Yeni şiir yazmaya başladım, sizce nasıl?

Ağlıyorum, gelmeyişinin üstünden seneler geçse de ağlıyorum.
Seni sevmekten vazgeçemememe ağlıyorum.
Gel diyemem bu öylece istenebilecek bir şey değil, biliyorum.
Ama bazen düşünüyorum da
Ne olurdu; beni biraz sevsen, bir toz tanesi kadar önem versen
Ne olurdu; hayatında küçük de olsa bir yerim olsa…
Ne olurdu; gözlerime bakıp seni sevmiyorum desen!
İliklerime kadar sevilmemeyi hissetsem, zerre kadar olan umudumu yok etsen.
Yapamıyorum, seni düşünmekten bir an olsun vazgeçemiyorum.
Umut etmeyi bırakamıyorum olur da bir gün sen de beni seversin diye
Yemek yapmayı öğreniyorum, yeni şiirler yazıyorum, farklı yerler keşfediyorum.
Olur da bana gelirsen sen sıkılma diye şimdiden sana hazırlık yapıyorum.
Biliyorum, boşa kürek çekiyorum.
Boşa hayal kuruyorum.
Gelmeyeceksin, biliyorum…

İmza: Bir an olsun seni sevmekten vazgeçmeyecek o kadın.

0|0
727

En İyi Erkek Görüşü

• şiire merakın takdire şayen ama üzülerek söyliyeyim bu şiir diil edebiyat ve divan şiirlerine biraz bak seninki karşılık bulamadığın ya da ilgisiz birine yazılmış bir mektup niteliğinde ama genede duygulallık ve gururu aşk ı için bir kenara bırakan yani kibirden arınmaya çalışan bir svegili tiplemesi veriyon tebrikler

0|0
    0|0
    • güzel bir bakış açısı teşekkür ederim, geliştirmeye çalışacağım.

• yanlız baykuş arkadaşın dediği gibi biraz kısa ve öz kelimelere ve dizelerin eşitliğine dikkat edersen olacak yani önemli olan yazdığın bir şiirde kelimelerin kısa ama çok anlatımlı olması

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 26

• Valla güzel diyecegim ama şiirden anlamam Odunum o konuda. onun ıcın yalan yanlıs yorum ypmıyım :))

0|0
    0|0
  • imgesiz şiir olmaz. edebi bir dil yok, eleştirecek fazla bir taraf bile yok.
    sen yazmadan önce oku, çok oku

0|0
    0|0
  • Sana söyle söyleyeyim. Uzun zamandır böylesine beni benden alıp ucsuz bucaksız yerlere götüren bir siir okumamıstım. Bence yazmaya ve paylaşmaya devam. Yenilerinide bekliyorum ben :)

0|0
    0|0
  • A. gmuşsun ortalığın kısaca sevmek kadar sevilmekte zor olsada değeri bilinmelidir aşk kelimesinin. De bitsin la. d

0|0
    0|0
  • güzel ama biraz daha şiir havası verebilirsin kısa ve öz kelimelerle. ben sadece aşık olunca yazabiliyom ya:) oturup normalde yazamıyom:)

0|0
    0|0
    • valla ben de bir deneyeyim dedim :D işin tuhafı aşık bile değilim :D bu yüzden yazamamış olabilirm

• yok herkesin şiir türü farklı olabilir. ama ciddi olarak düşünüyorsan ya aşık ol ya da şiir kitaplarını oku biraz:)

• tebrikler çok şanslı o kimse bu siire neden olan

0|0
    0|0
  • kızım sen şiir yazmayı bırak.. şaka şaka serbest şiir tam olarak şiir sayılmaz düz yazının şiirsel betimlemesi bunu bile yazmak bir şeylerin göstergesi ben bir satır bile yazamıyorum mühendis kafası işte doğrudan sonuca odaklanıyorum...

0|0
    0|0
  • bence güzel gönlüne saglik..

0|0
    0|0
  • Bu ne olm yabancı şarkı çevirisi gibi

0|0
    0|0
  • Şiiri şairlere bırakın :P ayrıca şiir yazma devri bitti geç kaldın.

0|0
    0|0
    • şiirin devri mi olurmuş. :)

• Devir tekno devri şiirlerin bile remixi yapılıyor sen nediyorsun devir diye birşey var. Biraz daha zorlasalar Aşık Veysele diss atacaklar. :( :)

• Meme yazmışsın kank

0|0
    0|0
  • Dostum sen sadece şemsiye sat

0|0
    0|0
  • Şiir yazmak için kendinde bulduğun cesareti takdir ettim.

