Yerli diziler ahlakımızı bozabilir mi?

Sizce yerli diziler Türk insanının kültür ve ahlakını bozabilir mi, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an evli olan bir arkadaşım, dizi manyağı karısının artık açık açık "senle kız kardeşim arasında bir ilişki mi var ?" diye açık açık paranoyak bir soru sorduğundan ve ilk evlendikleri zamandaki kişi ile şimdiki kişi arasında dağlar kadar fark olduğunu söylüyordu..

Ki bu arkadaşım kesinlikle o karaktere sahip bir adam değil. o derece ki millet manyak olmaya başlamış!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kendi değerleriyle barışık olmayanların kaleme aldığı her senaryonun öğretisi önce halka yaslanan bir imaj çizer sonra o halkın sırtında tabu gördüğü değerine yaslamaya başlar. Bugün üç bir parça atasına dolayısıyla kendisine saygısı olan muhteşem süleymanı izlememesi gerekir.

1|0
    0|0
  • Bugün başka bir dizi sorusuna da yanıt vermiştim. Ona paralel yanıt vereyim.

Bu dizileri izlemiyorum ama mecburen herkes konuştuğu için 3 aşağı 5 yukarı konuları belli. İnsanları ahlakını bozmaz. Çünkü bu diziler zaten halkın yaşadıklarından bahsediyor, o yüzden tutuyor. Çıkıp halka hitap etmeyen, kendinden birşeyler bulmadığı diziye rating yaptıramazsınız. Cem Yılmaz'ın klasik deyimiyle "kaynım bana kaydı, o şuna kaydı" ile kimin marjinal olduğunun belirsiz olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Dizilerden ne yaşanıyorsa bu ülkede yaşanıyor zaten.

Diziye bakıp ahlakı bozulan adamın da mayası bozuktur zaten.

0|0
    0|0
  • Topla tüfekle yıkamadıkları bir milletin ahlakını Tv ile , diziler ile dejenere etmeye çalışıyorlar.

1|0
    0|0
  • elbette bozuyor.yıllardır yapılan bu değil mi?özellikle gençler,akşam seyredip gündüz uyguluyorlar.

2|0
    0|0
  • Kültürüne de etki yaptığı bir gerçek ama ahlakını ve mutluluğunu bozduğu kesin gerçek. Çünkü; Dizilerde hep özenti hayatlar mevcuttur. Çok güzel bir bayan; zeki, anlayışlı, zengin, duygusal vs... mükemmel insan tiplemesine sahiptir. Aynı şekilde erkek oyuncularda; yakışıklı, karizmatik, duygsal, anlayışlı, ... uzatmak mümkün.. Bu tip insanlar yok demiyorum ama dizileri seyreden insanlar kendi hayatlarını senaryo ve kurgularla kıyaslıyor ve sahip olduklarının yerine sahip olamadıklarından hayıflanıyorlar. Dizileri izlememek çüzüm olabilir. Ama daha güzeli izlendikten sonra onların bir senaryo olduğunu unutmamak gerekir.

0|0
    0|0
  • Tabi ki bozuyor. Bizim kültürümüzde olmayan bi çok şey yavaş yavaş hissettirmeden hayatımıza sokuluyo farkına bile varamiyoruz

1|1
    0|0
  • tabiki... dizilerin,televizyon programlarının toplumumuza olumlu yada oluımsuz etkileri olabiliyor.. o dizilerde ele alınan konuların, bakış açılarının, oyuncuların giydiği kıyafetlere kadar üzerimizde etkisi bulunabiliyor..

1|0
    0|0
  • Hiç sanmıyorum. Şehrazat bilmemkaçbin dolar için biriyle beraber oldu diye kimse gidip aynısını yapmadı sanırım. Ne yerlisi, ne de yabancısı böyle bir yozlaşmaya yol açmaz kanımca.

0|0
    2|0
  • Pek iyi şeyler düşünmüyorum. Bu nedenden ötürü de izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Yerli dizileri bilmem de Moby var olduğu sürece, muhteşem besteler yapmaya devam ettiği sürece hayatım boyu gerçek bir loverman olmaya devam edicem

0|0
    0|0
  • sanki yabancılar çok koruyorda ahlakımızı yerliler kusur kaldı yerlileri bırakta zaten olmuşuz külütrel anlamda bir dünya diziler komik geliyo artık millete baksana neler neler payllaşıyor millet :)))) bizim işler ancak dizilere konu olur :)))

0|0
    0|0
  • italyan fransız dizileri daha beter bizimki melek kalır melek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• malesef bozuyor.. hep batıya bir özenme var dizilerimizde bu da insanımızı etkiliyor..

1|1
    0|0
  • dizi dizi dir asıl gerçek olan haber bültenleri ahlakı bozabilir

1|1
    0|0
  • çok fazla hemde bozuyordur , bu senarıstlerın gençlığı bozmak ıcın yetıştırıldıklerını düşünüyorum

1|1
    0|0
  • hayır.

1|1
    2|1
  • hem de nasıl. en lanet olayı bile gözümüzde normalleştiriyor bu diziler. mesela "nuri". arkadaş adam karısını bırakıp genç kızla evleniyor, diziyi öyle süslüyorlar ki nerdeyse adama sempati duyacaz.

1|1
    0|0
  • insanın karakteri sağlamsa bişey olmaz ama bazen senaryo yapıcaz diye güzel sallıyorlar kültürel açıdan yanılıyor insanlar :)

0|0
    0|0
  • kültür ve ahlaklarini bilmemde psikolojilerini bozdugu kesin, cakir'in ardindan kilinan giyabi cenaze namazina bakilirsa bir hayli bozuyor hemde (:

komik bir milletiz biz..

0|1
    0|0
  • Ahlak dediğimiz şey öyle iki dizi izlemekle bozulmamalı bence.

0|0
    0|0
  • müsaitse bozar

0|1
    0|0
    • neden seninle fikir ayrılığı yaşayamıyorum :(( :))

• Üstüme vazife değil dark blue ama farklı konularda boşunaboşuna'nın bütün fikirliruni katılmışsın. Sanırım sen kıza aşıksın.

• arbetto buna dark blue nun muhakkak bir cevabı vardır.ama bence aşkı bukadar hafife alma burda yazılmış birkaç fikirle oluyorsa ozaman ben aşkı almayayım:)

• bozdu bile..

0|1
    0|0
  • Bozuyor malesef,ben bir öğretmen olarak,ortaokuldaki öğrencilerimin bile ilişkilerinin öpüşmek ötesine geçtiğini biliyorum,bu yaşta deniz yıldızı,hürrem,behlül izlerlerse sonuç kaçınılmaz.

1|1
    0|0
Yükleniyor...