Egitimli ve kulturlu bir kürtle hic tanisamayacagim sanirsam :(?

Ben asla irkci degilim ama bugune kadar edindigim sevgililerimle her ne kadar uyussak bile benim kürt olmam iliskiye artik "finished" ekini verebiliyor. Biktim artik irkci insanlardan. En humanisti bile kurtlere tahammul edemiyor. Tahammul ediyormus gibi yapiyor ama ben alttan alttan taviz vermeyince hemen ipler kopuyor. Ben ulkeyi bolmekten yana degilim ama kurtlerin ugramis oldugu zulmleride gormemezlikten gelemem ve sonuna kadar savunurum.

Maalesef kurtler egitimli degiller yani cok azlar. Bilmiyorum belki yanlis biliyorum ama benim karsima henuz iyi egitim almis bir kurt cikmadi. Maalesef bir iliskideki en buyuk kriterim egitim hayati. Sonucta ben universite mezunuyum yanima kendi dengimde birini isterim. Belki yanlis dusunuyorumdur bilemiyorum... Bu yuzden artik umidimi kestim sanirim hic evlenemiyecegim. Yanlis anlasilmasin ben bir turklede evlenirim ama bana kalkip kurtler boyle soyle diyecek bir turkle degil. Kurtlere ilimli bakan ve gecmisteki hatalarin farkinda olan humanist vicdanli bir turkle. Neyse artik gonlumu gun edip kisa sureli flort ediyorum, hic ciddiyet dusunmeden. Sizce daha 22 yasinda boyle hayata kusmem normal mi?

Güncellemeler:
Ya birde arkadaslar bu sitede cok issiz gucsuz var. Daha 1 hafta olmamis uye olali 450 cevap + 20 soru sormus. Benim bir senelik performansimi 6 gunde gostermis, vay be bravo. Ben de gerizekali gidip boyle bir soru sorarak vakit kaybediyorum xper kasacagim izninizle, iyi aksamlar

0|0
6|30

En İyi Erkek Görüşü

• Harfiyen katılıyorum dediklerine bende üniversite son sınıftayım ytü Harita mühendisliği. Kürt öğrenci çok az okulda benle beraber en fazla 5-10 kişi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• kültür seviyesini üniversite mezuniyetiyle ölçemezsin, mesela ben okul zamanlarımda birçok sınavda türkiyede ilk 100 içinde yer alan herkes tarafından parmakla gösterilen biriydim ama maddi imkansızlıklar ve ailevi sebepler nedeniyle üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım. Çok iyi derecede ingilizce - düşük seviyede almanca bilen, gerçekten internet ve teknolojiyi çok iyi kullanan , yerli veya yabancı binlerce film izleyen, bilim , sanat ve siyasetle yakından ilgilenen ve ortalamanın üzerinde bir kültür düzeyinde olduğuma inanan biriyim. İki defa kendi imkanlarımla birkaç aylığına yurtdışına gittim, farklı kültürleri gördüm. Demem o ki , sen benimle tanışmış olduğun bir ortamda sırf üniversite mezunu değilim diye kültürsüz olduğumu düşünüp burun kıvıracaksın... senin bakış açınla abidik kubidik bir üniv. diplomam olup odun gibi olsam daha kültürlü izlenimi vereceğim. Bence senin hayata küsme sebebin önyargılı olman, bunu aşarsan eminim ilginç insanlarla tanışırsın

2|2
    0|0
    • yahu birakin "ben'li" cumlelerinizi. Ben soyleydim, ben boyleydim, ben soyle birini tanidim çok zekiydi vs vs.
      Simdi sana soruyorum ben hayatima alacagim insanda bazi kriterler olusturmam benim en dogal hakkim degil mi? Misal kimi sarisin olsun illa der gayet normal, kimi sanat için yasayan biri olsun der... Ben de egitimli birini istiyorum bunun neresi anormal. Ha ayrica kimseyide kategorize etmiyorum ve kucumsemiyorum, gayet nazik bir sekilde istegimi dile getiriyorum...

