Moskova ile ilgili bir soru?

Turistik seyahat amacıyla Moskova'da bulundunuz mu? Halk İngilizce bilmiyormuş ve tüm tabelalar Rusça'ymış. Bu benim için problem, tatilimin yarısını Kiril Alfabesi'ni sökmeye çalışarak geçirme fikri hiç cazip değil açıkçası ama görmek istediğim bir şehir. Tek başına bir bayan için zor bir şehir midir Moskova? Daha önce orada bulunanlar fikir verebilir mi?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Moskova kozmopolitik bir sehir ve turistlere alisik. Herkesin sular seller gibi ingilizce bilmemesine ragmen, yine de derdini anlatacak kadar bilen insan cok. Ayrica Türkce bilen Türklere, Azerilere ve Ruslara denk gelme ihtimalin de yüksek.

Moskova'ya indiginde, turistlere bilgi veren ofislere/bürolara gittiginde, sana muhakkak yardimci olurlar. Yanlis hatirlamiyorsam, cogu dilde sehri tanitan, ilginc yerlerini gösteren haritalari da ücretsiz veriyorlar. Kiril alfabesine gelince, aslinda o kadar da zor degil. Ama dedigim gibi, Moskova turistlere alisik bir kent oldugundan dolayi, cogu seyin latin harfleriyle yazilmis versiyonlarini da bulacaksin.

Tek basina bayan icin zor bir sehir degil. Zaten Rusya genelde bu konuda kültür olarak Türkiye'den cok farkli. Ama büyük bir sehir oldugu icin, hemen her büyük sehirde bulunan potansiyel suclar (yankesicilik vs.) Moskova'da da oluyor dogal olarak. Yaninda pasaportunun kopyasini tasirsan, senin acindan avantajli olacaktir, cünkü Rusya'da böyle bir mecburiyetin var turist olarak. Ayni zamanda gittigin otelin seni yerel yönetime kaydettirmesi gerekiyor.(Bir nevi Türkiye'deki ikametgah gibi). Eglenmek icin de sehrin popüler mekanlarini secmende fayda var. Moskova'nin dünyanin en pahali sehirlerinden biri oldugunu unutma sakin.

Taksi kullanacaksan, yerel birisinden yardim almani salik veririm. Caddede herhangi birisine ingilizce sorup yardim alabilirsin. 3 kisi bilmezse 4. sü kesinlikle ingilizce bilir. Taksi ile önceden pazarlik ederse, kaziklanma ihtimalin de sifira inmis olur. (Buradan rus hastasi ergenlere de bir tüyo, bu sekilde hatunlarla muhabbete girebilirsiniz ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ben daha önce 5 kez gittim.. dil konusunda çok sorun yaşamazsın.. tek başına bir bayan için istanbuldan daha tehlikeli değil.. ayrıca kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir şehir.. pahalı olması dışında pek bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum fakat taksi şöförlerine dikkat..

0|0
    0|0
  • tek başına bir erkek için zor olur sanırım :) ayrıca bu zamanlarda moskovaya gitme düşüncesi pek sağlıklı olmayabilir derim ben sadece.

0|1
    0|0
  • rus sevgilim moskovalı süper mini etek giyiniyor bu onlar için bir gelenek...
    süper mini etek giydin mi problem yaşamazsın...

0|0
    0|0
  • Izniniz olursa bir xper alıp cikicam

0|0
    0|0
  • Ruslardan adam olmaz zaten boş ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...