Karşınızdaki bir insanın zeki olduğunu nasıl anlarsınız?

Zekasını ispat etmeye çalışıyorsa zeki değil kanımca.. Neye güldüğüne bakın derler birde mantıklı aslında.

Siz nasıl karar verirsiniz konuştuğunuz insanların zeki olup olmadığına?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Takındığı davranışlardan. Ve insanların gözden genelde kaçırdığı şeylerden. Zeka elbette herkese verilmiş bir nimet ama ne derece kullandığıda çok onemli. Herkes laf cambazı olabilir ve kendini öyle göstermeye çalışabilir ama zeki insanın (aklını kullanan) böyle bir ispata ihtiyacı yoktur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• sözlerinden davranıslarından

0|0
    0|0
  • Üşengeç insan daha zekidir, karanlıktan korkan insan daha zekidir, geceleri uyuyamayan kız daha zekidir. Tüm bunları düşünürsek benden zekisi yok ama işte oturdum keşfedilmeyi bekliyorum.

0|0
    0|0
    • bigün gelecekler seni almaya rahat ol sen. şimdi ışığı kapatıp dizi izlemeye devam et

• Dalga amaçlıydı zeki adam. s Yoksa verecek cevap çook.

• evet bende cidden dedim dizi izle diye

• kullandığı cümlelerden , sorduğu sorulardan , verdiği cevaplardan , espri kalitesinden

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi

0|0
    0|0
  • Üslubundan :)

0|0
    0|0
  • bir şekilde belli olur. herkesin farklı yerlerde ortaya çıkar

0|0
    0|0
  • Sectigi kelimeler

0|0
    0|0
  • Saci yagliysa zekidir ;-)

0|0
    0|0
    • saçlarında kalay ve bakır olduğu için hemen yağlanırlar :) güzel tespit

Erkekler Ne Diyor 7

• efenim şimdik evela zekanın çok farklı türleri var bazısı vardır kendini doğru düzgün ifade bile edemez ama dünyanın en iyi oyun programcısıdır falan falan tabi genel olarak konuşması hazır cevap lığı problemlerle başa çıkma şekli zekayı gösteriri

0|0
    0|0
  • Orijinal fikirlerinden, özü-sözü bir olmasından, inandığı gibi yaşamasından.

0|0
    0|0
  • Konuşmasından

0|0
    0|0
  • Bakışlarından ve konuşmasından hemen belli olur.

0|0
    0|0
    • her insan kendini iyi ifade edemez bence

• İşte orada bakışlar devreye girer ayrıca evet bazı insanlar konuşmayı çok iyi yapamazlar ama çok iyi bir şekilde yazıya dökebilirler.

• tabi öyleleride var

• az ve öz konuşucak. kendim konuşurken de, bir başkası konuşurken de buna dikkat ederim.

0|0
    0|0
  • Cevaplarından

0|0
    0|0
  • Zeki insan çok konuşmaz ve standart insanlardan farklıdır.

0|0
    0|0
    • mesela ne bakımdan

• Yaklaşımları farklıdır, davranışları farklıdır, düşüncelerini kendisi gözlemleyerek şekillendirir. Bakınız gelmiş geçmiş tüm dahilerin yapısına.. Zeka yükseldikçe ilginçlik artar.

• her dahi çok zeki değildir ve evet kendilerine has özellikleriyle kendi dünyalarını yaşarlar

Yükleniyor...