Canon mu Nikon muu? Bakar mısınıızzz?

Fotograf çekmeyi çok seviyorm profosyonel olmak istiyorm hangisiyle baslamalıyım hangi marka ve hangi model?

1|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle Nikon diyorum. Asla seni yarı yolda bırakmaz. Forumlarda okuduklarıma uyarak alsaydım ilk makinamı Canon alıp pişman olucaktım. He şu demek degildir ki Canon dandiktir. gerçek forografçılarla konuşup Nikon aldım ve gayet memnunum.

0|0
    0|0
    • peki başlangıç için hangi modelini almalıyım?

• @Rahat-Genç Makineyi önerdi bende temel bilgini sağlıyıcak dosyaları atiyim sana o zaman bu pdfleri oku çalış temelden başla.
      Işığın bol olsun..

https://yadi.sk/i/nZAMymsAd5bPo
      https://yadi.sk/i/aeE30YENd5bKX

• Teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 20

• bende nikon d7000 var ve tavsiye ederim nikon makina alacaksan doğa fotoğrafları için uygundur canon makinalarsa daha kapalı ortamlar için uygundur tabiki fotoğrafçılar, yani bizler için, her zaman canon nikon çatışması vardır ama ben nikoncuyum sananda nikon tavsiye ediyorum ne kadar paran var?

0|0
    0|0
  • hasselblad. canonda nikonda tırt.

0|0
    0|0
  • Nikon bir uretici degil. Lenslerini canon dan alir. Iki markanin cihazlarida iyidir. 15 bin gozden cikarirsan x10 al dizi bile cejersin bu cihazla.

0|0
    0|0
    • Nikon lensi başka bir firmadan almaz lenslerini kendisi üretir ve ayrıca canon nikonun bir alt firması denilebilir.

• Google den bir arastirin. Forum. donanimhaber. com da rahtlamistim. Canon da aldigini yaziyor.

• Yanlış bilgilendirme daha fazla araştırıp bakarsanız nikonun nasıl lens ürettiğini bile izleyebilirsiniz

• Canonsa çekerim, nikonsa gülerim...

1|0
    0|0
  • canonun lensleri nikona göre daha ucuz bunu göz önünde bulundur

0|0
    0|0
    • Kalite farkınıda göz önünde bulundur canon lensleri çok kısa sürede gevşeyip lambur lumbur oluyo

• ilkkez senden duyuyorum

• Kendin test edebilirsin herhangi bir kişiden bir fotoğraf çekmek için makinasını iste 600d bide bir nikon sahibinden iste dene

• NİKON D3100 ile başla ve sonrasında D3200 kullan fakat makinenin yanında verilen lens yetersiz kalıyo ayrıca lens olarak VR kullan

0|0
    0|0
  • Canon

0|0
    0|0
  • canan bence :) en iyisi

1|0
    0|0
  • Canon 650D Fazlasıyla işini görecektir. ;) 18-105 Lens ile almanı tavsiye ederim ^_^

0|0
    0|0
  • baktım canon al canon her anlamda daha cazip

0|0
    0|0
  • bence canon

0|0
    0|0
  • Canonla çekilmiş fotoğraflarımız olmasada mobeseler bizi iyi tanır :))))

0|0
    0|0
  • canon 5 d mark 2

0|0
    0|0
    • Kardeş kız yeni başlıycam diyo sen ne diyosun :D

• Yüksek uçmak iyidir ama düşüş sert olurr.. yavas yavas yükselmek lazımm öyle degil mi ama? ;)

• Bu kız mark serisinden bir makina alırsa hiç bişey öğrenemez ve çekim yapamaz :) dediği gibi düşüş sert olur :)

• Nİkon güzeldir de 3 aylık konuya niye geldim hiç bilmiyorum

0|0
    0|0
  • fotografçı olarak soylıyım hiç değiştirmiceksen nikon al

0|0
    0|0
  • Çözünürlük isdiosan nikon ucuzluk isdiosan canon

0|0
    0|0
  • Canon derim daha iyi çekimler yapıldıgını düşünüyorum. Tabi fotoğrafcıya makina farketmez :D

0|0
    0|0
  • Canon.

0|0
    0|0
  • Nikon D5500 kullanıyorum.. kesinlikle Nikkon derim... Bu arada satıcam.

0|0
    0|0
    • Allah gönlne göre müşteri versin ;)

• bol bol fotograf çekiyorum zaten insallah olur zamanla...

• Super valla adına cok sevindim. cektiklerinden paylaştıkların var mı peki?

• Canon neden dersen ismi daaha çekici

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben d3100le başladım yakında d7000 alıcam, nikon d3100 ya da d5100le başlayabilirsin, kendini geliştirdikten sonra daha iyilerini alabilirsin. d3100 alırsanda bence ek olarak 55-200 lens al

0|0
    0|0
  • Nikon iyidir :D
    Bu son zamanlarda popi olmak için makineyle takılan tiplerden öğrendiğim kadarıyla nikon iyimiş. Konuşuyorlardı geçen.

0|0
    0|0
  • Bende nikon kullanıyorum ve çok memnunum. Canon da denedim ama öğrenmek için bence nikondan başlamalısın canon çok karışık geldi bana.

0|0
    0|0
  • nikonun lensi zoom yapmiyor fazla canın tavsiyem :)

0|0
    0|0
    • tşkler :)

• Ah canım benim avutma kendini kaç nikon kullandım ben bok gibi lensi pahalı al bii boka yaramıyor yine de

• Böyle konuştukça anlamadığını dahada belli ediyosun dostum bilmiyosan bilmiyorum de çekil kenara inat etmene gerek yok :) kaç nikon kullandım diye şekil yapmaya çalışıyosun bide, hepsini arkadaşlarından 1 günlük fotoğraf çekmek için istemiş olmalısın ki böyle konuşuyosun :D

• ikiside aynı :D eğer para sıkıntın yoksa panasonic tavsiye ederim. kullanması biraz zordur ama alışırsın ve ömürlük cihazları var

0|0
    0|0
Yükleniyor...