Bağlama çalan arkadaşlar bir bakabilirler mi? ya da telli çalgı herhangi biri olabilir?

sol elimin içinde yanık var çocukluktan kalma, ciddi bir yanık ama. bundan dolayı parmaklarda çok çok az derecede bir refleks kaybı var. normalde hiç belli olmuyor ama bağlamada hızlı parmak hareketli yapmaya kalksam sanki biraz ağır kalıyor gibi. pek de belli olmuyor ama acaba çalmayı bilmediğim için olabilir mi? yani parmak egzersizi yapmadığım için? diğer elimle kıyasladığmda fark yok denecek kadar az.

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Zor parçaları çalıyorken veya işte zor parmak egzersizleri yapıyorken elin ağrımıyorsa sıkıntı var zaten :D Doğru çalışıyorsan ağrı olmalı. Eğer kolaya kaçıp 1 numaralı parmak ve ardından 4 numaralı parmak basman gerekirken sen 1 yapıp ardından 2 ile aşağı atlarsan olmaz.. :D Sana Çetin Akdeniz'den "Ezgi Akşamları"nı çalışmanı tavsiye ediyorum. Dehşet bir parmak egzersizi ve güzel bir parça. "Şeker Oğlan"ı da tavsiye ederim :)

Bknz: "Ezgi Akşamları"

http://www.youtube.com/watch?v=-4lm2Ahyy8o

0|0
    0|0
    • ağrı demedim, ağır kalıyor biraz dedim. yani yavaş oluyor.

• Hmm.. Yani normale göre daha yavaş diyorsun.. Atıyorum senle aynı çalışmayı yapan adam 3. seviye hızdaysa sen 2 de kalıyorsun öyle mi? Bu farkı daha fazla çalışarak kapatabilirsin. O herif 50 kez çalacaksa o parçayı veya çalışmayı sen 100 kez çalacaksın.

Erkekler Ne Diyor 5

• bu konuda sıkıntı yaşamazsın çala çala parmakların alışır bende çok istiyorum bağlama çalmayı ama bir türlü denk gelmedi nasıl öğreneceksin bağlama çalmayı

0|0
    0|0
  • zamanla esneklik kazanır elin.
    çok çalışman lazım

0|0
    0|0
  • Pek birşey olmaz alıştırma yaparsan

0|0
    0|0
  • bol bol egzersiz yapman gerekiyor

0|0
    0|0