1943 yılında ABD'nin ışınlanma ve görünmezliği kullanması hakkında (Philadelphia Deneyi)?

Özet : Amerikan Donanması askeri casusluk için ülkenin önde gelen bilim adamlarından yardım alarak bir deney yapar. 1240 tonluk USS Eldridge gemisi görünmez olur ve belli bir mesafeye kadar (640 km. ötedeki Norfolk askeri deniz üssü) ışınlanıp tekrar bulunduğu konuma geri gelir.
Gemideki askerler bu olaydan hemen sonra kustuğu ve bayıldığı gözlenir.

Soruya gelecek olursak 1943 ABD'sinin bunu yapabileceğini düşünüyor musunuz? ki 2014 yılındayız.

Detaylı bilgi burdadır : http://tr.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Deneyi

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Onların aya gittiklerinden dahi şüpheliyim.
    Bu konuya gelirsek fiziksel olarak mantığa uymuyor. Beden veya bir madde ışınlanamaz. Görünmezlik ise arka bölgenin öne yansıtılması ile olur fiziken. Bu da şu an fikir aşamasında ama ışınlama bilim kurgu film-kitap ürünü.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu ışınlanma olayi kucuk atomlar ile denendi galiba ya da kucuk cisimlerle ama tam basarili olamadi saniyorum. Ama burada soz edilen sey 1943'te ve koca bir cisim... Dogru olabilecegini sanmiyorum

0|0
    0|0
  • Tall white'ların işleri bunlar hep :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Amerikadan hersey beklenir diyorum:)

0|0
    0|0
  • Bunu daha öncede duymuştum araştırdım yabancı kaynaklardan falan her yerde aynı laflar var. Özetle yok öyle birşey

0|0
    0|0
  • Ama abd atom u parcalayim bomba yaptikdan sonra bir cok nesnenin atom yapisini parcalayip farkli seyler denemisti bence olabilir ve ihtimal icinde

0|0
    0|0
  • ABDye çok sayıda ufo düşüyor. Ufoları 51. bölgede tersine mühendislikle inceleyip teknolojilerini ele geçiriyolar. Bu senin dediğinin olması normal bişe. Zaten 10-15 yıl sonra uzaylılar dünyadakendini belli etmeze başlıcak ve beraber yaşayacağız.

0|0
    0|0
  • 1943 de olur mu bilmem ama şu an yani günümüzde kesinlikle oluyordur

0|0
    0|0
  • Yopk öyle bir şey.

0|0
    0|0
  • Gercekligi benim su anda mayli sayrusa geciriyor olma ihtimalim kadar

0|0
    0|0
  • Sanmam. Işınlanma sanıldığından çok karmaşık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...