Film kültürü iyi olan arkadaşlardan rekor öneri bekliyorum. :) Bana mükemmeliyetinde ötesinde bir film önerir misiniz?

Sanat yönü bir tık daha ağır basan filmleri seviyorum. Bana müthiş filmler önerir misiniz? Aşk dram tarzı daha çok tercihim ama farketmez yinede. İMDB puanıda kriterlerim arasında :D Beni bir çay içmeye yollayın :D İzdivaç programlarındaki gibi konuştum ama :D Neyse sağolun varolun. :)

Güncellemeler:
Yazdıklarınızın hepsini izleyeceğim çok teşekkür ederim :)

0|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• ölü ozanlar derneği, star wars serisi yüzüklerin efendisi serisi se7en, joe black, leon, black spawn, yaratık, av, umudunu kaybetme, 7 yaşam, ben efsaneyim, indiana jones, Godfather, Titanik, pyscho, sunset Blvd, Forres gump, hayat güzeldir, şahane hayat, Garip doktor Gladyatör, Er raynı kurtarmak Affedilmeyen rocky, Amerikan güzeli , ben hur, İyi. kötü. cirkin, bir kaç dolar için, Goodfellas , trueman show, City Light, modern time, thekid, gold rush, can dostum, Pulp fiction, Olağan şüpheliler, Taxi driver, arka pencere, 7 samurai, Batman son üç film İnception, Matrix 1 2, Back to the Future serisi, Great dictator, Terminatör 1 2 aslan kral Oyuncsk hikaye serisi, oyun bozan ralph, lego filmi, Rezervuar köpekleri, köpeklerin günü, kadın kokusu, yaralı yüz, bir zamanlar batıda, bir zamanlar amerika, Requiem for a Dream, L. A. Confidential, Sunshine of the Spotless Mind, snatch, Zorölüm, Yerdeki yıldızlar, üç aptal, Lock Stock and Two Smoking Barrels, Gran Torino, Warrior, V for vendatta, Trainspotting

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Konu içerisinde ''Sanat Ruhu'' ifadesi geçtiği için cevap yazma icabı duydum!
    Öyle ise Amadeus'u tavsiye ederim, Mozart'ın hayatını anlatan müthiş bir dramadır... Gerçekçilik ve sanat ruhu ağırlıkta olduğundan, fazlası ile etkileneceğini düşünebilirsin.

0|0
    0|0
  • Eğer anlayabilirsen (yani sanattan filimden vs ) Trier filmleri bu işin en üst düzeyidir. TArkovsky var maçan yerse ;)! Olmadı Haneke filmleri izle. Irana açıl Mecidi dene. Tabi bu filmleri anlamak için ciddi bir akt yapı lazım. Daha aşağıya inersek (piyadanın üstü, sanat olarak yukarıdakilere göre), Mesela otomatik portakal izledin mi? Zindan adası? Dr jivago? Teneke Tampet? Akıl oyunları? Küp? Türkiye gel: metin erksan? Türkiye de bir kaç tık çık derviş zaim, 2 tık daha çık NBC? Istersen orta düzey bir kaç Avrupa filmi de öneririm

0|0
    0|0
  • Time of gypsies

0|0
    0|0
  • Ya Masa 21 ya da Leon iki adet güzel film dene beğenirsen görüşelim.

0|0
    0|0
    • Leon benim en sevdiğim film zaten :) Masa 21 Hint filmi sanırım bu aralar adını sık duyuyorum. İzleyeceğim onuda :) Teşekkürler.

• Rica ederim

• Brothers bloom. Detachment. Adrian broody nin filmlerimi oneririm. Oyunculuk dersen charlie chaplin derim. Filmleri muthis favorim midern times.

0|0
    0|0
  • köstebek - Leonardo dicaprio çok iyi dram ve aksiyon herşey mevcut filmin içeriğini oku istersen izlediğimde 2 saat etkisinde kaldım

0|0
    0|0
  • İnce Kırmızı Hat, Çoğunluk ve Sürü

0|0
    0|0
  • Dram diyosan piyanist. Bence şunuda bir izle leon

1|0
    0|0
  • Muhteşem gaspry öyleyse :))

0|0
    0|0
  • Klasik bir şey ama yani güzel fight club
    Ama aşk dram diyorsan hazırmısın dünyanın en iyi oyuncusunun oynadıgı tutku günlükleri johhny depp zaten onun bütün filmleri süper

0|0
    0|0
  • 1-Esaretin bedeli
    2 -Brave heart-cesur yürek
    3- kasımda aşk başkadır

0|0
    0|0
  • yağmur adam

0|1
    0|0
  • 12 kızgın adam. ve dünyalı

0|0
    0|0
  • Kış uykusunu izle bir sanat açısından bana göre gayet iyi

0|0
    0|0
  • zindan adası.

