Uğruna şiir yazılan kadınlar?

Lavinia'dan, vera'dan, elsa'dan, tomris uyar'dan bahsediyorum. Nasıl kadınlarmış ki öyle güzel şairlerin ilhamları olmuşlar.. Bir kadına şiir yazmak ona verilebilecek en güzel şey sanırım..
Asaf okudum da içlendim azıcık..

0|0
9|29

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 29

• Neyleyim sesin olmayıca odayı
    Ellerin değmiyorsa bana ne yapayım sensizliği
    İster miyim sensiz geceleri sanıyorsun
    Ruhum sensin sanki bilmiyorsun
    Aşktır adı ya seni sen yapanın

1|0
    0|0
    • Size mi ait? Böyle bir şiir okuduğumu hatırlamıyorum da..

• Peki öyleyse izninizle kaydediyorum şiirinizi, çok beğendim hele neirayı görünce daha bir beğendim. Tekrar teşekkürler :)

• Rica ederim. Şiir zaten artık senin. Dilersen kaydet dilersen önemseme.

Beğendiğin için ben de teşekkür ederim.

• bu şiiri ilk dinlediğimde göz yaşlarımı tutamamıştım

http://www.youtube.com/watch?v=NtRpfTyUaho

senin üstüne söz söyleyemem özdemir asaf , sadece göz yaşlarım harf olur

0|0
    0|0
    • Sıcağı sıcağına değil mi bu? Mükemmeldir, benim tüylerim diken diken olmuştu..

• İlham kaynağı varken yazardım. Her cümlede yazılmasına sebep olan kırıntı, kırgınlık, mutluluk, hüzün... Her okunduğunda o anı tekrar yaşatır yazan kisiye bilhassa. Öyle bir an geliyor ki 30saniyede yazılan bir mısrayı başka bir zamanda saatlerce düşünsen bile yazamıyorsun. Siz nasıl erkeğin odununa denk geliyorsanız ben de sizin odununuza denk geldiğim için içimdeki hevesin içine etti zamanında.

0|0
    0|0
    • Yazık olmuş, yeteneğini söndürmen yani..
      Her iki tarafta da oluyor öyle salaklar ne yapacaksın işte

• Kıvılcımı baskasında buluruz belki kimbilir bekleyip görmeli :)

• Mona eoza nın üstüne şiir bilmem bu konuda.. nasıl güzel kadınlar diyince Leyla ile Mecnun hikayesini biliriz..

İran Şahı Leyla'nın güzelliğini çok merak edermiş bir gün Şah Keylayı rüyasında görmüş ama Leyla umduğu gibi güzel değil kara kaşlı kara saçlı cılız bir kadın Şah Leyla diye divane olunan Kays'ı çöllere düşüren güzelliği met edilen sen olamazsın der. Leyla: Sende Mecnun olan Kays değilsin der.

Yani güzellik değil aşık olunan bunuda herkes biliyor sanırsam

0|0
    0|0
    • Biliyorum tabi ki, yüz güzelliğine şiir yazan kişiye şair demem ben çünkü.

• Mektup yazsak olmaz mı?

0|0
    0|0
    • Her zaman derim bir aşkta mektup yazma olayı varsa o aşk güzeldir.

• Söylersem bazıları bunu kendi mektuplarında kullanabilir :)

• Ah anlıyorum sen de haklısın tabi :)

• Hic konusmadigim ve hakkinda hic birsey bilmrdigim biri sayrsinde yazabildigimi ogrendim ve arkadaslarimdanda onay aldim ^^ o kisiyi hala sevsem ve ilham kaynagim oldugunu bilsemdr bu biraz kirici olabilir ama Aslinda konu bayanlar degil erkeklerin hayallerinde olusturduklari. kelimeler olarak, hayallerde ki kadinlar degil. Tabi buna her erkekte dahil degil. Aslinda hayal ettigimiz tek sey bayanlarin degil kelimelerin dans ettigi, tabi bazende kimin icin dans ettikleri onemli :)

0|0
    0|0
  • Mesele kadının güzelliği değil ki şairin kadına olan aşkıdır.

