Bu resim size ne ifade ediyor? Anlamını tam olarak bilen var mı? Ne olarak adlandırılıyor bu işaret?

mycclub.org/.../siyah-beyaz.jpg
Bu işareti çok beğeniyorum bana çok anlamlı geliyor.. Sizde neler çağrıştırdığını merak ediyorum.. İsmini bilmiyorum bilen varsa yarıca söylerse sevinirim.. Resme bakınca ilk aklınıza gelen şeyi yazar mısınız? Katkıda bulunduğunuz için şimdiden teşekkür ederim :D

0|0
12|23

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• iyilik ve kötülük.. adıda iyilik ve kötülük sembolu olarak bilinir ve bunun hikayesi vardır.. Yaşlı Kızılderili reis kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz diğeri siyahtı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de olduğunu, hem niye renklerinin illede siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla sordu dedesine;
    -Dede bu iki köpeği niye hep kulübenin önünde tutuyorsun? Hem de niye biri siyah diğeri beyaz?

Yaşlı reis, bilgece gülümsedi ve torununun sırtını sıvazladı ve:
    -Onlar benim için iki simgedir.
    Çocuk :
    -Neyin simgesi?
    -İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen gördüğün şu iki köpek gibi, iyilik ve kötülük durmadan içimizde mücadele eder. Onları seyrettikçe ben hep bunları düşünürüm.
    Çocuk, sözün burasında, mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:
    -Peki hangisi kazanır bu mücadeleyi?
    Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa :
    -Hangisi mi evlat? Ben hangisini beslersem o kazanır!

0|0
    0|0
  • Her iyiliğin içinde bir kötülük her kötülüğün içinde bir iyilik. Ben ise bunun hikâyesini öğrenmeden önce bunu zekâ bağdaştırmıştım, başka şeylere uyarladığında da sorunsuz çalıştığını düşünmüştüm. Her şeyin iki olduğunu söylememin esin kaynağıydı

0|0
    0|0
  • Her şey, iki kutupludur ve birbirine karşıttır
    Değişim ve kutuplaşma aynı süreçte işler ve kutuplar birbirinin özünü karşıtında barındırır. Her şey, hiçlikten doğar doğmaz kutuplaşma da başlar.

0|0
    0|0
  • İlk bakınca içimi karartan bişey :) böyle aksiiii nelaeet pislik bir görüntüsü var :) ama anlamı iyi :) anlamı anlamlı :)

0|0
    0|0
  • Yıng Yang degil mi o ;)

0|0
    0|0
    • ying yang miymiş ismi.. teşekkür ederim merak ediyordum ismini:D peki sana ne anlatıyo bu resim?

• dişi ve erkek anlamına geliyo diye biliyodum farklı kutupları anlatıyor heralde .

• hiç bir şey

0|0
    0|0
  • ying yang, aklıma Çin bayrağı geliyor bunu görünce.

0|0
    0|0
  • Denge

0|0
    0|0
  • her iyi şeyin içersinde bir kötülük her kötü şeyin içindede bir iyilik vardır salt niyi ya da kötüü yoktur hiç bir zaman

0|0
    0|0
  • Yansıma

0|0
    0|0
  • her kötünün içinde bir iyi her iyinin içinde bir kötü vardır

0|0
    0|0
  • yin yangdır bu , evrenin karşıtlıklarının içiçe ve dengeli olduğunu anlatır kısaca

0|0
    0|0
  • İyilik ve kötülük arasındaki dengeyi anlatıyor

0|0
    0|0
  • Karanlığın aydınlık, aydınlığın karanlık olduğunu gösteriyorda olabilir. Kendi yorumumca öyle

0|0
    0|0
  • İyilik ve kötülük , barış ve savaş, seks ve aşk :d temsili :d

0|0
    0|0
  • karanlık ve aydınlık iyilik ve kötülük

0|0
    0|0
  • Yin yan mıydı ne iyiliğin içindeki kötülük ve kötülüğün içindeki iyiliği temsil eder

0|0
    0|0
  • Su beyaz şey sperme benzer vallaha kuyruğu felan

0|0
    0|0
  • ying yang felsefesidir her iyiliğin içinde kötülük her kötülüğün içinde de iyilik vardır anlamı

0|0
    0|0
  • Denge işareti
    Yin-yang felsefesiyle alakali

0|0
    0|0
  • Orside diye adlandiriliyor bildiğim kadarıyla en güzel aciklamasida her iyilikte bir kötülük her kotulukteyse bir iyilik vardır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Renklerin dengesi ve anlam butunlugu olarak; iyilik kotuluk gibi cağrisimlar yani şoyleki; iyi ve kötü iç içe celiskili ve farkli bir durum olsa gerek :)

0|0
    0|0
    • bir çok anlamı var zaten.. artık kime ne anlatıyor oda ruh haline bağlı :D

• Ying yang kk
    anlamıni bilmiyorum ama bana
    her iyinin içinde bir kötü her kötünün içinde bir iyi vardır diyor:)

0|0
    0|0
  • Her iyiliğin içinde bir kotuluk her kotulugun icinde bir iyilik vardir

0|0
    0|0
  • Her iyiliğin içinde bir kötülük , her kötülüğün içinde bir iyilik vardır.

0|1
    0|0
  • Her iyiliğin içinde bir kötülük, her kötülüğün içinde de bir iyilik vardır

0|0
    0|0
  • Zıtlıklar düzgün insanların şerefsizleri çekmesi gibi ^^

0|0
    0|0
  • kısır döngü

0|0
    0|0
  • Her iyiliğin içinde ufak bir kötülük, her kötülüğün içinde ufak bir iyilik vardır vs vs

0|0
    0|0
  • Iyiligin icinde kotuluk, kotuluk icinde iyilik

0|0
    0|0
  • Space

0|0
    0|0
  • Denge. Bende çok severim bu sembolü.

0|0
    0|0
  • Her iyiligin icinde bir kötülük her icindede bir iyilik vardır demek