Banjo çalmayı bilen var mı? herkese +1?

banjo çalmayı ya da dinlemeyi sevenler var mı aranızda? çalanlar varsa öğrenmek zor mudur? ve akustik gitardan nota sesleri çok fazla farklı mıdır?

0|0
322

En İyi Erkek Görüşü

• Ben denedim banjo calmayi, bizim cümbüs denen enstrümana benziyor. 6 telli olaninin notalari ve akordu gitardan cok farkli degil ama calma teknigi oldukca degisik, musiki acisindan mantikli sesler cikarabilmek icin. Banjonun 4 ve 5 telli olanlari farkli akort ediliyorlar.

Akustik gitar derken, eger pena kullanmaktan bahsediyorsan, o zaman zor biraz. Klasik gitar teknikleri ile daha rahat ilerlenebilecegine inaniyorum. (Kendim denemedim) Bu arada banjodan gitara gecenlerin harika müzikler yarattiklarini da eklemeden gecemeyecegim. (Bknz. Bluegrass) (Bknz. Country Music)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Ben çok rahat bir şekilde çalarım onu hemen hemen gitarla aynı notalar standarttır biliyorsun do re mi fa sol la si do akustik gitardan faklı olarak nota konusunda akort farklı olduğu için notaların yerleri değişiyor tabi ki.

1|0
    0|0
    • anladım peki hangisini öğrenmek daha zor

• Hangisi zor diye bişey yok bence sen hangisini daha çok istiyorsan sana o daha kolay gelecektir çünkü istekli olduğun için çalışacaksın çalıştıktan sonra her şey kolay.

• 1|0
    0|0
  • Denedim ama elimde enstrüman olmadığı için geliştiremedim.
    Arada müzik evinde takılmaca v. s

1|0
    0|0
  • Ben pek sesini beğenmiyorum ama çok teknik bir alet degil öğrenmen pek zamanını almaz

1|0
    0|0
  • Left 4 Dead oyununda Soundtrack'lerinde duyduydum. Sesi muhteşem bence, gerilime uyuyor :D

1|0
    0|0
  • Valla kardeş ilk defa duydum banyo diye okudum iyi günler.

0|0
    0|0
  • Banjo değil de saz olsa iyi olur öğrenmek isterdim tavsiye ederim bak dinlemesi de güzel çalması da :)

0|0
    0|0
  • Dükkandan çalmayı mı?

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum

0|0
    0|0
  • hang calmayı bılıyorum

0|0
    0|0
  • İlk defa duydum.