Kültür nasıl edinilir?

bayağı cahil bir insanım ve bundan nefret ediyorum, ergenliğimi fazlasıyla boş geçirdim ve devam ediyorum. bunu telafi etmek istiyorum fazla geç olmadan ama hiçbir şey yokken alt yapıda nasıl olacak bilmiyorum. bir kaç öneri?

0|0
2|22

En İyi Erkek Görüşü

• bol kitap okumalisin kitap okudukca yeni kelimeler ögrenirsin ufkun genisler..
    edebiyat tarih sohbetlerine katilmalisin.. muhakak..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Sen en güzel cahilsin bence. Sen bunun farkına varıp kendini geliştirmeye çalışmayı düşünecek kadar da bilge birisin. En basit edebi romanlar ve geçmişe yönelik ilgi duyabileceğin şeyleri araştır. Kendimden örnek osmanlıca kelimelere olan ilgim yüzünden araştırma yaparak önce kelime anlamlarını sonra şiirleri toplum yaşam biçimlerine kadar öğrenmiş bulundum :) iyi eğlenceler.

0|0
    0|0
  • okuyarak, araştırarak, sorgulayarak telafi edebilirsin aradaki açığı. konulara ve konuşulanlara ilgisiz kalma, ilk kez duyduğun bir kelime var ise ac arastır oku tek bir yerden değil ama bir-iki yere bakıver. gunumuzde bilgiye ulaşmak çok ama çok kolay heryerden internete girebiliyoruz. dediğim gibi hepsinin temelinde okumak var. sadece okumak. dediklerimi uygularsan varya sen bile kendindeki değişimi farkediceksin.

0|0
    0|0
  • Merak etmek ve sorularının cevaplarını aramak iyi bir başlangıç olabilir.

Ama uyarayım, ne kadar çok şey öğrenirsen, ne kadar fazla az şey bildiğini farkedeceksin. Bildikçe kendini daha cahil hissedeceksin :)

0|0
    0|0
  • Kitap oku belgesel izle bu saaten sonra universite olayina hic girmiyorum zaten.

0|0
    0|0
  • house md izle (ciddiyim)

0|0
    0|0
  • :) Alt yapı nasıl olucak biliyormusun daha çok insan göreceksin ve daha çok küfür sahibi olucaksın sonucunda da

0|0
    0|0
  • En sevdigin konulari cikar onlari arastir o konulari arastir. kitap oku. sonra ilgi alanlarini genisletirsin.

0|0
    0|0
  • Sen bayağı geç kalmışsın ayrıca bu olguyu zorla kazanamazsın içinde istek olacak. Yoksa onlarca kitap oku hiç bir işe yaramaz

0|0
    0|0
  • Sevdiğin alanlar hakkında kitap falan oku, ve biri tarih sohbetlerine katıl demiş gerçekten çok iyi bir çevren yoksa sakın katılma.

0|0
    0|0
  • sen cahil olduğunu söylerek en kültürlü davranışı sergilemişsin zaten. yeni şeylere açık olduğunun göstergesi. bunu sürdürdüğün sürece emin ol kültür seviyen çok yukarıya tırmanacaktır.

0|0
    0|0
  • Kultur edinme vakfina uye olunur kultur mantari ekip kultur uretilir kultur yenir kultur alinir sonra ımmm

0|0
    0|0
  • Leman kültürr?

0|1
    0|1
  • okuyarak, izlenerek, dinleyerek ve görerek.

0|0
    0|0
  • Kültür yaz 3131 e gönder

0|1
    0|0
  • herkesin yapmadığını yapmaya çalış, zamanla farkı görürsün zaten

0|0
    0|0
  • Öncelik le arkadaş cevreni iyi belirlemekle başla

0|0
    0|0
  • kültüre gerek yok insan olsan yeter

0|0
    0|0
  • onlarca kitap okumalısın. kitap okursan fikirlerin konuşman değişir

0|0
    0|0
  • Okuyarak, gezerek, düşünerek, sorgulayarak. En önemlisi saygı ve istekli bir sevgi.

0|0
    0|0
  • Kitap oku kuran oku internette araştır

0|0
    0|0
  • Ama cesaretlisin kank bunu herkes buraya yazamaz. Bunu yazdığına görede egon yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ya aslına bakarsan kendini cahil hissetmen bile cahil olmadığının kanıtıdır yani. Benden sana tavsiye daha fazla kitap okuman ve film izlemen. Gerçekten çok faydasını gördüm şu ana kadar. Bir de daha fazla insan tanımak çok yararlı. Daha fazla insan daha fazla kültür demektir.

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak, merak ettiklerini arastirarak, gezerek, dergi okuyarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...