Entelektüel çıktı iyi mi :) yardım edin dostlar?

Selam arkadaşlar arkadaşım beni bir çocukla tanıştırdı ve sanırım çocuktan hoşlandım o da benden hoşlandı gibi sorun şu ki çocuk entelektüel biri konuşurken kitaplardan yazarlardan şiirlerden şairlerden falan bahsedip durdu ben de birkaç şey zırvaladım işte kendimi entelektüel biri gibi gösterdim ama değilim :( ve yarın buluşucaz. Telefondan konuşuyorduk ilk defa buluşucaz tabi bu yine öyle şeylerden bahseder karşısında ml gibi kalmak istemiyorum ne yapıcam ben ya yardım edin

0|0
7|20

En İyi Kız Görüşü

• Bu daha önce başıma geldi ve halen daha birlikteyiz korkma :) ilk tanıştığımızda bana İlahi Komedya'yla alaklı bir foto göstermişti ben ne İlahi Komedya'yı ne Dante'yi biliyordum ne de fotoyu anlamıştım. Bana anlatmasını falan istedim, sen de öyle yap belki hoşuna gider bir şeyler öğretmek. Arada düşüncelerini falan söyle bilmiyormuş gibi yapma. Bir fikrin, yorumun olsun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Kendin olamadıktan sonra o taktığın maske bugün düşmesede yarın düşer ama elbet düşer. Bende kitap delisiyimdir ama kitapla hiç alakası bile olmayan bir kızla birlikteyim ve çokta mutluyum. Beni taklit edenin bana zaten ne hayrı olabilirdiki. Herkes aynı olucak diye bir kaidede yok.. Kendin oldukça kazanırsın bu hayatta maskeler bir yere kadar.

0|0
    0|0
    • Yalan söyledim diyemem ama şimdi ona

• O zaman doğruyu söyleyeceksin başka bir kaçış yolun yok yoksa ilerde kitap alır sana verir üstünede yorum ister.. İşler hep çıkmaza girer yalan dolanla..

• Haklısın galiba ama çok da bilgisiz değilim yani aşırı değilim

• Entellektüel değilsen öyle davranmaya çalışma. O tarz insanları çok iyi tanırım. Bilmediğin halde biliyor, anlıyor gibi davranırsan itici görünebilirsin. O anlatsın, onu dinle. Fazla yorum yapma. Kitap tavsiyesi falan iste. Onun konuşmasını iste. Öyle insanlar anlatmayı sever, kendilerini dinleyeni sever. Kendilerinden fazla konuşanı sevmezler.

0|0
    0|0
  • Bence kendin gibi davran. Birşey olacaksa olur, olmazsa olmaz. Anlamlı bir ilişki için dürüstlük ve uyum lazım. Uymuyorsanız hiç başlamayın bence.

0|0
    0|0
    • Aslında çok da bilgisiz değilim ama söylediği kitapları okumuş gibi davrandım :S

• Hayır bilgisizlik başka birşey, sürekli kitap okumak başka birşey. Hatta benzer nitelikteki kitapları okumakta başka birşey. Onun 3-5 kitaptan bahsetmesi, ve senin bu kitapları bilmiyor olman seni bilgisiz yapmaz. Bu şekilde düşünme. Okumuş gibi de davranma. Bırak gerçeği neyse öyle olsun.

Ben mesela uzun yıllardır kitap okumuyorum ama teknik kitaplar okumuyorum. Mesleği merak ediyorsan söyleyim mühendisim. Asla da karşıma sürekli kitap okuyan bir hanım, kitapla yatıp kalkan bir hanım, "ha evet bende sürekli okurum, evet şunu da okumuştum, güzeldi ya" gibi birşey demedim. Şimdi sana ne dediysem aynısı da onlara dedim mesela. Bırak boşver kendin ol. Doğrusu neyse öyle davran.

• Teşekkür ederim tavsiyen için.

• Günü kurtarmanın peşindeysen gitmeden önce yanına bir kitap al muhtemelen o daha önce okuduğundan sana sadece aldığın kitabı anlatır durur. ama eninde sonunda söyleyeceksin.

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum söylemek istemiyorum hiç

• Bir yalanı ne kadar uzatırsan o kadar büyür ve içinden çıkılmaz bir hal alır. Daha başka konularda girer :)

• Bilmez miyim

• bı gun 2 gun 1 hafta falan kıtap okuyunca sıırle falan o moda gırıyorum ama bu tam entelluktuellık degıl yanı benım kı gıbı bısey olabılır

0|0
    0|0
    • Hmm

• sen entellektuel degılsın bence ama oyle hava verdıysen sana ıs olmaya calısıyo olabılır :)

• sen ne isen onu dışa vur kendi benliğini kaybetme adamın yanında. oda insan sende insansın bunda kaybedecek bişey yok. seni olduğun gibi beğenip sahiplenmeyecekse hiç olmasın daha iyi olduğun gibi görün yapmacık davranma.

