Yılda kaç kitap okursunuz?

Okumayı sevenleri görelim bakalım..
Yılda ne kadar okursunuz, aldığınız kitapları nasıl seçersiniz söyleyin bakalım :)

Güncellemeler:
Güzel cevaplar geldi
Teşekkürler herkese :)

0|0
37|25

En İyi Erkek Görüşü

• 330 kitap sanirim. Ama 30 eksik ya da 30 fazla olabiliyor. Philosophy kitaplari okurum general olarak ve world literature. Roman, essay ya da siir okuyorum. Psycology disinda her sey okurum aslinda ama popular culture sacma seyler okumam. Buyuk kitapcilardan ya da sokaktaki second hand itapcilardan aliyorum.

0|2
    0|0
    • Bravo! Yaklaşık günde bir kitap bitiriyorsun yani? Dakikada kaç kelime okuyorsun?

• Seni tanımak ve burada görmek güzel :)

Kızlar Ne Diyor 37

• Aaa sen:))) Kitabına göre değişiyor... Kimi haftalarca sürüyor, kimisi 3 günde bitiyor...

0|1
    0|0
    • aaa sen de mi kitapseversin :)) ne tür kitaplar okursun genelde peki.

• Hmm psikoloji, bilim, din, felsefeden tavsiyen var mı bana :)

• Birçok yazar güzel yaklaşımlar sunabiliyor... Fakat sadece bazıları, seni hiç ummadığın gelişimlere taşıyabilecek kadar Farklılar... Farklı olanlarını gördüklerim, kişisel gelişimden Tuğçe Işınsu, din alanından Lütfi Filiz...

• Baya okuyorum :D Sorun yok bu konuda okumaya devam... :)

0|1
    0|0
  • Hic bir türü ayird etmeksizin okuyorum. Haftada en az 3 kitap bitiyor. Kitap yaşam tarzima eklemedim onsuz eksik kaliyor bir yanim gibi :)

0|1
    0|0
    • harika, takdir ettim valla.. en çok hangi türleri seversin peki :)

• Uk hafif gelir tabii :) yavaş okursan daha iyi sindirerek okursun diye :))

• Ibni Sina nın kitabı da çokmuş, adını söylersen yayınevini filan bulurum heralde :)

• Yazaların veya kitaplara bakarak seçerim saymıyorum okuduğum kitapları

0|1
    0|0
  • yılda 20 kitap sayısını düşürmemeye çalışırım. tabi okumaya değecek yazarlar bulduğum sürece.

0|1
    0|0
  • Haftada bir kitap bitiririm genelde, yani 40 45 tane falan okuyorum. Konusuna göre aşk veya polisiye ise alırım.

0|1
    0|0
  • Su aralar yogun oldugumdan dolayı okuyamıyorum ama bir kitabi elime alinca 1 gün icinde biter bitirmeden uyuyamam

0|1
    0|0
    • bravo o zaman sana. ne tür kitaplar okumayı seversin peki

• biliyorum. 2 ile çalıştı zaten ama 1 ve 3 te başka işler yapıyor. teşekkür ederim :)

• rica ederim ☺

• Ramazandan beri haftada 2-3 giderken son kitap çok sarmadi o yuzden takili kaldim ona

0|1
    0|0
    • Onu pas geçseydin :) çok okuyanlar alıp bitirmek yerine aynı anda birkaç kitap okurlar

• Hoşlanmiyorum oyle :) pas gecmekte istemedigimden oyaladi beni

• en az 20 tane okurum. aldığım kitaplar fantastik romanlar, kişisel gelişim, Allah sevgisi ya da sürükleyici seriler. psikolojik roman da okurum. genelde yabancı yazarların kitaplarını okuyorum. 600 sayfalık bir kitabı 2 günde bitmiştim en büyük rekorum. aldığım kitap mutlaka orjinal olmalı korsan kitapları sevmiyorum. aldığım kitabın kapağı sayfaları düzgün yıpranmamış güzel olmalı. ve kitap benim olmalı :) okuduktan sonra kitaplığımda kalmalı. ödünç almayı ve vermeyi sevmem kitapta çok bencilim :)

0|0
    0|0
  • saymadım ki hiç...

orhan pamuk bitirdim en son, masumiyet müzesi. tavsiye ederim :)

0|1
    0|0
  • Hiç saymadım ama kitap okumayı çok severim bir kitabın ömrü iki gün ancadır benim için

0|1
    0|0
    • hmm çok iyi. genelde ne tür kitaplar okuyorsun peki

• mutlu sonlu bişeyler bulalım sana :) ağlamak için haberleri okusan yetmez mi :)

• İşte haber okumayı dinlemeyi hiç sevmem ben

• Saymadım ama değişşiyor genelde o yılki durum olaylar, yoğunluk felan yani
    Ama çok okuduğum kesin

0|1
    0|0
  • en az 20

0|1
    0|0
    • Güzel. Ne tür okumayı seversin roman mı?

