Musluman Olmak istiyorum Ogrenmek istiyorum?

Ben bir aleviyim ama muslumanlik merak ediyorum cok musluman arkadasim var cok iyiler cok tatli konusuyorlar cok hosuma gidiyor sanirim Muslumanligi ogrenicem

Güncellemeler:
Arkadaslar anladik alevilerde musluman demek istedigim benim ailem inanmiyor boyle seylere biz ibadet etmiyen alevilerdeniz inanmayan

0|1
1342

En İyi Kız Görüşü

• Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resulü

oldun gitti hadi hayırlı olsun :)

3|1
    0|1
    • çişin geldi git kaka yap

• yede sıçma :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 42

• bazı arkadaslar aleviler de müslümandır gibisinden şeyler söylemiş. 5 sene %90 alevi nüfusun çoğunlukta olduğu bir yerde yaşadım bu insanlar dinin gerektirdiği hiç bir şeyi yerine getirmezler kendine ayrı benimsedikleri görüşleri vardır. misal namaz kılmazlar cem tutarlar. neden namaz kılmıyorsun deyince ''Hz. Ali camide namaz kılarken öldürüldüğü için'' derler. e tamam işte namaz kılıyormuş deyince de susar kalırlar :) Alevi demek Ali'yi seven onu örnek alan demektir. eğer onu örnek alıyorsa bir insan zaten dinin bütün gerektirdiklerini yapar. soruyu soran arkadas da madem dine yönelmek istemiş Kur'an-ı kerim meali okuyarak başlayabilirsin orada herşey fazlasıyla mevcut zaten. işin pratik kısmında da sana yardım edecek insan zaten çoktur.. Allah hepimize hidayet versin sevgiler.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum Allah günah yazmasın ama Aleviler müslüman değil diye düşünüyorum. Aliye inanıyorlar ama HZ Muhammed'e inanmaları gerekiyor. Senin tek yapman gereken kelimei şahadetten önce kuranı bir bilenden dinlemek Türkçe Meal'ini bulup okumaktır. Ondan sonra isterseniz olursunuz. Bir kere girebilirsiniz çıktığınızda dönüşü yok en azından ben öyle biliyorum.

1|0
    0|0
    • Aleviler Hz. Muhammed'e inanmıyorlar mı? Güldürme beni. Aleviler Ya ALLAH! Ya Muhammed! Ya Ali Diyorlar

• Ali diyorlar abicim onlar, Muhammed değil. Ali üstün onlarda.

• Çok iyi yapmışsın, tabiki yüreğinde bunu hissediyorsan olabilirsin.. Kelime-i Şahadet getirerek müslüman olabilirsin tabi konuda okuyup öğrenebilirsin de tüm detaylarıyla

0|0
    0|0
  • "İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- iy bir islam aliminin yanına git ve ol... buna çok sevindim inşallah olursun...

1|0
    0|0
  • Müslüman olmak müslümanlık görevlerını yerıne getirmen gerekir ve bunu en iyi şekilde Kur'an-ı Kerim okuyorak başlayabılırısin türçesiyle basla ve neler oldugu bitti söylenenleri hepsini görüceksin ve bundan sonra kararını vermış olucaksın zaten..

1|0
    0|0
  • alevilik bir din değil mezheptir.. alevilikte de namaz, oruç, hac, zekat gibi dini emirler vardır.. aksini iddaa edenler aleviliği kendi maksatlarına alet etmek isteyendir.. tabi aleviler içerisinde gayri müslimler yok mu var sonuçta bu dini emirleri kabul etmeyen guslü kabul etmeyip cünüblükten sonra yıkanmayı uygun bulmuyorsa böyle insana müslüman diyemeyiz tabi bir kız arkadaşım vardı mesela kesinlikle guslü falan kabul etmezdi..

0|0
    0|0
  • Ben de Aleviyim de, senin gibi alevinin ben... l*n biz de adamlara kızıyoruz bizleri yanlış tanıdıkları için...
    Aslında haklısın Alevilik sana fazla gelir, Bize uzak ol da... Neye inanırsan inan...

1|0
    0|1
  • Ben bir aleviyim diyor. Yavrum aleviler zaten Yahudi değil. İnançlara göre sende müslümansın zaten. Sadece ibadet etmen yeter. Ayrıca tatlı dile fazla aldanma, balı üzerine dökünce yalayanın çok olur.