0|0
    0|0
  • kendin mutlu oluyosan yazmaya devam etmelisin elalemin ne düşündüğü önemi değil kağıtla ve kaleminle duygularını paylaş

0|0
    0|0
  • Çok uzun okumadım bu nasıl?

Bu ne biçim domates
    Bu gün 23 Nisan
    Ben köyümü özledim
    ne bu şiddet bu celal

0|0
    1|0
  • 18 yaşından küçük olduğuna kalıbımı basarım

0|0
    0|0
  • çok acınası bir şiir gerçekten. okurken içim bunaldı.

0|0
    0|0
    • acınası olan şiir mi aşık kişi mi anlamadım :/

• şiiri yazan aşık kişi değil mi? aynı kapıya çıkıyorsan, niye bunları ayırıyoruz. bak mesela arkadaşım; kapının arkasındasın. beni sevmiyorsun artık ve ben seninle konuşuyorum. cevap da vermiyorsun.

Gitme, seni gerçekten çok o kadar çok seviyorum ki...
      Dağın yamacında olsan, koşa koşa hiç düşünmeden, yorulmaktan öleceğimi bilsem bile sana gelirim...
      seni sevmiyorum de, yine de açarım sana kollarını, sevene dek.
      istemiyorum de, yollarına paspas olayım, sadece sen basasın diye.
      vs. vs. vs
      bu şiir değil bence. kişisel fikrim. mutlu oluyorsan, yazmaya devam.

• en iyi cevap olabilmek için senin suyuna giden insanların dediklerini önemseme. gerçeğe dön.

• Ağzinla soylemişsin "Biliyorum boşa kürek çekiyorum"...

0|0
    0|0
    • şiirde mi o. o

• çok cahilsin keşke ölsen :D

• Yok yok saka bir yana inanıyorum ben sana oscari alirsin sen :)

• Ama Bazen Düşünüyorumdan Sonrasını Okumadım :D düşün düşün boktur işin annem derdi hey gidi hey

0|0
    0|0
  • Güzel olmuş

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 7

• çok çalışman lazım..

0|0
    0|0
    • yani peki nereler kötü ya da hepsi mi? ya da sadece yazmak isteyince yazılmaz mı? yetenek şart mı:)

• yazarsın elbette ama kendine saklarsın. sen sorduğun için söyledim.. zamanla gelişir merak etme..

• Vezn-i aruzla yazin okuyalim

0|0
    0|0
  • Güzel yazmışsın bundan iyi şarkı sözü olur rap ama denedim de özellikle sonu çok iyi oluyo :)

0|0
    0|0
  • Yüreğine sağlık ama ilkokul aşığı gibi yazmışsın -.-

0|0
    0|0
  • Okurken ağladım

0|0
    0|0
  • Harika ^.^

0|0
    0|0
  • Ben uzun zamandır şiir yazan beste yapan biri olarak kusura bakma ama çok kitap okuman lazım şiir böyle düşünerek yazılmaz içten gelir. Çok okursan hafızan hızlanır ve daha güzel şeyler çıkar emin ol bu şiirine yorum yapamıorm anlamsız çünkü dalga geçmiş gibisin

0|0
    0|0
    • aslında dalga geçmedim :s :D bu kadar yazan birini bulmuşken olsun sen yine de yap eleştirini en azından ben de hatalarımı göreyim. :)

• Ağlıyorum gelmeyişin üstünden seneler geçsede ağlıyorum.
      Bunun yerine başlangıçta şu olabilir.
      Gözlerim gelmeyecegini biliyor bu yüzden bu gecede ağlıyor.
      Sensizligi duman gibi içime veriyor
      Son nefesimde gel diye haykırıyorum
      Bu satır birinci yerde yer alabilirdi çünkü Kafie yok düz yazı metin şeklinde olmuş desem yine uyum yok 👍
      Sonra ise:
      Gel diyemem bu böylece istenecek birşey degil bu söz güzel ama altındakine şu olabilirdi.
      Biliyorum demeseydin orda, bide
      Ama bazen düşünüyorumda olmaz hikaye anlatmıyorsun şiir yazacaksın.
      O metni silersek şu olabilir
      Senli gecelerde sözcükleri unutmak elde degil
      Diye başlayabilirsin.
      Kısaca şöyle diyim metin yazar gibi yazamazsın.
      Azda olsa Kafie uyum olmak zorunda zamanla alışırsın hatta farkına varmadan yazarsın ben 10 yaşında başladım ve sonra geliştire geliştire şimdi durmuyor sözcüklerim yerinde bir kağıt oldu dilim elimse kalem nerde bir yorgun görsem kırgın satırlarıma dizilir her cümlem.

• Birde bol bol kitap oku şiir kitabı oku. Düz yazı metin oku geliştir tabi istersen

Yükleniyor...