• Öneriye göre okuyorum. Baska insanlardan hatıralar buldugum icin 2. el kitapları tercih ederim. En son vesikalık cıktı icinden

• 2-3 günde bir kitap bitirdiğimi düşünürsek 100'ü geçer herhalde

0|1
    0|0
    • Bravo. Ne tür okursunuz genelde?

• Thomas Hardy'nin Tess adlı bir romanı var. Okumanı tavsiye ederim.

• hmm baktım filmleri de yapılmış. teşekkürler

• Hiç saymadım.

0|0
    0|0
  • hemen hemen ayda 3-4 tane bitiririm

0|1
    0|0
    • iyiymiş. ne tür seversin genelde peki?

• aslında tam bir tarzım yok aşk romanı bile okuyorum tübitakın yayınladığı serileri bile okuyorum felsefi kişisel gelişim falan da ilgimi çekiyor

• 10 12 tane :)

0|1
    0|0
  • 30 40 vardir

0|1
    0|0
  • Orta halliyim 20 tane okuyorumdur kanka

0|1
    0|0
    • eyvallah, okumaya devam. roman mı okuyorsun sen de

• Karışık kanka ya fikir daha fazla sevmeye başladım

• ben de öyle. iş dünyası, tarih, psikoloji, din, mesleki, kişisel gelişim.. gibi mesela

• Şu ara okumadığım klasiklere sardım.. dostoyevski den başladım fakat yaz olunca kitap okumak gelmedi içimden ne yalan söyleyeyim.
    Yılda 4 tane bitiriyorumdur ortalama 3 de olabiliyor..

0|0
    0|0
  • Okudugum her kitabi kaydettigim ve onun hakkinda yorum yaptigim defterden az once 2012-2013 arasina baktim 72 kitap okumusum

0|0
    0|0
    • Güzel bir alışkanlık. Tebrikler. Ne tür okursun genelde?

• Kurgu, polisiye, ask, gerilim, cinayet, fantastik kisacasi genelde roman

• Hocaların insafiyetine kalmış :D

0|0
    0|0
    • çok mu iş veriyor hocalarınız :)

• :D hocalarınız genç, bölüm de tr de tek galiba :) uzay mühendisi misin kardeş :)

• Haha yokya o kadar farklı bişey değil :)

• en 40 falan oluyordur

0|0
    0|0
  • Lisede sayfa sayısını hesaplardık 10.000 sayfayı geçmiştim.

0|1
    0|0
  • 30 -35 tane... Hislerimle seçerim. Hislerim mutlaka beni okumama gereken kitaba yönlendirir ve mutlaka o kitabın içinde bana ışık olacak bir cevap bulurum. Yani hislerim rehberimdir.

0|0
    0|0
    • iyiymiş. ne türler okursun peki genelde

• ne güzel. kişisel gelişim ben de severim. kg çok geniş bir alan sen ne üzerine yazıyorsun? ve basıldı mı yazdıkların

• Kişisel gelişim & spiritüel benim alanım. Evet iki tane yayınlanmış kişisel gelişim kitabım ve köşe yazılarım var.

• 20-30 tane felandir heralde. Gün geçtikçe. sayisida azaliyo. eskisi kadr okuyamiyom artik
    Ders çalişiyom

0|0
    0|0
  • Cok fazla okuyorum 20 25 belki daha fazla. Bazen bir kitaba cok baglaniyorum ne yemek ne bisey onu bitirene kadar odamdan cikmiyorum.

0|0
    0|1
  • üniversiteye başlamadan önce baya bir okuyordumda sonradan azaldı ne yazık ki

0|0
    0|0
    • enteresan. ben de lisede pek vakit bulamazdım test çözmekten

• Lisedeki altyapı eksikliğinden mi acaba :) ünide herseye vakit olur yaa :)

• altyapıdan değilde lisede yüksek notu umursamazdım gçeyim yeter derdim. üniversitede biraz kastım ortalama iyi olsun diye o yüzden

• 60 kitap rahat okurum. Genelde ismini ve kapağını beğenerek alırım her zaman beğenirim.

0|0
    0|0
  • Ben kitapları netten okuyorum. Wattpad diye bir site var hem okuyorum hem yazıyorum. :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    7

Erkekler Ne Diyor 24

• Felsefe ve psikoloji uzerine 25-30 kitap okurum.
    Ama suradaki kizlara baktim da cogu kitap sevdalisi... hepsi entel gorunmeye calisiyor... oysa ask kitabi haric bir sey okumuyorlar.. o zaman nerede bizim bu turkiyedeki kitap okumayan ortalamayi dusuren kisiler?

0|1
    0|0
    • Onlar soruyla ilgilenmedi bence :) birkaç erkek var aşağıda hiç okumayan. Gençler idare eder az da olsa okuyorlarmış. Ama roman fayda bakımından neredeyse film gibi, daha çok eğlenmeye yarıyor. Kitap diyince önce bana ne katacak diye bakarım ben

• Eskiden senede 35-40 kitap okurdum. şimdi en fazla 25 kitap okuyorum. yeni çıkan tarih, araştırma, işletme kitapları dışında roman okumayı severim. bilim kurgu ve uzay ilgimi çekmez.