0|0
    0|0
  • Ya Bırak. Şiiri Geç Efsane Var. Leyla İle Mecnun. Hikayesini Bilmiyomusun.

Mecnuna Derlermiş. Bırak Şu Leylanın Peşini , Kara Kuru bir Kız. Neyini Seviyosun Şunun. Aslam Gibi Adamsın Sana Daha Güzel Kız Bulalım. Mecnun Der Ki :

- Siz Bide Onu Benim Gözümden Görün..

Özetle bir Özellikleri Yok Pek :D

0|0
    0|0
  • Kadın dediğin şairlerin sanat yapması için kullandıkları ilham adı verdikleri sıradan malzemelerdir bana göre.

0|0
    0|0
  • hayatın düzeni önüne herşeyini serersin sonrada sen serilirsin bu hayatta kavuşamamazlıkların olduğu geçmişi sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Sevdiğim ve 6 ay peşinden koştuğum kıza uykumdan fedakarlık edip şiir yazdım. Bir lavinia olmadı ama güzeldi. :D Umursamyınca vazgecip pişman oldum. Şiiri hak etmek gerek

0|0
    0|0
  • ben birane yazmştım. Adını daglara Ruhunu yıldızlara yazdım. Zambak zambak gözlerini Usul usul yüregme kazdım. çok sevmştim de artık sevmem heralde bundan sonra...

0|0
    0|0
  • bir kadına şiir yazılması o kadının özel olduğu anlamına gelmez.. yazanın ayran gönüllü olmasından da kaynaklanabilir.. karaca oğlan her çeşme başında gördüğü kız için bir şiir yazarmış:)

0|0
    0|0
  • Kadına Bağlı O Biraz, Sevgisi İlham Olmalı Erkeğe..! ;)

0|0
    0|0
  • Zamanında ben de bir kere yazmıştım. Gerçi birden çok kere daha fazlaydı :D yaşım 12-13 felandı heralde hayla duruyor bakıp bakıp gülüyorum :D

0|0
    0|0
  • Şiir yazılacak tek kız tanıdım da Asaf okuyanları da bir o kadar nadir knk. Asaf iyidir okuyun. Onsuz şiir olmaz.

0|0
    0|0
  • bir bitmediniz

0|1
    0|0
  • Numara kadında değil, adamda!

0|0
    0|0
  • Bir kadına en büyük verilecek bir şey ona o şiiri yazdıran yüreği verebilmektir görüşüm

0|0
    0|0
  • kulağına şiir okuduğun hatun tarafından terk edilince olmuyo çok :D

0|0
    0|0
  • yazdığın isimler bir hürrem edermi.

0|0
    0|0
    • Hürremin Kanuni'nin yazdığı şiirleri hakettiğini düşünmüyorum açıkçası ama olaya kanuniden bakmak lazım tabi.

• dünyaya yön veren adam kanuni. dünyanın en güçlüsü. bakınca bunları gördüm

• Gerçekten seven öyle ulu orta belli etmez be gülüm

0|0
    0|0
  • hak edene gitse şairler şair olurmuydu

0|0
    0|0
  • Ama çoğu zaman kaybettikten sonra yazariz bu siir lri belli bir yasamislik ve aci ckmek lazim

0|0
    0|0
  • Hiçbir kadın şiir yazılmayı hak etmez. Güzellik şiiri yazandadır.

0|0
    1|0
    • Peki şiiri yazanın neden başka birine değil de ona yazdığı sordunuz mu kendine? Aynı şey erkek için de geçerli, bir kadında erkeğe şiir yazıyor olabilir.

• Zaten dikkat edersen kadın şair hemen hemen yok gibidir şairler erkek olur. Eğer erkek başka birine aşık olsaydı ona şiir yazardı yani o şiiri yazdıran aşk duygusu insanın kendi içindedir karşıda değil. Kadın sadece o duyguları harekete geçirir.

• Eğer neden bana değil de başkalarına yazılıyo diye sorarsan. Bunun temel sebebi kadın güce tapar erkek güzelliğe. Bu herhangi bir güzellik olabilir erkeğin hangi güzellikten etkileneceğine bağlı. Şiir de zaten güzelliğe yazılır güce değil.

