Siz bu parçayı nasıl oynardınız? eylem açısından yani, hoplar mı? zıplar mı? gibi?

dario fo açık aile

ANTONİA :Bunların hepsini tek başına mı düşündün, yoksa hükümetle bir toplantı mı yaptın? Üç dakikada 28 tane adilik sıraladın. Arka¬daşlık... saygı... sen bu duyguları git ba¬baannene armağan et. Ben aşık olmak isti¬yorum... çılgın... yatağa atılmış... Burama kadar çürük içinde yataktan kalk¬mak istiyorum... Dostluk, saygı, itibar yeter! Bu açık aileyi terk edelim. Böyle kalamam. Kocam ve nişanlısıyla birlikte aynı evde kalamam. Bu yapıma uymaz. Ben eldeki malım nasılsa... Ben bir "yen¬gecim" sevgilim, bir "yengeç". Aptal bir burç. Kendimi şimdiden görür gibiyim... Kapı çalıyor... Açmaya gidiyorum. Kim o? Ah kocam. "Selam canım... Bu güzel kız da kim?" "izninle canım: Karım, nişan¬lım." "Ne sevimlisin böyle. Kaçıncı sınıf-tasın canım? Buyrun içeri, yemek hazırdı zaten, işte burası da sizin yatak odanız... Yani aslında bizim olur da. Ama sen raha¬tına bak. Ben yokmuşum gibi. Ben dizimi ağzıma kadar çekerek divanda kıvrılır uyu¬rum. Siz horuldayın... bağırın... inleyin, benim için huzurunuzu bozmayın... Ben kulaklarıma pamuk tıkarım.. Bu mu istedi¬ğin? Ben yokum! Açık aile şişirilmiş bir balondur! Pek çoğu da sönüp gitti.

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...