Tarih/Tarih öğretmenliği bölümlerinde okumuş yahut okumakta olan var mı arkadaslar? Memnun musunuz?

Tarih/Tarih öğretmenliği bölümlerinde okumuş yahut okumakta olan var mı? Memnun musunuz?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• haha tam adamına sordun dokuz eylül üniversitesi tarih öğretmenliği okuyorum ben akademik kariyer yapmayı planlıyorum üniversite de kalıcam .. valla hocalarımız çok fena bizim epey bir çektiriyorlar ama yinede memnunum boş geçmedi senem çoook şey öğrendim tarih bambaşka bir şey kitaplarda arkeoloji çalışması yapmak gibi her seferinde yeni bir şey öğreniyorsun .. öğretmenlik olarak da bence ilerde önü açılacak niye dersen çünkü orta okulda branj öğretmenlerine dönerse eğer iş ki öyle gözüküyormuş öyle diyorlar o zaman iş sahası açılacak zaten kontenjanlarda azaltılmaya başladı bilmiyorum yani ben sevdiğim için sorun değil hiç olmadı araştırma görevi olarak rutubetli tarih kitaplarının arasında yaşlanırım :D

1|0
    0|0
    • ah rüya tam beni anlatmışsın tarihe aşığım ben de ama moralim çok bozuluyor ben de tarih öğretmenliği okuyorum ve acaba hata mı ettim diyorum çok sevmeme rağmen...

• çok sevindim meslektaşım :D ilerde umarım birlikte çalışmalar yapabiliriz :) bakarsın şu yurt dışına giden tarihçi grupların içinde oluruz :)

• :-)))

Erkekler Ne Diyor 1

• önü açık olan bir meslek değil.dersanelerde iş bulabilirsin devlette alım çok yok diye tahmin ediyorum 2-3 tane tarih öğretmeni oluyor genelde.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• açıkçası gerçekten istiyorsan önünün açık olup olmadığına bakma..

öğretmen mi olmak istiyorsun yoksa ben tarihçi olucam mı diyorsun? bence bunu sor kendine...

bana göre fen edebiyat zor ama diğerlerine göre her şeyin temelini öğreniyorsun...mesleğini sevenler için ideal yer.

1|0
    0|0
    • çok doğru bir noktaya değinmişsin matesis, aslında önemli olan yüreğinin evet deyip dememesi. ben eğitim fakültesinde okuyorum formasyon sıkıntısı yok ve seviyorum aslında

• haklısın aslında biz hep işin mekanik boyutunu düşünüyoruz aslında olay sevgide bitiyor.. inşallah üniversitede kalma olayı olur. çok teşekkür ederim yorumun için.

• olur tabi :)

rica ederim...

• öğretmenliği bilmem ama bölümlerin önü pek açık değil formasyonda kalktı zatenn benim arkadaşım tarihte okuyoo haa dersleri iyi ama çalışman gereken bi bölüm sürekli ezber yapacağın bi alan olacak..

1|0
    0|0
    • öğretmenlikse nasıl sence? eğitim fakültesi?

• valla o yüzeysel geçmek okuldan okula değişiyor .. bizim okul bildiğin tarih bölümü gibi eğitim veriyorlar :) o yüzden bölümmüş öğretmenlikmiş pek fark yok 3 saatlik dersi beş saat yaptığımızı bilirim ben bu sene çok zordu ilk sene olmasına rağmen

• bizimki de çok çok ağır geçti rüya gerçekten.. çok zorlu bir seneydi.

• Arkadaşım bölümünü okuyordu biraz zor ama güzel bölüm. Yalnız bölüm okuyacaksan iyi düşün formasyon da kalktı sanırım o yüzden ileride pişman olma seçtiğin bölümle ilgili. Yani iş açısından seçeneğin çok az gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...