0|0
    0|0
  • Sanki dalga geçme maksatlı sormuşun.. İnsanların değerleriyle dalga geçilmez. Müslüman olmadan önce insan olmayı başarman lazım bu bir.. ikincisi de aç kitap oku.. Temel şeylerden başla eğer Allah a inan mıyorsan önce ordan başla Temel şeyleri halletmeden ayrıntıya girilmez.. Unutma

0|0
    0|0
  • Gel ben seni müslüman yapayım sevabada girerim :))

0|0
    0|0
  • güzel kardşim burdan olunmaz sen git bir hocaya bir dergaha orda öğretirler sana ya da adıyamanda menzil var oraya git gerisi gelir burada kulaktan duyma şeylerle olunmaz burdaki yüzde 80 nimiz abdest almasını bilmez

0|0
    0|0
  • iyi de aleviler müslüman deıgl mı? Ateist alevi oldugunu soytleyenlerden msnz?

Alevi = Alici demek ALİCİ OLAN BIRI NASILŞ MUSLUMAN OLMAZ. garip

0|0
    0|0
  • Alevilerde müslümandır ama müslümanlığın derecesi var tabi mesela kendinizi müslüman olarak görmemeniz bile çok yanlış müslümansınız ama mümin değilsiniz öncelikle mümin olmak istiyorum demen gerekir

1|0
    0|0
  • Derslere baya bir geriden başlaman gerekecek sanırım:)

0|0
    0|0
  • eger müslümanlık hakkında bilgi arıyorsan sana bildigim en güzel referansı vereyim

http://www.sorularlaislamiyet.com

0|0
    0|0
  • olduğun gibi kal boşver kendim sunniyim ne geldiyse başıma sunnilerden geldi nerde dostum varsa alevi idi herkesin yaşamı farklıdır elbet saygı duyarım ona ama sunnilerden görmedim alevilerdeki gram dostluğu

0|0
    0|0
    • bende tam tersi oldu sunnilerle cok iyi arkadasim ama alevilerle hic

• hayat işte.. insan olmak işte tüm mesele bu dini başka şeylere alet etmemek

• Bana ozelden mesaj at ne ostersen sor elimden geldigince yardimci olmak isterim. Mezhepsel sorularinida yorumlarim ve cevaplarim.

0|0
    0|0
  • Doğru yolu öğren bacım öğrenmesi çok kolay böyle başla allah tektir peygemberimiz hz. Muhammet ve ali sadece 4uncu halifedir diğer halifelerden ayrıcağlığı yoktur, ali allahin oğlu değildir

0|0
    0|0
  • Kuran'ı Kerim'in Türkçe Mealini Oku Yaradan Or da Anlatıyor Kendi Sinin Kudretini Sonra Kararını Kesin Verirsin Zaten

0|0
    0|0
  • Bu güne kadar hiç bir alevinin sunnilere özendiğini görmedim bu da ilk oldu.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

Kızlar Ne Diyor 12

• konusmak istersen ozelden konusabiliriz. cunku boyle ulu orta İslam'i ogrenemezsin. agzi olan konusuyor.

1|0
    0|0
  • kalp ıle tastık dil ile ikrar lazım musluman olmak ıcın kuran oku once bastan sona sonra mealını ve tefsırını ıncele bu kaynaklar en guvenılır lutfen herkese guvenme cok yanlıs yenı moda seyler ıslam ınancında varmıs gıbı yutturuluyor millete Timurtaş uçarın videolarını youtube dan bulabılırsın cok saglam hocaydı Allah rahmet etsın. Allah sana en dogru bulmanı hıdayetı nasıp etsın

0|0
    0|0
  • Aleviler de müslümandır yalnız. Kendini müslümanlık dışı görenler olsa da alevilik bir din değildir.

0|0
    0|0
  • Tamam öğren o halde.

0|0
    0|0
  • Bitanem internette konuyla alakalı bir sürü video , yazı bulabilirsin :) yakınlarında hoca falan varsa git detaylı bir şekilde dinle ve öğren :) Fazla zorlanmıycaksın. Hayırlısı olsun senin için de.. Gerçekten Sevindim :)

0|0
    0|0
  • İnsallah ama burada soru goremedim ben :)

0|0
    0|0
  • Alevi müslüman değilmi?

0|0
    0|0
  • aleviler müslüman değilmi

0|0
    0|0
    • hepsi degil

• sevgilimde*

• bunları bırakın artık ayrımcılığı ikinizde müslümansınız yok o alevi kız vermem o o sünni gelin almam bunlar bitmedimi bunlar cahil insanların işi merve inanmayın böyle şeylere

• Önce sünnet olman lazım

0|0
    0|0
  • önce abdest alabilirsin mesela gusül abdesti

0|0
    0|0
  • aleviler müslüman zaten sadece mezhepleri farklı

0|0
    0|0
  • bir kocanın yanına git o herşeyi üslubunda anlatır

0|0
    0|0