• ben kesinlikle hincli değilim sadece soru basliginda kültürlü bir kürt diye baslayip , sanki univ. bitirmeyenler kültürlü olamazmış gibi devam etmen beni rahatsiz etti. Ayrica emin ol Türkiyede kimligin ve aslin yüzünden yasanabileceklerinin yaninda , sevgiliden ayrilmak devede kulakdir.. Allah daha büyük dert vermesin ama senin bu yakindigin dert mi yani... işte senin kriterine gore eğitimli kültürlü olabilir dedigin insanlar bunu yapiyorlar. Neyse amacim kimseyi rencide etmek değil; sana hayatta basarilar...

• Yok Allah'a sukur hiç bir sorunum umarim olmazda. mutlu ve huzurlu bir ailem var daha ne istiyebilirim ki? Tesekkur ederim sizede hayatta basarilar.

• Çok yanlış dusunuyorsun. Hem kurt olarak dışlandığını söylüyor hemde üniversite okumamış diye insanları ayırıyorsun. Ayrıca kürtler egitimsizdir diye asli astarı olmayan bir soru acmissin. Evet ben kurdum. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum. Ayrıca üniversite okuyorum. Ayrıca çevremde okumuş değil okumamış kurt çok az var. Bence sen kafanı toptan değiştir. Genelleme yapma. Vatan aşığı eğitimli kürtler de var o kürtlere saygı duyan vatan aşığı türkler de var. Üniversite okumamış Ama kendini çok daha iyi yetiştirmiş insanlar da var

2|1
    0|0
    • Vatan asigi olmayan kurt ne senin gozunde? Adi serefsiz mi?

• Yani senin cevabinda TC vatandasligini belirtmen ne alakaysa benim anladigimin tumude buydu.

• Benim onu belirtmemdeki etken ben nasıl tc vatandaşı olmayı benimsediysem kürtleri de o kadar kardeşi gibi goren türkler var. Bunu anlatmak istedim.

• Arkadaşım bunu gizliden sorman bile çekindiğini gösteriyo çekinmeden söyliyim. Kürtlere egitimli değiller diyerek yani çogunlugunadüşük fgören sensin sadece kürt de değil egitim düzeyi düşük olan herkes sana göre dengin değil. Şunu çok iyi bil sen ne kadar okursan oku patronun lise mezunu olucak çok büyük firmalara girdiğin takdirde hatta ilkokul mezunu olan bile olucak zeka eğitimle alakası fazla olmayan bişey.

Asıl konu kürtler zulme ugradı da türkler, lazlar, çerkezler ugramadı mı senin gibi kültürlü! biri bunu bilmeli. Biz kurtuluş savaşına Türk kürt laz ermeni çerkes beraber kazandık ve bir olmaya devam edicez. Başlıkta kültürlü kürt yazmanıza çok içerledim. lütfen kültürlü bir kürt degil madem egitim sizin önemli kültürlü bir insan arayın. Gerçekten kültürlü bir insan etnik kökenlere göre insanlarısınıflandırıp yargılamaz zaten :D

0|1
    0|0
  • bence çevrenizdekilere göre konuşursanız daha makbüle geçecektir. aksine bir kürdüm ve iyi bir üniversite mezunu, iyi bir şirket çalışanıyım. günde en az 25 milyon insanın isminden, durumundan bahsettiği bir şirkette çalışıyorum. okuduğum kitap sayısını hatırlamıyorum. kendimi de pazarlamıyorum şu anda. lütfen yanlış düşünülmesin. ve benim müzik kültürüm gibi, müzik kültürü olan kimseye de rastlamadım. 60s, 70s, 80s, 90s. yani sizin çevrenizdekiler öyle diye, diğerleri de öyle değil. benim çevremdeki kürt arkadaşlarım da aksine üniversite mezunu, ya mühendis ya da doktor.