0|0
    0|0
  • Kaptan Amerika kış askeri
    Esaretin bedeli
    Para avcısı

0|0
    0|0
  • cesaretin varsa akmareul boatda yı izle

0|0
    0|0
  • Etkilenme ve ağlama garantili bir film izledim gecende

0|0
    0|0
  • 12 angry men

0|0
    0|0
    • Ya 1957 yapımı değil mi o? 1990 öncesi filmler nedense çok sıkıyor beni :) Godfather öyle. Çok az izleyip kapatmıştım bu filmi. Ama izlerim yinede :)

• 12 kızgın adam psikolojik aynı zmaanda olay sadece bir mekanda geçiyo zamanın varsa izle klasik hoş bir film ama baba filmi seni nasıl sıktı anlamadım:-D

• evet o ama izlemelisin 90 sonrası mesela en son only lovers left i izlemiştim onu önerebilirim. biraz daha detay verirsen ona göre önerebilirim

• Özgürlük yolu - THE WAY BACK

0|0
    0|0
  • Conjuring

0|0
    0|0
  • esaretın bedeli <3

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Sevdigim filmler sunlar, parantez icindeki sayilar kac kere izledigimi belirtiyor:

- Irréversible
    - Requiem for a Dream
    - The Truman Show
    - Conversation (s) with other women
    - Memento (3x)
    - A Beautiful Mind (Based on a true story, yani gercek bi' hikaye uzerine kurulmus)
    - Fight Club
    - Bitter Moon
    - Prestige (3x)
    - Matrix
    - Sweet November (2x)
    - The Italian Job
    - The Pianist
    - Kaybedenler Kulubu
    - Donnie Darko
    - Se7en
    - Psychose
    - Shining
    - Black Swan
    - Perfume: Story of a Murderer
    - The Godfather
    - Scent of a Woman
    - Notting Hill
    - Jeux d'enfants (2x)
    - The Butterfly Effect
    - The Silence of the Lambs (2x)
    - One Day
    - The Notebook
    - Lost Highway
    - J'ai tué ma mère
    - Mulholland Drive
    - Schutter Island (2x)
    - The Sixth Sense
    - La Fille sur le Pont
    - The Machinist
    - Friends with Benefits
    - Léon (2x)
    - The Curious Case of Benjamin Button
    - Match Point (2x)
    - Pearl Harbor
    - Schindler's List
    - Ted (2x)
    - The Green Mile
    - In Bruges
    - Vengo
    - Love Actually
    - La Promesse
    - The Exorcist
    - Incendies
    - Pi
    - The Others

0|0
    0|0
  • İlk aklıma gelen, black.

0|0
    0|0
  • benim adım khan :)

1|0
    0|0
  • mr. nobody

0|0
    0|0
  • kız kardeşimin hikayesi , hachiko

0|0
    0|0
  • Guguk kusu. sıkıcı ama cok anlamlı bir film

0|0
    0|0
  • Amelie guzl :D

0|0
    0|0
  • Pi'nin Yaşamı :)

0|0
    0|0
  • Amir khan seviyosan fanaa ve her cocuk ozeldiri oneririm :)

0|0
    0|0
  • 12 yıllık esaret keşke daha önce izleseymişim dedirten bir film

0|0
    0|0
  • aslında senden öneri almamız lazım bizim :D
    old boy öneririm ama kore versiyonunu

0|0
    0|0
    • İzledim onun başka versiyonuda mı vardı? Çok fenaydı gerçekten :)

• Tamam dediğini ve yeni versiyonunuda izlerim :) Ama Korenin yerini tutmaz.

• versiyonları bende sevmiyorum
      ama günahkarı mutlaka izle birde leonu seviyorsun sanırım istersen o tarz bir film daha önerebilirim :)

• Valla sanat filmi değil ama ben 'stay' i öneririm mükemmel bir psikolojik film.

0|0
    0|0
    • İzledim gerçekten ilginç bir filmdi ve şarkısınada bitiyorum :)

• Memento, makinist, fight club, das experiment, identy, buried.. Psikolojik filmlere bayılıyorum :)

• -The Help
    -Savaş Atı
    -Kaynak

0|0
    0|0
Yükleniyor...