0|1
    0|0
    • İşletme kitapları benim de ilgimi çeker. Tavsiye verebilir misin

• Üzeyir garih: yönetim ilkeleri ve yönetim teknikleri adlı seri iki kitap güzeldir. aynı yazarın, gençlere tavsiyelerini de çok beğenmiştim. A'dan Z'ye Pazarlama (Kotler) de önerebileceğim bir kitap.

• 10 civarı.

0|1
    0|0
  • herhalde 30 veya 35 civarıdır..

0|1
    0|0
  • Bu yıl 4-5 tane okudum ama iki tane daha var bitirmem gereken. Birisinin yarısı bitti.

0|1
    0|0
  • Kitap okumayı severim. 60 civarı oluyordur. Her hafta 1 ya da 2 kitap bitiriyorum.

0|1
    0|0
    • güzel, tebrikler. ne tür okursun genelde?

• Normalde polisiye, gerilim, psikolojik, gerilim, fantastik okuyordum. Bu aralar Oğuz Atay kitaplarına başladım onları okuyorum.

• Yılda minimum 120 kitap. Üç gün falan sürüyor bitanesi.

0|1
    0|0
    • güzel. ne türler seversin peki

• hmm eyvallah teşekkürler.
      m. a. ve y. b. ben de okumuştum.
      psikolojide n. t. biraz yüzeysel anlatmış gibi geldi. doğan cüceloğlu ve üstün dökmeni daha çok sevdim :)

• Üstün Dökmen favorim ama unutmuşum onu. Programını seyrederdim Küçük Şeyler diye bir programı vardı. Çok fazla derine inince de ben sıkılmaya herşeyi sorgulamaya başlıyorum bu sefer. Ayarım fazla bozulmasın diye fabrika ayarlarımla oynamıyorum pek :))

• 15-20

0|1
    0|0
  • her yıl bir sayfa şu an 15. sayfadayım :)

0|1
    0|0
  • pc deki okuduğum yazıları saysak olmazmı knk illa kitap mı olcak :)

0|1
    0|0
    • Kitabın yeri ayrı

• Bilgi :D
      Kızlar Hakkında Bir çok şey öğrendim bu sitede mesela :)
      Veya Tanımadan Birine Yardım Etmeyi Ve Gerçekten Bir Sözle Mutlu olacak İnsanlar tanıdım :)

• Tebrikler :) bu da güzel

• 5 tane anca okurum

0|1
    0|0
  • 50 ye yakın okurum.

0|1
    0|0
  • Şuana kadar aldığım hiçbir kitabı bitiremedim

0|1
    0|0
  • Hiç okumam

0|1
    0|0
  • hiç okumam xd

0|1
    0|0
  • kafama göre.)

0|1
    0|0
    • yani çok mu :)

• kardeş valla bakarsın her ay 2 3 kitap bitirirm bir bakarsın koca sene 5 kitap bitirmişim biraz senenin durumuna bağlı zaman durumuma yani o iş

• her ay en az bir kitap bitiyor. genelde felsefe ve dünya klasikleri severim. kitap okumayı sevmemde sofie'nin dünyası kitabının önemli yeri var. tabi dündar kılıç da çok okurdu. ramiz dayı da ama en önemlisi ATATÜRK

0|0
    0|1
    • Sofinin dünyasından sevdiğin bişey aktarabilir misin :) okumadım ama merak ediyorum

• İlgi alanlarına da bağlı. Dünya ve Türkiye hakkında nerdeyse hiç anlatılmayan meseleler için Oktay Sinanoğlu'nun herhangi bir kitabını al başla mesela. Bir de ülkemizin en büyük aydınlarından Cemil meriç'in "bu ülke". Kişisel gelişim için dale carnegie.

• teşekkür :)

• Nerdeyse hiç

0|0
    0|1
  • Çok fazla :D Ailem artık okuma diyor o derece :D

0|0
    0|0
  • son kitabı 7. sınıfta okumuştum

0|0
    0|0
  • 1-2 arası. Onları da tam bitiremem. Ödev diye başlarım, geniş özetini okuyarak bitiririm.

0|0
    0|0
  • yarım :D

0|0
    0|0
    • iki yılda bir mi :)

• yo yarısını okuyup bırakıyorum bir yıl içinde ahaha :D daha duruyo ocak Şubat gibi almıştım daha da okumam bu sene sonuna kadar :D

• arada sırada tabelaları okurum

0|1
    0|0
    • yazarı belli değil ama onların. bide sırası karışırsa anlayamazsın

• ya ben okuyom yga

• ebook aldım geçen 10 yılda okuyamadığım kadar kitabı 1 sene içinde okudum kitap almaya üşeniyormuşum demekki herkese tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • enteresan :) ebook reader mı aldın? kolaylık sağlıyor sana demek ki

• evet ebook reader kindle tavsiye ederim elimin altında binin üzerinde kitap var kafam hangisini eserse açıp okuyorum öbür türlü para verdim bu kitaba sonuna kadar okumam lazım triplerine girmiyorum

Yükleniyor...