1|0
    0|0
    • Iste sorumda karsilasamadim dedim ya yoksa varolduklarindan ne suphe :)

• Kesinlikle verdigin ornekte haklisin

• arayışı unut, kendi çizgine bak. türk, kürt, çerkez farketmez. belki denk gelir. mutlu kal.

• Bende Kürdüm ama cok eğitimli ve ne dediğini bilelen arkadaslarım oldu ve seninde söylediğin gibi hayatta hic bir amacı olmayan bir reyon mankeni gibi arkadaslarımda oldu. Hem siyaset hem felsefi, dini mitoloji ve bilimden konusabileceğim bir cok arkadasım var ama oturupta iki kelimeyi yanyana getiremeyen abuk sabuk edenlerde yok değil.

1|0
    0|0
    • Evet ama hayatimiza alacagimiz kisi icin bazi kriterlerimizin olmasi gayet normal degil mi? Nedir yani cevaplarda surekli ilkokul mezunu olup zeki olanlar vs denmesi. Ben yok saymadim ki yalnizca uyusamayacagimi dilz getirdim gayet kibar bir sekilde..

• henuz gencsin hayattan kopma
    o yaslarda insanin ön yargilari daha fazla..
    ama sonra yas ilerledikce bu gibi durumlar azaliyor..

0|0
    0|0
  • Benim iyi bir kürt arkadas var. bir kizla cikmaya basladi. Kizda kürt oldunu bilmio benzemioda pek. Basladi konusurken kürtler boyle kürtler soyle. Buda dinlio sonra bana bakti ben ona baktim o kiza bakti ben kiza baktm kiz bana bakti sonra kiz etrafa bakti. Nye bir kürtle sevgili oluyon ozaman dedim. Kiz gene etrafa bakti. Arkadasimda. bana dio mal. Dedi kiza. Dahada gorusmedi ama kiz cok kosmus pesinden :d kürtleri severim tabi egitim gormus olanlarini yoksa cahilin irku ne olursa olsn cekilmez. Sirf buyuzden 7tane kürte dalmistim dayak yemistm ama olsn sinir ettiler :d yani kürt arkadasim eger biri sana kürt diyorsa kotuluosa bole olumsuzlasicana olumlu ol daha iyi cunku seviyesini beli etmis oluyorm sende leveli dusukleri sip diye farketmis olursun. Ama galiba sende kurtlere boyle soyle yapildi gibi konular acma birak eksik kalsin.

0|0
    0|0
  • Ben karadenizliyim bizim uğradığımız eziyetlere zulümlere kürtler uğramamıştır ama çıkıpta isyan etmemişizdir.
    Gücümüz yetmez mi yeter !
    Biz bir ayaklansak Ya ülke ya biz öyle gizliden oturmayızda hepimiz aynı anda kalkarız.
    Fakat oldu bitti hatadır dedik geçtik.
    Atatürk Şapka kanunundan binlerce Rizeliyi kurşuna dizdirdi.
    Canlı şahitlerimiz var 110 115 yaşlarında dedeler nenelerimiz var.
    Ama yinede laf etmedik geçim sıkıntımız deseniz sizinkilerden kötüydü, Yollarımız daha yeni yeni yapıldı YOL YOKTU !
    Kürtlerden tek ve en büyük farkımız.
    Biz devletten beklemedik KENDİMİZ YAPTIK !
    Irkçı olsaydım İstanbullulardan başlardım temizlemeye Osmanlının düşmanlarından.

