Sizce modern dünya düzeni nasıl olmalıdır?

sadece memleketi değil dünyayı kurtaralım varmısınız. sıcak içeceğimizi alalım geyiği demleyelim. ben sıcak bir çay aldım kendime. ister ütopya olsun ister bilinen bir model. anlatın aklınıza gelen ne varsa

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Önce 1000 kişilik bir grup üst düzey ajan, şu dünyayı yönettiği sölenen aile ve grupları etkisiz hale getircek. silah ve uyuşturucu üretim ve satımını kontrollerine alacak. tüm dünyada belli noktalarda karakol kuracak ve sıkı yönetecek sonra koltuk için her şeyini satmayacak insanlardan yeminli bir grup kurulcak. kişi başına düşen milli geliri yüksek olan ülkelerde aile başına mecburi bağışlar, çocuk evlat edinme mecburiyeti, başka ülkelerde hizmet verme ve yardımlaşma mecburiyeti olacak. al sana ütopya!!:)) çok mu saçma oldu 😀

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• önce kapitalist sistemi çökertelim, devlet liderlerini çökertelim.
    ardından herkesin gerçekten ne iş yapmak istediğini, ya da neler yapabileceğini öğrenip ona göre iş verelim.
    bu yapılan işlerden herkes kendisine ve ailesine yetecek kadar alıp, halledip geri kalanını belli yerlerde kurulan halk için yapılan depo vs buna benzer yerlerde toplayalım. ihtiyacı olan yaptığı iş karşılığından istediğini alsın.
    kimse hakkından fazlasını almazsa dünyada böylece açlık kalmaz.
    açlık kalmayacağı için savaşlarda çıkmaz.
    amaaan sadece hepsi hayal işte..
    ya da dünyayı gerçekten çocuklar yönetsin :) ne eğlenceli olurdu

1|1
    0|0
    • islam düzenine uzak değil anlattıkların

• ay pardon yanlış okumuşum yazdıgını çok özür dilerim..

• :))) kimi ülkeler sözde şeriat falan uyguluyo ama hikaye tabii...

• Ben artik bu dunyada dinsel, etnik, Ulusal ya da baska kimlik ve sebepler adina cinayetler katliamlar islenmesini istemiyorum dunyamizin daha yasanabilir bir yer olmasi icin artik baris istiyorum silahlardan once insanlar konussun istiyorum uluslarasi baris platformlari kurulsun ve renginden dilinden ve dininden dolayi kimsenin ayrilmamasini ve insana insan oldugu icin deger verilmesini vede tuketime endeksli bir dunya halki istemiyorum gun gelip son yiyecek ve temiz son su tukendiginde insanlar paranin herseyi satin alamayacagini anlayacaklar ve cok gec olacak

1|0
    0|0
    • mandela ghandi sayıları artsın diyosun. bush rte gibi tipler yok olsun diyosn

• nelson mandela vefat ettiğinde üzülmüştüm, gandi'nin hayatıda hayranlık verici, bush dan nefret ediyorum, rte sevmesemde ne olursa olsun seçilmiş ve türkiyeyi temsil etmekte olduğu için hakkında daha ileri konuşmak istemem

• öyle seçeninde seçileninde... okadarseçim hilesi var. utanmadan suçu kedilere attılar

• Malcolm x ciyim.. hakların savunucusu.
    Yaşasın tam bağımsız dünya, kahrolsun kapitalizm. :)

Dünyayı değiştiremeyiz, her zaman dönecek. döndükçe sistem çökecek..

Biraz daha zorlarsam şiir yazacağım.

1|0
    0|0
  • Modern dünyanın olması için geri kalmış ülkelerin yok edilmesi lazım. Bizim ülke de geri kalmışlardan bence. İflah olacağını sanmam :D

0|1
    0|0
  • Erkekler olmadan :D

0|1
    0|0
    • çekilmeezzz... kadını öldüren kadın dırdırı. biz dengeliyoruz bir derece

• ortak olmak varken paylaşmak varken görev ayrışması doğru değil. ayrıca kadın kadını çekemez

• Erkek ne yazikki ailesiyle paylaşmayı bilmiyor

• Biz burada dünyayı kurtarsak ne değişir.. ve herşey modern olmakla bitmiyor ne yazık ki..

0|0
    0|0
  • Çay, Film, Çikolata olsun bana yeter.

0|0
    0|0
  • Dünyada herşey serbest olsun. her türlü cinayet zina aklına ne gelirse (!)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çalışmak olmasın bro.

0|0
    0|0
  • 3 dünya savaşını başlatalım

0|0
    0|0
  • Kendi ulkemizde kendi topraklarimizda sozumuz gecmiyosa. O iş biraz kasar

0|0
    0|0
  • ah ah öyle doluyum ki bu konuda. ne 2000 karakter yeter ne klavye dayanır anlatmama :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...