Alevi deyişlerini seven var mı?

Ben şahsen sunni olmama rağmen Alevilerin deyişlerini kültürlerini çok seviyorum. . Tabi her toplumda bozuk elmalar çıkacaktır. Bunun dışında çok seviyorum kendilerini
Benim gibi düşünen var mı

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanı, hristiyanı, yahudisi, budisti, ateisti gazze için dualar edip onlar için üzülürken bizim kendi değerlerimiz olan alevilik ve sünnilik ayrımı yapmamız çok aptalca... alevide müslüman sünnide müslüman. onuda geçtim. alevide insan sünnide insan...

0|1
    0|0
    • Aynen katılıyorum yahudi dışında. . Ama ben Alevileri seviyorum diye sunniler tarafindan çok dislandim

• valla ben ne ailemde ne sülalemde mezhep ayrımı duymadım. biz sadece alhamdülillah müslümanız deriz. kusurluk bişey yok ama yaptığın yanlış bişey. neden dersen ;

Bence bu mezhep ayrılığı islamı zedelemek ve kendi içinde bölmek isteyenlerin ortaya çıkardığı bişey. ve sende farkında olmadan bu yanlışa düştün , siz diyerek. hepimiz müslümanız bunu unutmadan hareket edelim.

• Evet siz söyleyince fark ettim. . Etrafimdaki sunniler genelde kizarlar böyle deyince

Erkekler Ne Diyor 11

• sevilmez mi tabiki sevilir. güzeldir türküleri :) senin gibi düşünen milyonlar var koskocaman bir halk var insanları insan olduğu için seven.

0|0
    0|0
    • Alevi misin ben özellikle Arif Saği çok seviyorum. . Onun deyişleri beni benden alıyor.

• laflarını bil sen kimsin de bana adam ol diyorsun o kadar gereksiz birisin ki sen duama türkü deme diye yaklaşmadın olaya direk yobaz diye atladın bu bir. ben türkü derim diye inat etmedim eşek hoş laftan ne anlar sözünü kanıtladın yani aşağıda yazdıklarımı oku "Ben sana deyiş demem türküdür onun adı diye inat mı ediyorum da yobaz oldum" böyle dedim ben sana cevap vermeye değmezsin tam nickin gibi eşşeksin kimin adam olmadığı ortada. ciddi psikolojik sorunların var kendi ortaya attığın bir şeyi ben demişim gibi inanıp saatlerce nasıl öyle yorumlar atabiliyorsun gerçekten hayret edilecek birşey. bu siteye miletle tartışmaya gelmişsin herhalde. Hocam yanlış anlamışım ben senin dediğini diyip konuyu kapatacağın yerde üste çıkmaya çalışıyorsun ilginç harbiden. sen çifte telli oynarsın anca diyerek belli bir kesimi aşağılamaya çalışan, genelleme yapan birisi önce bir kendine bakmalıdır öz eleştiri yap azcık.

• kapılarımıza x ısaretı koyan zıhnıytın adamısın hala ben turku de derım deyıste derım dıyosun senın ben mantıgını sevim ıq seviyenı baya bellı ettın lafı evır cevır hala da diyorum iste adam ol gel olabilirsen tabi

• Gördüğüm alevilerden dolayı sevilecek bir yanları olduğunu sanmıyorum. Bir de biraz tarih okumak lazım Osmanlı ekmeği yiyip Şah a hizmet edenler, savaşlarda iran safına geçenler, ermeni olup aleviyim diyenler yani karmaşık bir konu. Ama bir çok alevi tanıdım 1 i hariç hiçbirini sevemedim.

1|0
    0|1
    • Milliyetciyseniz gayet normal

• Yooo değilim de sevip-sevmemem bizzat kendi tavır davranışları ile ilgili. Ben alevi-sunni birlikte yaşayan bir yerde doğdum. sadece alevi olan ilçe de var. Köyde. Çok farklı inanç yapılarına sahipler. Bizimle birlikte olanlar mesela camiye birlikte gideriz. Şehadet getiren alevilerden onlar. Bir ilçe var mesela sadece alevilerin olduğu dini vecibe hiç yoktur. Din konuşursan bütün milli manevi değerlere küfür ederler. Bir başka köy var. O köydekiler biz aleviyiz diyor ama o köyün ermeni köyü olduğunu büyükler hep bilir. Dedelerinin ismini vs hep bilirler. Kimsenin ırkı dini beni ilgilendirmez ama benim milli/manevi değerlerime küfredenler hep bu insanlardı.

• http://www.youtube.com/watch?v=Ka7SXHWkvU8 koparmadım asla kokladım bir gul gafil oldum ise imana geldim huuuu

0|0
    0|0
  • Alevi biri olarak çok sevdiğimi söyleyebilirim. Senin gibi birini görmekte mutlu etti, teşekkürler. :)

0|0
    0|0
    • Rica ederim. . Sizleri tanimiyordum
      Ilk üniversiteye gittiğimde cemaatte kaldim sizleri kotulediler ama emin ol o muslumanciklardan hicbir fayda görmedim sizdeki yakınlığı hicbir sunniden görmedim ki kapalı olmama ragmen nasip olursa cem evinede gideceğim her sene derslerim perşembe günü yogun olduğu için gidemedim ama bu sene bir defaligina mahsus ekicegim

• Hayır hayır... Herkes kendisinden sorumlu, ne özrü. Ben güzel düşüncelerin için tekrar teşekkür ederim, iyi geceler. :)

http://www.youtube.com/watch?v=JewTkliTP_E

• Asil ben teşekkür ederim sizede iyi geceler:)

• hayır sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Alevi soyundanım..

0|0
    0|0
  • Osmanlının kurucusu Osman gazinin babası Ertuğrul gazinin Selcuklunun Alevi geleneğinden geldiğini biliyor musun peki? ne bu ya insanlar özlerini inkar edip alevilere sanki farklı bir tür yaratık muamelesi yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • ırkçılık yapma

0|0
    0|0
  • Ben direk deistim ama aleviler iyidir benca

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum

0|0
    1|0
  • Ben sevmiyom