0|0
    1|0
    • soydaşim karadenuzliler bence has Türktür ayrica bu katliamlari ismet inönü kürdü yapmistir fakat atatürkün üstüne atmistir bir sürü iftira attilar ayasofya camuisini kapattiran ismet inönü denen şerefsiz kürt atatürkün sahte imzasini kullandi bilmediginiz cok sey var

• Biz Turkuz zaten, aslada inkae etmedik Turk olmamiza ragmen bir yigin eziyet gorduk. Ama cikiota BAS MALDIRMADIK. Devletimizdir milletimizdir dedik sustuk. Cunku 1 adamin yaptigi serefsizligi butun bir Ulke ye mal etmedik.
      Benim burada belirtmek istedigim, biz isyankarlik etmedik, herseyi devletten beklemedik ( ben niye yapip devlet yapasin ) bu zihniyet bizde yoktu. Yollarimiz yoktu bildiginiz yol yoktu ya yuruyerek kilometrelerce sonra araclara ulasabiliyorduk isyan etmedik ne yaptik? Yollari kendimiz kazma kurekle actik kendimiz beton doktuk, halada kendimiz ugrasiyoruz yollarin yapimiyla.
      Dedigim gibi bir adinin tum serefsizligini bir millete yukleyemezsiniz !
      Yuklenseydi biz karadenizliler olarak inatci bir toplumuz yuklerdik vede isyan bayragini kaldirirdik.
      O ismet inonu de UMARIM CEHENNEMDEN CIKMAZ !

• Benim anneannem kürt ve annemin dayısı beyin cerrahı annemin diğer bir dayısı mühendis kuzenlerinden biri öğretmen eşi de öğretmen diğer bir kuzeni üni okuyo lisedeyken dil ve anlatım edebiyat derslerimize gelen hocalardan 5te 4ü kürttü bence kürtlerde de çok eğitimli insan var ben türküm ve ayrıma karşıyım ve sadece türklerde değil kürtlerde de ayrım yapan insan çok var öyle bir türk bulman da imkansız değil arayan bulur

1|0
    0|0
  • bırak bu muhabbetleri yahu, internette böyle muhabbetlere girme, yüzüne faklı konuşulur sanalda farklı, sanaldayken insanlar öz güvenli oluyor.

kürdüm, ırkıma haksız laf ettirmem ama hiçbir ırk diğerinden üstün değildir. 2 üniversite bitirdim ve ikisi de basit bölümler değil. senin kürt olduğuna inanmıyorum.

1|0
    0|0
    • Yahu su sanal alemde kurt kimligine burunup soru sormak istemem bana ne kazandiracak? Ister inan ister inanma aman.

• Tabi isim gucum yoktu bu kadar hassas bir konuyu provokatorluk olsun diye boyle bir sitenin huzuruna sundum

• bence işin gücün yok

• Bence sen en iyisi bir tane Arap yalellisi ile evlen bacım. Hem bakarsın herif petrol kralı falan çıkar köşeyi dönersin cennet mahallesindeki pembe gibi :D

0|0
    0|0
  • ben de kürdüm ama türk-kürt-laz... üzerinden konuşmak doğru değil boşver böyle sınıflamaları, bu şekilde sadece insanlarla zıtlaşırsın. başka ne konuda sorarsan yaz cvplarım.

1|0
    0|0
  • Kardeşim hasta misin sen? Bu kafa yapisiyla karsina Friedrich Nietzsche çıksa evlenemezsin. Sevgi ariyorum evlenmek istiyorum diyip ulkenin erkeklerinin % 90 ini kürt degil diye cope atiyorsun. Enteresan...

0|0
    0|0
  • Küs bence sen hayata. Bende kürtüm ama sırf insanları gördükleri eğitim ile yadırgayan (bide Türkiye gibi boktan bir eğitim sistemi olan ülkede) bir insanla evlenmezdim ben Türk-Kürt farketmez..

0|1
    1|0
    • Ben kimsehi egimtimsiz diye yadirgamadim yalnizca universite mezunu birinin hayata bakis acisi daha farkli olur demzk istedim ve daha mutlu olabiliriz. Ayrica bu hazmedememzk neyin nesi boyle lutfen konusurken kaba olmayiniz. Haddiniz degil.