0|0
    0|0
    • İşte söyledik bir kere :/ teşekkür ederim

• Gizliden çıkamam maalesef

• sen bilirsin ne diyim :D

• Neseli ol kendin ol boyle cok daha guzelsin

0|0
    0|0
  • La yok o sana artizlik yapmak için bir kaç kitap ezberlemiştir bu devirde kim kaybetmiş entelektüel erkeği de sen bulasın

0|0
    0|1
    • Yok ya gerçekten entelektüel

• Biz burada sanattanmi bahsediyoruz ulen kendinden bahset de

0|0
    0|0
  • rahat ol. o zaten seni etkilemek için öyle davranmıştır. sende hoşlanmışsa zaten kabul eder. sadece sıcak kanlı ol.

0|0
    0|0
    • Etkilemek için öyle davrandığını sanmıyorum. Teşekkür ederim tavsiyen için.

• Anlattığı o tür şeylerden sıkıldığını belli et ve konuyu değiştirmeye çalış. Gerekirse, bu konuları konuşmayalım kendinden bahset bana de. Bu kadar net :)

0|0
    0|0
    • Ama telefonda baya ilgili gibi konuştum :D

• hah iyi olmuş çocuk belki kitap okumana falan sebep olur

0|1
    0|0
  • antropolojiden bahset. çabucak sıkılırsınız.

0|0
    0|0
  • sen sıçtın hacı :D

0|0
    0|0
  • vur tekmeyi gitsin çekilmez

0|0
    0|0
    • Hoşlandım ama

• bir yerden başlaman lazım, sana bir taktik bilmediği herhangi bir dalı öğren onunla ilgili kitaplar oku sende ondan bahsedersin ezilmezsin...

• Teşekkürler

• 2 tane redbul iç uyuma sabaha kadar 3-5 tane şiir kitabı oku notlar al ya da ezberle :D

0|0
    0|0
  • valla hatun yanında kitaptan yazaradan bahseden malaktan uzak dur zaten =)

0|0
    0|0
    • Niye be kıskanma

• Anlamadığın nerden belli

• beynim 101001100 la çalışıyor kusura bakma anlam veremiyorum.

• Onu bunu geç sen nasılsın de

0|0
    0|0
    • Yok ya

• Çok da bilgisiz değilim aslında

• kaçırmıcam diye çabalarsan kaybede bilirsin neyse artık iyi şanslar sana :)

• bence o da senı oyle sanmıs ondan oyle davranmıs yarın gıt yemezler yavrum de utansın

0|0
    0|0
  • O erkek ben olabilir miyim acaba? Fazla konuşma ve olduğun gibi davran yeter. Eğer entelektüel biri değilsen bu zaten anlaşılır kasma kendini.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Üniversiteye hazırlandığım yıl biriyle tanışmıştım, o Hacettepe üniversitesinde okuyordu, entelektüel bir kişilikti.. Ben de onun kadar olmasa da belirli bir bilgi birikimine sahiptim. özellikle kitap ve film konusunda.
    Bana çok şey kattı, iyi ki tanımışım. Eğer bu durum seni rahatsız ediyorsa başlangıçta söylersin ya da belli edersin. yani içinden gelmesi lazım.. Böyle bağlayayım.. Nasılsan öyle ol.
    Bir de öyle insanlar hayatımızda hep olsun..

0|0
    0|0
    • Ne mutlu sana :) teşekkürler

• Okuduğunu söylediğin kitapların özetini internetten bul oku. Buluştuğunda da ben yeterince kitap okudum biraz da seninle hayatı okumak istiyorum de bence :)

0|0
    0|0
  • kitaplar , edebiyatın sana göre olmadığını ve baska seylerle ilgilendiğini söyle. ondan daha entel olursun :)

0|0
    0|0
    • Ama telefonda ilgilendiğimi söyledim

• sende hiç mi kitap falan okumuyosun yahu , okuduklarından bahset. her şeyi bilmek zorunda değilsin. farklı türde seylerden okuyorsundur. bu tür konular acınca konuyu değiştirmeye bak o zaman. bir şey sorarsa da bilmiyorum de.

• Sağol

• Sevgili olursanız artik kitaplardan yazarlardan şiirlerden bahseder şiirler okur sana falan :))

0|0
    0|0
  • Aaman boşver doğal davran

0|0
    0|0
  • Bi' entelektüel açılım yaparsın artık.

0|2
    0|0
    • Nasıl yani

• Gerekirse sus ve dinle. İlla kendini ortaya koyma mecburiyetin mi var?

• Haklısın

Yükleniyor...