• Bir kız benden hoşlanıyodu benim ona karşı duygularım yoktu ozaman sonra ben buna aşık oldum bu seferde o bakmadı hatta bendeki bu duyguları sezince benden kaçtı bende ona bir kaside yazdım bildiğiniz aruz ölçüsüyle falan küçük bir deftere yazdım 98 beyit gel son beyiti ol diyede teklif ettim hiç bir b*k olmadı söyleceklerim bu kadar

0|0
    0|0
  • Kıza her gün şiir yazdım. Akrostişin dibine vurdum. Okuyan arkadaşları aşık oldu, kızda tık yok. Ondan sonra ama seninle konuşmak hoşuma gidiyor diyor. Gitmesin dedim bitirdim. O şiirlerinde ilhamı olan kadınlar işte benimki gibiydi. Boşu boşuna yazıldı hepsi çünkü hepiniz sözde şiir seviyorsunuz.

0|1
    0|0
    • ağzına sağlık be kardeşim!

• Maalesef gerçekler kardeşim. Ondan sonra bir de artık niye mesaj atmıyorsun diyor.

• Ama işte olmadı. Neyse kendi bilir gitsin odunun biriyle çıksın da göreyim onu.

• Norwich city - İpswich KG
    Easburg - Göteborg 1/0
    İtalya - Almanya 2
    Rize spor - Beşiktaş Ü
    Antalyaspor- Fenerbahçe 0

Astokriş şiir al sana kadın

0|0
    1|0
  • Benim de üç tane yazmışlığim var sevdiğime biri akrostiş bayağı sevinmişti..

0|0
    0|0
    • Ya amatör şiirlerden bahsetmiyorum tabi ki onlar da güzeldir ama bahsettiklerim farklı..

• Kişiye özel olması amatör ya da profesyonel yapar şiiri

• Demek istemediğimi anlamadınız ama neyse

Kızlar Ne Diyor 8

• Nasıl kadınlarmış ki dedin ya kadınlar çok mükemmel oldukları için değil o adamlar çok güzel sevebildikleri için güzel o şiirler :)

0|0
    0|0
    • Kadınlar mükemmel değil zaten kimse anlamamış bunu demek istediğim neden öyle güzel seven insanlar sana bana değil de onlara yazmış anlatabildim mi? Onların mükemmel sevebildikleri aşikar ama kadınların yaptığı şey de sevdirebilmek.

• Odunları sevmekten ne zaman bıkıcaz merak ediyorum gerçekten de :D
      15 yaşımdayken bana da yazmıştı bir çocuk ama o ergenlik halimdeyken bile bu nedir dedim o kadar berbattı :D çocuk şiirinde anne ayı gibi anaçsın gibi bir şey yazmıştı sanırım

• :D:D:D hahahha

• Senin bu ellerinde ne var bilmiyorum tuttukça güçleniyorum, kalabalık oluyorum.

Bir ellerin bir ellerim yeter belleyelim yetsin.

Ne güzel duygular ama değil mi ^.^

0|0
    0|0
    • Göğe bakma durağı?
      Tomris uyara yazılan bir şiir daha..

• Sansli kadinlar hemde çok sansli.

0|0
    0|0
  • Ah onlar varya onlar.. Leyla & Mecnun diyelim, Leylaya o kadar şiir yazdıda noldu sanki. O kadar dağ deldi. Ama sonucta aşkı için çöllerde gezen Mecnunda Leylasına kavusamadı. Ama yüzyıllar sonra insan diyor aşka bak bee :D

0|0
    0|0
    • Kavuşsalar efsaneleşemezlerdi zaten, romeo ve jülyet, Leyla ile mecnun daha bir sürüsü.
      Kaç yüzyıl geçmiş aradan hala ne güzel aşkmış diyoruz bundan daha güzeli mi var :D

• Bunun için ilk önce şair ruhlu adamlar gerekli.

0|0
    0|0
    • O da ben de yok işte.. Çevresinde böyle bir adam olan varda ne mutlu

• ADINA ŞİİR YAZILMAMIŞ KADINLARA SELAM OLSUN..

0|0
    0|0
  • kıskanıyorum ben sadece

0|0
    0|0
  • Beeen :) ama hic haketmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...