• Birakin cok insan tanidim ilkokul mezunu vs. Yani olabilir gayet ben buna saygi duyuyorum ama benim en dogal hakkim degil mi evlenmek istedigim kisiyi szcerken belirli kriterler olusturmak? Nedir bu ofkeniz, ne yani vicdanimiz var diye her teklif edene "aman kirilmasin gururu incinmesin zaten lisemezunu kabul edeyim yoksa kendimi kotu hisederim" tarzinda mi yaklasalim. Hayir efendim benim hayatima alacagim adamda belirli kriterim var, en basiti es cinselligi yadirgamayacak biri olmali. Maalesef kendi kardesim dahil escinselligi ayipsayan insanlar mevcut.

• Ya arkadaş senin kardeşin homofobik olabilir normal bir durum bu.. Onun fikrini de kolay kolay değiştiremezsin zaten.. Kriter belirlersin de kültürlü olup olmamasıyla eğitimin ne alakası var. Orda saçmalıyosun resmen sen.. Neyse yazma cevap falan bildirim geliyo sinirlendiriyosun adamı. Dert üni okumaksa işletme okuyupta boşta kalan sözde kültürlü insanlar var... Bak aşağıda bir hatun yazmız evliyim kocam kültürlü hemde kürt çok şanslıyım. O şansı kendi yarattı kişiliğiyle.. Övünmek gibi olmasın ben Üni okuyan adamla her türlü yarışırım. Üniye hazırlanıyorum zaten. Yarın bigün üni mezunu olayım senin gibi Kişiliği gördüğü eğitimle seviyelendiren insanın kusura bakma da suratına bakmam..

• normal değil... kendine eziyet etmek çok yanlış. hayattan tad almaya bak. herkes allahın kulu sokayım hümanistine ırkçısına. insanlık önemli insan olacak gerisi yalan

0|0
    0|0
    • Flort ediyorum falan...

• Ne yapayim hos bir bayanim yalniz birakmiyorlar ama inan bazi noktalarda çok guzel hadlerini bildiriyorum :)

• kendini gizlemeseydin keşke de görseydik o hoş bayanı :) hak edene haddini bildirmek erdemdir. ;)

• Sevgilim kürt ve mutluyuz. Konuyla alakası yok ama idare edin :D

0|0
    0|0
  • rahat ol dert etme :)))

0|0
    0|0
  • Sen ne ayaksın ben anlamadım

1|0
    0|0
  • Manyak mısın knk sen? Önyargılardan bahsedip önyargılarında boğuluyorsun.

0|1
    0|0
  • tanışırsın da, durmadan tek muhabbetin siyaset üzerine oluyorsa insan bıkar.

0|0
    0|0
  • The best kürt is dead kürt die atasözü vardı bir ara paylaşıyolardı sadjhfadyagdıoasgda

0|0
    0|1
  • Hadi l*n ordan bu ancak bir kürt ırkćısından çıkar bu sözler

0|0
    0|0
  • Irkcilarla olacagina hic olmasin daha iyi yani sıkıntı tinne

0|0
    0|0
    • Kesinlikle yoksa sirf cerrah diye tanistigim kisiyle evlilik hayalleri kurardim ama kurmadim cunku bana ve aileme hakaret ediyordu kurtleri inceden soverek. Kalkip bana "ya sen farkli bir kurtsun keske herkes senin gibi kurt oolsa" derdi. Ben de ona "evet ben sansli dogmus bir kurdum ama maalesef her kurt benim gibi sansli dogmuyor, maalesef doguda yasam mucaelesi veriyorlar" diyerek bozmustum onu.

• ne konustugunu bilen birisin en azindan, tesekkur ederim.

