Savaşta askerlerin takım değiştirme hakkı olmalı mı?

herhangibir ülkeler arası savaşta bazı askerler vicdani kanaatine göre düşman ülkeyi haklı bulması durumunda o ülkenin ordusuna geçme hakkı olmalı mıdır?bu hakkın kullanımı bm güvencesinde her askere verilmeli mi?

• Vicdani kanaatine göre seçim hakkı olmalıdır
    33% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • Imposible savaş halinde terki mesai, kurşuna dizilmektir
    67% (2)100% (3)83% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• saçma bir soru, elbette kendi ülkesini savunması beklenir

0|1
    0|0
    • tüm dünya ülkelerine aynı anda savaş ilan etmemiz sözkonusu olsa, ordumuz yeterli olur mu?tedeklerle 1 milyonuz.düşman ordusu 100 milyon başedebilr miyiz gerçekçi olmak lazım.

• o zaman onlarda seferberlik ilan eder anında 3 milyar olurlar.ancak biz haklıyız. her ülkenin askerleri türk ordusuna dahil olmak istiyorsa bunun önündeki bürokrasi kaldırılmalıdır

• senin dediğin olsa bile kimse öyle bişey yapmaz. örnekle iran israil savaşı çıksa sen hangisine katılırsın, yada türkiye başka bir ülkeyle savaşsa hangi ülkeden asker gelir

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• yasin icin de 36-45 diyor ama hayal dunyasinin en uc noktalarinda yasiyorsun. askerligini yapmadin galiba?

0|1
    0|0
    • savaş halinde olsak ve de generalin den astsubay başçavuşuna kadar düşman ordusundan milyonlarca asker,"bir nefer gibi çarpışmak istiyoruz bizi de türk ordusuna alın" dese ben de 22 yaşında bir teğmen olsam "lüzum yok biz hallederiz" derdim.ancak askeri tecrübeme dayanarak diyorum"tüm dünya ordularına karşı savaşmamız sıkıntılı olabilir".

• bu soruyu harp okulunda biri sorsa anında okuldan atılır.zira her türk askeri bu sorunun cevabını doğuştan bilir bilmeyen de türk değildir

• :) iyiki harp okulunda okumamisim o zaman.

• öyle saçma şeymi olur la

0|1
    0|0
  • Baştan aklı nerdeymiş o askerin :D Halı saha maçı mı bu :D

0|1
    0|0
  • Bence olmamalı suistimal edilebilir herkes kendi ülkesi için savaşsın işte.

0|0
    0|0
  • hayır olmamalı

0|0
    0|0
  • ankara savaşındaki gibi mi

0|0
    0|0
    • yok amerika savaşındaki gibi

• futbo maçında vicdani kanat mi olur.ne adamsın ya.

• takım diyorsun ne takımı? futbol takımı? basketbol takımı? ortada bir maç mı var da takımdan bahsediyorsun ben oraya takıldım

Yükleniyor...