Damlaya damlaya göl oluyorsa, taşıma suyla neden değirmen dönmesin? Atasözlerimizde görülen aşağıdaki çelişkiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başka ne tür çelişkiler var böyle? Yakalayanınız oldu mu?

https://pbs.twimg.com/media/BpAArLFCYAAq9fP.jpg
kaynak: @spor_bilinmeyen

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• İşsizliğin bu kadarı :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• aslinda hepsinin manasi farkli farkli konularla alakali..

iyi insan lafinin üzerine gelirde o kisiden iyilikle bahsedilirken olan olay
    iti an comagi hazirla birisinin dedikodusunu yaparken o kisinin gelmesi gibi

0|0
    0|0
  • O resimdekilerin bazıları atasözü değil, atasözü olanlarda bizim dinimizin ve kültürümüzün sözleri değil.. önce kimin söylediğini tespit edip sonra yorumlarsan cevaba ulaşırsın..

0|0
    0|0
    • yaşın yanında değil, kurunun yanında yaş... zora dağlar değil hazıra dağlar dayanmaz..

• hiçde çelişki yok canım damlyarak göl olur taşıma suyla tabiki değirmen dönmez mantıklı bakmak lazım benim katılmadığım bir tane var ben güzele güzel demem benim olmayınca gibi ya her güzelinde benim olacak hali yok ya

0|0
    0|0
  • Celişki yok ki aradakı anlamlar cok farklı

0|0
    0|0
  • Iyi tespit

0|0
    0|0
  • Atalarımız bile birbiri ile karşıt görüşlü olduklarından kaynaklanıyor bu durum :)

0|0
    0|0
  • Bide "bir deli kuyuya taş atmış... " var bak tam senlik.

0|0
    0|0
  • allah belani guldum :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• çünkü ilkinde bir şeyleri biriktirmekten ikincisinde ise geçimden bahsediyorsun. mesela sağdan soldan borç alarak kaç ay daha kendini idare edeblrsin.

0|0
    0|0
  • aynen ya :)) örnekteki tüm atasözlerini okudum.. atasözlerine karsı ilgim var her konusmada kullanmak istiyorum ama hafızam balık hafızası gibi :) cabuk unutuyorum duruma göre söylenecek söz aklıma gelmiyor çogu zaman..

0|0
    0|0
  • atalar birbirine atıfta bulunmuşlar :D

0|0
    0|0
  • Tezat yok her biri farklı bir mana ifade ediyor.

0|0
    0|0
    • Migrosta Güzellik reyon şefi ile yaşı 30 dan fazlaydı fotokopi odasında ilk birlikteligim oldu biraz tehlikeli olddugundan doyumsuz kaldık otelde devam ettik geçen sene oldu. Sabah kahvaltımı odama getirdi erkegim diyip sarıldı ve böyle devam ediyoruz zaman buldukça. Yetmiyor bana bu kadar az birliktelik 😘 mesaj atamıyrm cvpta yazamyrm hiç olmazsa buraya yazaym 😙

• İyi ama cevabı yanlış yere yazdın.
      Soru bu sayfada sorulmadı.

Yükleniyor...