• Önemli değil hevalim :-)

• Sevgililerim ne demek yav. Sen olayı yemiş yutmussun

0|0
    0|0
  • kesin bu kürt sorularını sen soruyorsun hep:D

adıyamanlı kürt kere kürt olan 9 avukat 3 eczacı 2 vergi denetmeni arkadaşım var
    ki İstanbul'da elini sallasan kürde çarpar
    kimse yanlış anlamasın kürtleri severim
    ben kardeş olmaya gerek yok sevgili olsak yetercilerdenim

1|1
    0|0
    • Yok ya siteye 1 aydir takiliyorum ve ilk sorum :)

• Sana ırkçı rolünde bir Beyaz Türk olarak görünüp, sonunda Kürt asıllı olduğumu söylemeyi düşündüm ama vazgeçtim, Oldukça kültürlü biriyim, övünmek için söylemiyorum, Efendi yakışıklıda sayılırım, Okuduğum için henüz işsizim askerlikten sonra evleneceğim, biraz da ahlaka ve inanç sistemine önem veren biriyim. Bence kültürlü bir Kürt kızı bulmak çok daha zor, Üstüne üstelik artık Kürt akrabalrımdan o kadar sıkıldım ki annemi bile Türk birini alacağıma ve Kürt biri almayacağım konusunda şartlandırdım, kaldıramıyorum azı şeylerimizi, gerçi bu Türk insanlarında da var o da başka bir durum. Ama kültürlü bir Kürt kızı çıkarsa o başka onu söyledim. Yani oldukça fazla kültürkü Kürt erkeği var, Ama ya söylemiyorlar ya da anlaşılamıyor. Kızlarıda yok değil ama istediğim tarzda birini hiç görmedim, hiçte Kürt sevgilim olmadı maalesef.
    Gününü gün etme konusunda sana yakıştıramadım, bunu söylemeseydin seninle tanışmaya çalışacaktım bile açıkçası. Umudunu her kaybeden böyle olsaydı. Ben 3 yıldır sevgili defterini kapattım mesela.

0|0
    0|0
  • Bu memlekette ırkçılık yapmayan düzgün insanlarda var...
    ama demekki sana denk gelmemiş kuzummm...
    üzme kendini eminim doğru insan karşına çıkacaktır daha küçüksünn...

0|0
    0|0
    • Insallah hayirlisi olsun herkes icin.

• bana çiğ köfte yaptığın sürece sorun yok bebeğim

0|0
    0|0
  • ne yapmışlar sana böyle ya

0|0
    0|0
    • Kimler?

• böyle düşünmene kim sebep olmuşsa onlar... çok önyargılarla dolmuşsun

• Hangi konuda?

Kızlar Ne Diyor 6

• Hem kurdum hemde eğitimli disiplinli ve fazlasıyla sosyal bir insanm esimde kürt oda benim gibi ben sanslaiyim demekki

1|2
    0|0
  • Sana denk gelmemistir.

0|0
    0|0
    • Yurtdisindayim ve cevremdeki turklerde irkiçi degilim diyip kurtleri sovenlerden ibaret

• peki anlastik ;)

• Cok sagol cidden :) onemliydi benim icin.

• ön yargılarını yıkman güzel.

0|0
    0|1
    • Karsima cikanlarda on yargilarini yiksalar cok daha guzel olacak...

• evlilikten soğumuşsun pek normal değil ama bende senle aynı durumdayım napacağımı bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Kader ortagim mi diyim bilemedim :)

• Benim sevgilimde Kürt ve kültürsüz olduğunu düşünmüyorum ancak ailem karşı maalesef :/

0|0
    0|0
  • sana denk gelmemıstır ben şu an onların arasındayım cevremde muhendıs doktor saglıkcı hep kısmet bu işler yasında genc bekle bıraz

0|0
    0|0
    • Ne guzel hayirlisi artik :) Birde ben yurtdisinda yasiyorum.

• Benim evlenecegim hayatima alacagim insanda bazi kriterler istemem misal egitim ve kultur gibi çok mu abes sence?

• Bende ayni kriterleri istiorum gayet normal ama sonra evde kalioz haberin ola bende egitimli kültürlü meslek sahibi vb özellikler ariorum

Yükleniyor...