Ülke insanımızın kitap okumaya soğuk bakması nasıl karşılıyorsunuz?

(Genelleme yapmıyorum ama çoğu insanımız böyle)?

Lüzumsuz şeylere para verip alırlar ama bir kitap almaya gelince ''çok pahallı'' diye söylerler. Çevremdeki çoğu insan kitapların zaman kaybı olduğunu söylüyor. Doğru yolu göstermeye çalışsamda kendi bildikleri yoldan gidiyorlar malesef..

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• İstendiğinde bulunuyor uygun fiyatlı kitap insam yeter ki okumak istesin ayrıca satın almak zorunluluk değil kütüphaneler var.
    Geçen hafta kitap şenliğinden 5 kitabı 15 liraya aldım.
    Bizin insanımız beyin faaliyetlerini sevmiyor maalesef, koyun gibi biri gütsün onları, okumak neymiş?

0|0
    0|0
    • Bu soruyu lütfen günün sorusu olması talebiyle yönetime gönder.

• İşin aslı kitaplar pahalı hadi de ki para yok, e git ödünç alabileceğin bir yere...

• Bahane üretilmez zaten bu konuda. İsteyen alıp okur ama milletimize zor geliyor :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Malesef insanlari degistiremezsin. Ben annemle babama kitap okutmak icin onlerine kadar getiriyorum , hatirlatiyorum, televizyonu kapattirip kitap okuyorum ama olmuyor. Sana tavsiyem dogru yolu gosterme cabalarini cocuklar uzerinde harca! bari gelecegimiz boyle olmasin:) yani ben oyle yapiyorum:) Bunun sebebi cahillik filan degil sadece evet kitaplar pahali ve bazi insanlar kendini gelistirmeyi temel ihtiyaclardan biri olarak gormuyor halbuki oyle!

0|0
    0|0
  • telefon giysi v. b şeyler alırken paranın kıymetsiz olduğunu düşünüyorlar. Ama mesela bir kitabın fiyatının 20 tl olduğunu duyunca dudakları uçukluyor. Sosyal medya insanları fazla etkiliyor. Onların cabizesine kapılıyorlar. Yüzeysel mutluluklarda kendilerini bulmaya çalışıyorlar. Psikolojik olarak ele alırsak eğer bazı insanlar çözümü depresyonda buluyor. Oysaki bazı kitaplar nasılda insanın kalbine dokunur. Çocukluğuna götürür kimi zaman. Belki de kendini bulmasını sağlar kim bilir?

0|0
    0|0
  • tayyip kitap okumayı yasaklasın millet sokaklara dökülüp kitap okur. yasak olmayan cazip gelmiyor bize

0|0
    0|0
  • Nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu maalesef insan değil.

0|0
    0|0
  • Bence aileden gelmiyor benimkiler asla okumaz ben cok okurum, kitaplarin fiyatlarinin bir hayli yuksek olmasi da etkili fakat her seye ragmen insanlarin kitaplardan uzak durma aliskanliklarini anlayabilmis degilim

0|0
    0|0
  • Kitap okuma alışkanlığı kesinlikle aileden gelir. Zatem kitap okumaya ama sipasini kitaba zorlayacak anlamam..

0|0
    0|0
  • Bunun tek kelime açıklaması var: Cahillik..

0|1
    0|0
  • Okumaya bir baslarsan birakamazsin ama sevmeyenede sevdiremezsin

0|0
    0|0
  • o insanlar kitap kokusunun nasıl olduğunu asla bilemeyecekler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ülke çok zengin ya zaten ülkede maddi durum tam yok adam karnını mı doyursun kitap mı alsın düşünün

0|0
    0|1
    • O kadar lüzumsuz şeylere para harcanıyor ki emin ol bir kitap alınır. Kütüphaneler var. İsteyen her şartta alır okur kitabı...

• hergün 15 dk okumak zor değildir emin ol :)))

• Bilemem ben sevmiyorum kitapları nefret ediyorum hepsi saçma geliyor bir yazar kurguluyor ve onu yazıyor. Böyle olan insanlarda var ama kitap okuyorum bilim kitapları ya durumu çok karışık salla

• Bizim yerimize okuyan bizim yerimize düşünen birileri var. :) zaten tvler gerekli olan bilgileri bizim millete enjette ediyor.

0|0
    0|0
  • benım kı cok yavaş okumaya baglı. dk da 190-200 kelime falan. gecen ınternette gordum adamlar dk da 1300-1400 okuyorlar. gorunce moralım bozuldu

0|0
    0|0
  • kitapları. pdf formatında okumak bile çok rahat. bırak parasını artık kağıt israfı bile yapmamak gerek...

0|0
    0|0
    • Haklısın tabiki ama kitaba dokunmak, kokusunu almanında ayrı bir hazzı var :)

• yahu yok beeeee bence internetteki daha güzel bir yandan müziğini açıyorsun öbür yandan kitabını okuyorsun.
      Binalarla doğaya zarar geliyor diyen arkadaşların bunu da düşünmesi lazım ;)
      Elektronik kitap doğa dostudur.

• Haklısın tabiki :)))

• Babam. hayatinda kitap okumamış
    Sorduğum insanlar ne gerek var la kitaba diyolar

Kitap okumayan insanlar cok bilmişlik yaparlar
    şahsen ara sira okurum okumayi severim

Bilgi arttıkça ego azalir

0|0
    0|0
  • la odun bunlar odun

0|0
    0|0
  • toplumun %80 i geçim mücadelesi veren bir toplumdan çok fazla şey bekliyorsun..

0|0
    0|0
  • Tembeliz aga.

0|0
    0|0
Yükleniyor...