! Ekstra ruhlar beslemez bilinci, es geçilirse en mat görünümlü bir ruh; ince, derince, derine inince anlarsın o ince direncinin deliliğini. Saydam erguvanlar taşır yaftasında boynu kırılmış hantal zamanlar. Sana hayatımı versem taşır mısın boynunda? Ne de çabuk bitap düştün Helena.. En sağlam yerinden kırıldın. Düştün ve kırıldın, düş kırıklığıydın. Kırılan ayna gibi düştün, dağıldın. Denk getirilemeyen bir puzzle parçasıydın. Koptun, dağıldın; darmadağındın. Kimi diktatörler yıkılır, kimi ülkeler istila edilmek adına kurulur, kimi yazlar sonbaharı savunur. Sen hangi bahardın, hangi baharda kaldın? Saat üçtü, anla Helena! Dışarı çıktım. Ayazdım, beyazdım. Ne yeterliydim yaşadığım coğrafyaya, ne de azdım.. Gün karardı, mevsim yazdı. Sen sonbahardın, ben kışta kaldım. Kontrbas çaldı rüzgar, yeşile çalan yapraklar savruldu. Bir yazdı, bir ayazdı. Bir yanım çöl, bir yanım kar beyazdı. Devrederken şuasını ay, yalpalıyor tüm fotonlar. Ayna kırıldı, duvar kaldı; dört mevsim de dört duvardı. Ay gitti, ayna gitti. Saat üçtü, dışarı çıktım. Kırılan düşleri bir bir topladım. Birleştirdim, bir aradaydın. Yine düştün, düşte kaldın. Saat üçtü, dışarı çıktım ve elimdeki kesiklerden desenler yaptım.

Soner Emre

1|0
15|10

En İyi Kız Görüşü

• Bu sitede o kadar insan yazılarını paylaşmıştır nasıl yorum yapın vs diye. Allah için ilk kez birisinin yazısını cidden beğendim. Tebrik ederim valla.
    Blogunun linkini atarsan ve varsa facebook sayfan valan linklerini atarsan sayfanı beğenerek yazılarını takip edebilirim.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Okumak isterim

0|1
    0|0
  • Blog adresinizi alabiliriz..
    Başarılar dilerim.

0|1
    0|0
    • Tumblr görünümlü olsa da gözüme takılan bir başlık oldu. Vaktimin bol olduğu saatte okumayı düşünüyorum. İyi günler.

• Teşekkürler.

• Yazını seveyim... Bravo.

0|1
    0|0
  • Birde beğenme butonu olsaymış keşke. .

0|1
    0|0
  • Blog adresini versene:)

0|1
    0|0
  • Mükemmel.

0|1
    0|0
  • Büyük bir zevkle okuyabilecegim bir kitabın en can yakıcı kısmı olacak şekılde güzel

0|1
    0|0
  • Başarılar, tebrikler. "Yaza biliyorum" lardan farklı olarak, gerçekten yazıyorsunuz.

0|1
    0|0
  • hepsini okumadım ama ciddi manada başları beğendim. kitabın adı ne?

0|1
    0|0
  • Eline sağlık

0|1
    0|0
  • okumayı düşünüyorum :)

0|1
    0|0
  • Farklı olmak isteyen her insanin yazdigi siradan seyler. ekstra bir ozelligi yok. bir sey anlatmiyor. kelime kırbaclamasindan baska bir sey yok.

0|2
    0|2
    • Teşekkürler :)

• hasnicktir adlı uye, soran arkadaş gayet usturupluca cevap vermiş, sana ne oluyor acaba diye sormadan edemedim..
      Ayrica soran, bu sekilde elestirmemin nedeni, ben de buna yakin seyler yazip, sonradan zorlama oldugunj fark ettim. Ayrica inanmazsin bu sitede kendini yazar addedip sacmalayan, marji olmaya kastıran o kadar cok kisi var ki, olaya bu sekilde bakmam cok normal..
      umarım basarili olur, elestirdigim yonde geri bildirim almazsin..

• adamın yaptığı işin amacını sen nereden biliyorsun bre falcı, farklı olmak istemekmiş sırf farklı olmak için mi yapıyor bu işi, maddi sıkıntıdan söz ediyor sence ego peşinde olan biri için fazla değil mi?

• Tebrik ederim seni. Gerçekten muhtesem :)

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• bu dogustan gelen bir yetenek mi? yoksa bir sirri mi var? :)

• yolun açık olsun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Cezmi Ersöz vari... suslu kelimeler ve kombinasyonlar yazılmış. Kelime oyunları on planda icerikten önce. Ama yazma cesaretinizden dolayı da tebrik ediyorum

0|1
    0|0
  • Bende cok yerle anlastim ama maddiyat sikintisi bende de var kardes asamadim bir turlu

0|1
    0|0
  • Hayırlı olmasını diliyorum:)

0|1
    0|0
  • Yeraltı Edebiyatı tarzında'mı yazdığın kitap?

0|1
    0|0
    • Evet fakat tamamı değil. Cinsellikten kansere kadar her şey mevcut.

• Anladım dostum. Akıcı gözüküyor betimlemelerin güzel. Hafiften Kafka Milenaya Mektuplar kitabını anımsattı. D&R düşerse kitap alır okurum

• Eksik olma dostum

• O kadar saçma sapan şey okuyupta bunu teyet geçemedim. Okumak okutmak guzel şeydir. İmkan olsa bunu en guzel şekilde sunmanı okutmanı saglardım. Başarılar

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim dostum

• Hayırlı Olsun Kardeşim :))

0|1
    0|0
  • Hayırlı olsun başarılı olursun inşallah.

0|1
    0|0
  • Belki Kitaptan alırım bir dal. Güncelleme ile ekle bence linkleri

0|1
    0|0
  • ellerine aağlık kardeş

0|1
    0|0
  • ne kadar ücret talep ediyorlar kaç bin bastıracaklar ki?

0|0
    0|0
    • İlk etapta 1000 adet. Muhtelif editörlerin onayı gerek öncelikle, her kitabı basmıyorlar. 5 bin liraya da var, 15 bin liraya da. Yayınevine ve kalitesine bağlı.

• anlıyorum inşallah başarılı olursun.

Yükleniyor...